ELEKTRONİK / ELEKTRİK DEVRELER > DİGİTAL AMATÖR DÜNYA

rtl-sdr kurulumu

(1/4) > >>

TB2GFL:
abiler hepinize kolay gelsin elimde dvb-t rtl sdr var sdr# programını kurdum ama parazitten başka bişey yok en azından radyo kanallarını dinlemem lazım ama oda yok biyerde bir eksik yapıyorum ama ne olduğunu bulamadım bi destek atın

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=6562.0

TA1SKO:
Merhaba,
aşağıdaki sayfalardaki kurulum adımlarını takip edebilirsiniz.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

En kapsamlı içerikler maalesef ingilizce :

TA3DN:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yapabiler hepinize kolay gelsin elimde dvb-t rtl sdr var sdr# programını kurdum ama parazitten başka bişey yok en azından radyo kanallarını dinlemem lazım ama oda yok biyerde bir eksik yapıyorum ama ne olduğunu bulamadım bi destek atın

--- Alıntı sonu ---

Selamlar.
Bu cihazda anten çok önemli. Üzerinde gelen stok antenle sadece radyo kanalları ve çok yakın yada yğksek çıkışlı istasyonlar dinlenebilmekte.
Zadig ve sdr sharp programı düzgün kurulduysa dinlemek istediğiniz frekansın modülasyonunu doğru seçmelisiniz. Örneğin hava bandı frekanslarını AM modunda,fm radyoları WFM modunda gibi.Spektrum akıyorsa ve cızırtı varsa bu şekilde deneyin lütfen. 73...

TB7GYA:
Merhaba bilgiler verilmiş bir eklemede ben yapayım bazı sdr modellerde frekans tam tutmuyor kayma yapıyor. 73

TA1SKO:
Evet özellikle sııcaklıkla beraber osilatör frekansı değişebilen modellerde frekansta ilk açılıştan başlayan veya ısındıkça ortaya çıkan frekans kaymaları olabiliyor.
O nedenle TXCO denilen türdeki sııcaklık kompanse eden osilatör barındıran modeller bir tyık daha avantajlı diyebiliriz.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © Smf | Smf Destek