ANTENLER,İLETİŞİM HATLARI,BALUNLAR > DİĞER ANTENLER

teleskopik anten

(1/3) > >>

TA1KAR:
Merhaba ,

Yeni bir amatör olarak RTL-SDR cihazı edindim ve VHF'de radyo istasyonarını yakalamayı başardım. Cihazla birlikte gelen anten için yetersiz yorumlarını okuduğum için internet üzerinden Diamond RH 795 teeskopik anten ısmarladım. Amacım AM'de airband dinlemek,  ancak antenin BNC erkek konnektörünü cihazın HF girişine bağlayamıyorum. Hangi ara parçayı bulmam gerekiyor ve nereden bulabilirim? Aydınlatırsanız çok memnun olurum. Veya SDR için başka bir anten öneriniz olur mu ? Fulya/istanbul'dayım ve bulunduğum yer yüksek binaların arasında, yokuşta.
73

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=6502.0

TA2NC:
cihazin hf girisi derken ne demek istiyorsunuz?
HF bir konnektor tipi degildir. Bir frekans bandidir.

Cİhazinizin (veya antenin) konnektor tipini ogrenip bunun icin uretilen adaptorlerden kullanmaniz gerekir.

SMA 'dan N tipine, UHF ten SMA e vs gibi bir suru adaptor var. Uygun olani her ne ise temin edip anteni bu sekilde baglayabilirsiniz.

TA1SKO:
Merhaba,
piyasada yer alan SDR'ların büyük bir bölümü SMA konektör kullanıyor.
Google üzerinde "bnc to sma" olarak aratırsanız ülkemizden ve yurtdışından sipariş verebileceğiniz adaptörler listelenecektir.
Forum kuralları gereği alışveriş linki paylaşamıyorum.

Ancak RTL tabanlı SDR'lar içerisinde diğerlerine göre ciddi kalite ve performans farkı barındıran RTL_SDR Blog V3'ü ve yanında gelen çok amaçlı dipole anten kitini önerebilirim.
Sadece air-band değil diğer bantlarda çok ciddi paralar ödemeye gerek kalmadan doyurucu sonuçlar alabiliyorsunuz.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ancak SDR'lar için en uygun çok amaçlı anten olarak Discone anteni öneriyorlar yurtdışı forumlarda .
Montajını yapabilecek bir yerim olmadığı için henüz alıp denemedim.

Saygılarımla

TA1KAR:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yapcihazin hf girisi derken ne demek istiyorsunuz?
HF bir konnektor tipi degildir. Bir frekans bandidir.

Cİhazinizin (veya antenin) konnektor tipini ogrenip bunun icin uretilen adaptorlerden kullanmaniz gerekir.

SMA 'dan N tipine, UHF ten SMA e vs gibi bir suru adaptor var. Uygun olani her ne ise temin edip anteni bu sekilde baglayabilirsiniz.

--- Alıntı sonu ---

teşekkür ederim. HF nin bir frekans olduğunu biliyorum. Aracın üzerinde iki giriş var ve girişlerden birinde hf diğerinde uv yazıyor. antenin konnektör tipini yazmıştım. BNC erkek.

TA1KAR:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapMerhaba,
piyasada yer alan SDR'ların büyük bir bölümü SMA konektör kullanıyor.
Google üzerinde "bnc to sma" olarak aratırsanız ülkemizden ve yurtdışından sipariş verebileceğiniz adaptörler listelenecektir.
Forum kuralları gereği alışveriş linki paylaşamıyorum.

Ancak RTL tabanlı SDR'lar içerisinde diğerlerine göre ciddi kalite ve performans farkı barındıran RTL_SDR Blog V3'ü ve yanında gelen çok amaçlı dipole anten kitini önerebilirim.
Sadece air-band değil diğer bantlarda çok ciddi paralar ödemeye gerek kalmadan doyurucu sonuçlar alabiliyorsunuz.

Ancak SDR'lar için en uygun çok amaçlı anten olarak Discone anteni öneriyorlar yurtdışı forumlarda .
Montajını yapabilecek bir yerim olmadığı için henüz alıp denemedim.

Saygılarımla

--- Alıntı sonu ---

Çok teşekkür ederim. İyi ki forum var

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © Smf | Smf Destek