AMATÖR TELSİZCİLİK,PAYLAŞIMLARIMIZ > MORS DERS NOTLARI,PROGRAMLAR

GOOGLE MORS ALFABESİ EĞİTİMİ

(1/1)

TA5KEA:
Selamlar, Google tarafından "Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap" sitesinde verilen hizmet ile ilgili alıntı:
"Google’un sunduğu hizmet ile Mors alfabesini bir saat gibi bir sürede öğrenebilirsiniz.

Google tarafından geliştirilen ve iOS, Android işletim sistemlerinde hizmet veren Gboard uygulaması için Mors alfabesi modu paylaşıldı. Bu mod sayesinde klavyenizi kullanarak Mors alfabesini kullanabiliyorsunuz. Fakat dev platformun çalışması bununla sınırlı kalmadı. Mors alfabesini kullanıcılara öğretebilmek için keyifli ve kolay bir işleyiş sunan Google, bir saat gibi kısa bir sürede kullanıcıların alfabeyi rahatça öğrenebileceklerinin üzerinde duruyor. Hazırlanan site ile kullanıcılara yardımcı olmak isteyen Google, eğitim sürecini oldukça keyifli bir hale getirmeyi başarmış.

morse.withgoogle.com adlı siteyle kolay bir şekilde eğitim düzenleyen ekip, harflerin vuruşlarını da akılda tutacak şekilde uygulamayı kullanan kişilere öğretiyor. Harfleri birkaç defa tekrar etmenizin ardından yeni harfleri eklenerek eğitiminiz devam ediyor. Renkli arayüzüyle kısa sürede tüm alfabeyi öğrenmeniz mümkün kılınılıyor.

Alfabafeyi çözdükten sonra Gboard uygulamasını Android veya iOS işletim sistemini kullanan akıllı telefonlarınıza yükleyerek kullanabilirsiniz."

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=6346.0

TA2NXI:
Ben şahsen sınava hazırlanırken çok faydasını görmüştüm bu uygulamanın. Adım adım yaklaşımı ile ilerliyor ve kesinlikle sıkmıyor, aksine eğlenceli ve akılda kalıcı. 

TA5LHI:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş YapSelamlar, Google tarafından "Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap" sitesinde verilen hizmet ile ilgili alıntı:
"Google’un sunduğu hizmet ile Mors alfabesini bir saat gibi bir sürede öğrenebilirsiniz.

Google tarafından geliştirilen ve iOS, Android işletim sistemlerinde hizmet veren Gboard uygulaması için Mors alfabesi modu paylaşıldı. Bu mod sayesinde klavyenizi kullanarak Mors alfabesini kullanabiliyorsunuz. Fakat dev platformun çalışması bununla sınırlı kalmadı. Mors alfabesini kullanıcılara öğretebilmek için keyifli ve kolay bir işleyiş sunan Google, bir saat gibi kısa bir sürede kullanıcıların alfabeyi rahatça öğrenebileceklerinin üzerinde duruyor. Hazırlanan site ile kullanıcılara yardımcı olmak isteyen Google, eğitim sürecini oldukça keyifli bir hale getirmeyi başarmış.

morse.withgoogle.com adlı siteyle kolay bir şekilde eğitim düzenleyen ekip, harflerin vuruşlarını da akılda tutacak şekilde uygulamayı kullanan kişilere öğretiyor. Harfleri birkaç defa tekrar etmenizin ardından yeni harfleri eklenerek eğitiminiz devam ediyor. Renkli arayüzüyle kısa sürede tüm alfabeyi öğrenmeniz mümkün kılınılıyor.

Alfabafeyi çözdükten sonra Gboard uygulamasını Android veya iOS işletim sistemini kullanan akıllı telefonlarınıza yükleyerek kullanabilirsiniz."

--- Alıntı sonu ---

Evet süper bir uygulama olmuş. Gerçekten çok yardımcı oluyor. Teşekkürler tekrar dan paylaşım için 73

TA1ODM:
Merhaba,

Google deneme ekibi güzel bir iş çıkarmış. Geçen evde ta4lyl Yiğit Bey'in morse paylaşımına bakıyordum yahu dedim az merak salayim derken arifin mençistira attığı golü bulmuş gibi bu proje çıktı karşıma.. :D

Güzel paylaşım için teşekkürler. 73 :)

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © Smf | Smf Destek