Gönderen Konu: K.E.G.M Amatör Telsizcilik Kimlik Kartı Hakkında  (Okunma sayısı 19297 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M0IZH

• Site Teknik Destek
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 3
  • Class A
  • İsim Soyisim: Salman A
Ynt: K.E.G.M Amatör Telsizcilik Kimlik Kartı Hakkında
« Yanıtla #15 : 11 Kasım 2019, 12:09:42 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Verilmesin ne değişir? Böcek mi ısırır? Yılan mı sokar hepimizi? Ne eksilir? Eksilen ne? Siz neden bu kadar sıkıntı yaptınız bu değişikliğe? Bu bizi ilgilendiriyor, sizle alakalı birşey değil ama anlamış değiliz son dakika haberi geçen kırmızı yazı gibi sürekli bundan bahsediyorsunuz. Belge verilmeyecekmiş, ohh daha iyi, israf önlenmiş olacak. Bizler olumlu düşünen insanlarız, alınacak her karar bizim lehimize olur. Cüzdanımızdan bir kart eksilmiş olur. Ama ne enteresandır ki bu haberi sizlerden duyuyoruz? Sizle ilgili bir durum değil. Ne diye bununla ilgileniyorsunuz? İki muhataptan biri bizleriz diğeri de kıyı emniyeti. Gerisi teferruat. Müjde haberi verir gibi bunu tekrarlamak ve kendisiyle alakası olmayan bir şeyi irdelemek neden?

Selam Erdi, lutfen konulari farkli yonlere saptirmayiniz bilgi dogru artik basili plastik kart verilmeyecek iptal olan bir durumda yok. Konuyu gereksiz yere mesgul etmemenizi rica ederiz.
Türk övün çalış güven, TA1USA

Çevrimdışı TA2SHK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Halil KARAKAYA
« Yanıtla #16 : 11 Kasım 2019, 12:25:03 »
kimlik çok da gerekli değil sonuçta telsizin mandalına basınca konuşabiliyoruz polis kontrolünde ise tc kimlik no üzerinden sorgulama yapılır amatör telsizcilik belgesi var mı yok mu öğrenilir ona göre işlem yapılır a4 ü taşımaya gerek bile kalmaz

Çevrimdışı TA2CAT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • TA2CAT
  • İsim Soyisim: Cihan Pamukcu
« Yanıtla #17 : 11 Kasım 2019, 12:38:24 »
Herkese hayırlı günler.KEGM almış olduğu yeni karar ile özellikle son dönemlerde  amatör adaylarının sayısının artması çağrı işareti ve belge basımı sürecinin 2 aya çıkması bununla birlikte sürekli kurumu arayıp bilgi almak isteyen amatörlerin oluşturduğu baskı ve bizlerin çağrı işareti , belgelerin geç gelmesi sebebiyle gerek görüşmeye başlamadaki aksaklıklar gerekse cihaz alırken yaşanan sorunlara daha hızlı bir çözüm üretmek adına Amatör Telsiz Kimlik Kartı basımını durdurmuştur.Bundan sonra belgeler aşağıdaki linkten çıktı olarak alınıp cihazlarımız ile seyahat ederken üzerimizde taşınacaktır.İleri ki süreçlerde T.C. kimlik ile entegrasyonu sağlanacaktır tüm camiaya hayırlı olsun.Kimlik kart ücreti ödediğini söyleyip bu duruma itiraz eden arkadaşlar o ücret aslında çağrı işareti tahsis ücretidir.Gerekli itirazları dilekçe ile K.E.G.M yapılabilir.

Amatör Belge Sorgulama Adres:

Kart göndermemeleri imkansız, size kim verdi bu bilgiyi bilmiyorum ama echolink girişi yapabilmeniz için bile o kimlik kartına ihtiyacınız var...

Çevrimdışı M0IZH

• Site Teknik Destek
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Class A
« Yanıtla #18 : 11 Kasım 2019, 12:39:58 »
Kart göndermemeleri imkansız, size kim verdi bu bilgiyi bilmiyorum ama echolink girişi yapabilmeniz için bile o kimlik kartına ihtiyacınız var...

internetten alinan A4 formatindaki belgeylede alinabiliyor kart olayini bu kadar kasmayin Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA5MHN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 5
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Mehmethan ÜCEL
« Yanıtla #19 : 11 Kasım 2019, 12:44:26 »

O zaman biz yalancıyız bugün konuştuğumuz kegm yetkilisi yalancı hayal ürünü şeylerden bahsediyor öyle mi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Gerçekten Türkiye'de amatör camia amatörlük dışında herşeyden ilgileniyor.Çıktı alacaksınız o çıktıyı üstünüzde taşıyacaksınız belge sorunlara o çıktıyı göstereceksiniz bir yere kayıt olurken o çıktıyı yolluyacaksınız okey ?.Dalga geçer gibi yorum yapmayı bıraktın ya prosedür değişikliği oldu sürekli soruluyor bilgilendirme yapıldı konu yoruma kapalı.İtirazlar kegm' e yapın yazdık hala karşısındakinin dedğini algılamadan kendi kafasının hayal ürünlerini yazıyla buraya yansıtıyor insanlar.
İCOM 7300-YAESU FTM400-YAESU FT3D-ANYTONE 878PLUS

Çevrimdışı TA2CAT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • TA2CAT
« Yanıtla #20 : 11 Kasım 2019, 12:47:53 »
internetten alinan A4 formatindaki belgeylede alinabiliyor kart olayini bu kadar kasmayin Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Öyle mi ? O zaman neden 2 defa başvurdum da ikisi de reddedildi ? Adamlara HAREC belgemi bile gönderdim. Bu belge uluslararası olmasına rağmen kabul etmiyorlar. Echolink tarafından, illa kimlik kartını çek gönder diye 2 defadır geri dönüş yapıldı. İnanmayan başvursun da görsün...

Çevrimdışı TA5MHN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 5
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Mehmethan ÜCEL
« Yanıtla #21 : 11 Kasım 2019, 12:49:18 »
Öyle mi ? O zaman neden 2 defa başvurdum da ikisi de reddedildi ? Adamlara HAREC belgemi bile gönderdim. Bu belge uluslararası olmasına rağmen kabul etmiyorlar. Echolink tarafından, illa kimlik kartını çek gönder diye 2 defadır geri dönüş yapıldı. İnanmayan başvursun da görsün...

Echolink yönetimiyle görüştüm.Şuanda KEGM'den echolink'e ulaşmış resmi bir yazı olmadığı için çıktıları resmi belge olarak kabul edip işlem yapamadıklarını.Odalara ilgili yazı ulaştıktan sonra düzeltme yapılacağını söylediler şimdilik beklemede kalın diye bilgi paylaştılar.
« Son Düzenleme: 11 Kasım 2019, 12:55:53 Gönderen: TA5MHN »

Çevrimdışı M0IZH

• Site Teknik Destek
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Class A
« Yanıtla #22 : 11 Kasım 2019, 12:57:00 »

ingilterede basili kimlik karti verilmiyor A4 formatinda bir Pdf veriyorlar ve bu belge ile alinabiliyor. Size neden vermemisler belki onceden TA lar icin Kimlik karti verildiginden bu defa A4 belgesinden sahte olmabileceginden supelenmis olabilirler mevzuat degisikligini belirten bir yazi ekleyip tekrar gonderdiginizde konuyu anlayacaklardir. Bu grupta yazanlar neden bi farkli kafa yasiyorlar onu cozmeye calisiyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA2CAT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • TA2CAT
« Yanıtla #23 : 11 Kasım 2019, 13:08:43 »
ingilterede basili kimlik karti verilmiyor A4 formatinda bir Pdf veriyorlar ve bu belge ile alinabiliyor. Size neden vermemisler belki onceden TA lar icin Kimlik karti verildiginden bu defa A4 belgesinden sahte olmabileceginden supelenmis olabilirler mevzuat degisikligini belirten bir yazi ekleyip tekrar gonderdiginizde konuyu anlayacaklardir. Bu grupta yazanlar neden bi farkli kafa yasiyorlar onu cozmeye calisiyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

O dediğinizi zaten yaptım. Hatta bu adamlar yabancı Türkçe anlamazlar şimdi diye ingilizce olarak yazı gönderdim kendilerine yinede kimlik kartını görmeden sisteme girişinizi yapamayız şeklinde cevap verdiler.

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 149
  • İsim Soyisim: Yücel KASAP
« Yanıtla #24 : 11 Kasım 2019, 13:19:51 »
Arkadaşlar beyin yakan yorumlara gerek yok. Telefonu kaldırın anlamadığınız yer var ise KEGM sorun.

Çevrimdışı TA2SHK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Halil KARAKAYA
« Yanıtla #25 : 11 Kasım 2019, 13:20:36 »
bu sorun hakkında trac ve kegm ile iletişime geçip onlar tarafından echolink ile görüşülmesinin sağlanmasının gerekli olduğunu düşünüyorum sonuçta kegm de bu kararı yeni aldı haberleri yoktur muhtemelen

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #26 : 11 Kasım 2019, 13:23:36 »
Yahu belge iptali söz konusu değil boşuna kara haber vermek için beklemeyin sınava girip de sınavı geçenlerin tamamına kimlik kartları verilecektir. Hem de tören eşliğinde verilecektir. Hindistandan gösteri takımı getirilecek. Tütsüler yakılacak. Tepsilerde şerbetler ikram edilecek. Dumanların arasından çıkan haber-i vahit adlı olağanüstü yaratık bize doğru yaklaşacak. İsimlerimiz okunduğunda afrika kabilesi dans etmeye başlayacak. Kimlikler ellerimizde keplerimizi havaya atacağız. Telsizin ilahları da orda olacak. Telsizi bulan adam saydam bir görüntüyle aramıza karışacak ve bizi kutsayacak. Afrika dans topluluğu ve kabile reisi elindeki mızrakla gösteri için gelen Hindistanlı dansçılara yatay hamleler yapıp iki ülke kardeşliğini pekiştirecek.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Erdi bey bu nedir yahu

"Yahu belge iptali söz konusu değil" kısaca bunu demeniz yeterli.
Lütfen Zamanınızı boşa harcamayın, okurken bizimde vaktimizi almayın .
İyi günler

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #27 : 11 Kasım 2019, 13:35:22 »
Aslı yok astarı yok boşuna zahmet etmesin kimse. Herkes sessizce sakince otursun bir köşede kahvesini yudumlasın. Bacak bacak üstüne atsın keyfine baksın. Zamanı geldiğinde ben konuşacağım zaten. O zaman görüp bakacağım ki bu haberleri yayanlar nerede olacak? Sınava giren ve başarılı olan dostlarıma bir kez daha sesleniyorum. Sizin kimseyle işiniz yok. Sizler artık telsizcisiniz. Belgeniz oluşturulma aşamasında veya oluşturuldu. Kimlikle de işiniz yok. Siz artık telsizcisiniz. Anlaşıldı mı dostlar? Siz artık TELSİZCİSİNİZ! Nokta!  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Erdi bey,
Bir üst taraftaki mesajda neden bahsediyorum acaba ben?
Mesajlarınız tarafımdan okunduktan sonra yayına verilecektir.
Herkese İyi günler dilerim. 

Çevrimdışı TA2CAT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • TA2CAT
« Yanıtla #28 : 11 Kasım 2019, 13:45:26 »
Aslı yok astarı yok boşuna zahmet etmesin kimse. Herkes sessizce sakince otursun bir köşede kahvesini yudumlasın. Bacak bacak üstüne atsın keyfine baksın. Zamanı geldiğinde ben konuşacağım zaten. O zaman görüp bakacağım ki bu haberleri yayanlar nerede olacak? Sınava giren ve başarılı olan dostlarıma bir kez daha sesleniyorum. Sizin kimseyle işiniz yok. Sizler artık telsizcisiniz. Belgeniz oluşturulma aşamasında veya oluşturuldu. Kimlikle de işiniz yok. Siz artık telsizcisiniz. Anlaşıldı mı dostlar? Siz artık TELSİZCİSİNİZ! Nokta!  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünü aradım görüştüm. Adamlar diyor ki; Artık kimlik kartı vermeyeceğiz, belgelerinizi A4 kağıdı olarak alacaksınız. O zaman neden Echolink bu belgeyi kabul etmiyor dedim. Bu sisteme yeni geçtik, zamanla ederler dedi. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Nasıl bir ülkede yaşıyoruz ya madem kimlik kartı vermeyecektiniz neden son 6 ay içinde çekilmiş resim istediniz bu kadar parayı neden aldınız milletten anlamadım. Başvuru yapılmadan önce neden bu bilgi verilmedi ? Şimdi millet yanında çarşaf gibi kağıtla mı gezecek. Bari belgelerimizi yeni çipli kimlik kartının içine yüklesinler, yanımızda A4 kağıdıyla dolaşmayalım.

Çevrimdışı M0IZH

• Site Teknik Destek
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Class A
« Yanıtla #29 : 11 Kasım 2019, 13:50:02 »
Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünü aradım görüştüm. Adamlar diyor ki; Artık kimlik kartı vermeyeceğiz, belgelerinizi A4 kağıdı olarak alacaksınız. O zaman neden Echolink bu belgeyi kabul etmiyor dedim. Bu sisteme yeni geçtik, zamanla ederler dedi. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Nasıl bir ülkede yaşıyoruz ya madem kimlik kartı vermeyecektiniz neden son 6 ay içinde çekilmiş resim istediniz bu kadar parayı neden aldınız milletten anlamadım. Başvuru yapılmadan önce neden bu bilgi verilmedi ? Şimdi millet yanında çarşaf gibi kağıtla mı gezecek. Bari belgelerimizi yeni çipli kimlik kartının içine yüklesinler, yanımızda A4 kağıdıyla dolaşmayalım.

Sakin olun akilli telefonunuzdada tasimaniz yeterli olur.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

question
Amatör telsizcilik belgesi hakkında

Başlatan OfficalTY

3 Yanıt
2876 Gösterim
Son İleti 12 Aralık 2013, 20:45:58
Gönderen: TA2VW
xx
AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI HAKKINDA BİLGİ

Başlatan OfficalTY

4 Yanıt