Gönderen Konu: Telsiz Seçimi  (Okunma sayısı 4221 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA5MHN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 5
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Mehmethan ÜCEL
Telsiz Seçimi
« : 21 Mayıs 2019, 00:28:24 »
Merhaba arkadaşlar ilk telsiz seçimi olarak Wouxun Kg-UV9D PLUS modelini seçtim ama gümrüğe takılması halinde bana maliyeti 1200-1300tl civarına gelecek.Siz değerli amatörlere sormak istediğim böyle bir durum olması halinde Türkiye'den örneğin TYT MD-390 DMR telsizi 1400tl gibi bir rakama olmamı mantıklı bulur musunuz ?Yoksa wouxun'un gümrüğünü ödeyip almak mı doğru olur ? 2. el cihaz almayı düşünmüyorum.

saygılarımla 73

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=6278.0
İCOM 7300-YAESU FTM400-YAESU FT3D-ANYTONE 878PLUS

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 149
  • İsim Soyisim: Yücel KASAP
Ynt: Telsiz Seçimi
« Yanıtla #1 : 21 Mayıs 2019, 14:25:50 »
Selam
Bence ikinci el bir telsiz ile başlayın. Bu konuda tecrübe sahibi oldukça görüşleriniz değişecektir. Şu marka iyi, bu kötü demiyorum.
Bilmediğim bir cihaza bir dünya para vermek  bana doğru gelmiyor. Yada bana "doğru" gelen size uygun olmayabilir. Malum istekler, beklentiler farklıdır.
Sıfır bir cihaz siparişi vererek tecrübe sahibi olacağınıza ikinci el bir cihaz ile yola başlamak daha uygun olur diye düşünüyorum.
(Paranız çok ise konu ayrı tabi:) )
Belki el telsizi yerine mobil bir cihaz almaya karar vereceksiniz. Önce ikinci el ile başlayın...
73

Çevrimdışı TA5MHN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Radyo Amatorleri
« Yanıtla #2 : 21 Mayıs 2019, 15:15:55 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Selam
Bence ikinci el bir telsiz ile başlayın. Bu konuda tecrübe sahibi oldukça görüşleriniz değişecektir. Şu marka iyi, bu kötü demiyorum.
Bilmediğim bir cihaza bir dünya para vermek  bana doğru gelmiyor. Yada bana "doğru" gelen size uygun olmayabilir. Malum istekler, beklentiler farklıdır.
Sıfır bir cihaz siparişi vererek tecrübe sahibi olacağınıza ikinci el bir cihaz ile yola başlamak daha uygun olur diye düşünüyorum.
(Paranız çok ise konu ayrı tabi:) )
Belki el telsizi yerine mobil bir cihaz almaya karar vereceksiniz. Önce ikinci el ile başlayın...
73

Değerli yorumunuz için teşekkür ederim.Ama bir çok sebepten dolayı bir işe başlarken tam giriş seviyesi (beofeng gibi ) ve 2. el ürün almayı sevmiyorum.Babam'da gençlik yılların da  yurt dışı görüşmeler yaptığı  bölümüm mühendislik olduğu için de az çok genel hatlarıyla bilgim var yani geçici bir heves değil  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap .Çok sık seyahat ettiğim için mobil cihaz malesef ihtiyaçlarımı karşılamıyor.Haziran itibariyle yürürlüğe girecek gümrük yasasını da düşünerek 1000-1400 tl bandın da en ideal el cihazını almak istiyorum.Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Saygılarımla 73

Çevrimdışı TA1OFA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Fatih Akpınar
« Yanıtla #3 : 21 Mayıs 2019, 22:23:22 »
Selamlar

Bende Wouxun Kg-UV9D PLUS telsizi almayı düşünüyordum, ancak internette bayağıdır bu telsizin gümrük sıkıntısını okuyorum, birçok kişi forumlarda AM bant desteklediği (uçakların çalışma frekansı diye söyleniyor) ve bununla ilgili yasal bir tüzük olmadığı için amatör telsiz lisansı ile birçok insanın bu telsizi gümrükten geçiremediği yazılarını okudum, ulaştırma bakanlığından özel bir izin isteniyormuş, örneğin: uçak sektörü çalışanıyım diyip sanırsam çalıştığınıza dair yazı vs gibi birşey bekleniyor.
Hatta bu telsizin UV8 modelini satan Türkiye de distribütör gibi biryer zaten var, ancak bu modelin gümrük sıkıntısı olduğundan onlar bile getirmiyormuş. Bende yakın zamanda bu telsizi almayı düşünüp araştırdığımda karşıma çıkanları paylaşmak istedim, tabi gümrük işlerinde şansınız varsa geçedebilir, telefon geçiren insanlar bile var sonuçta...

iyi çalışmalar dilerim
« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2019, 22:29:02 Gönderen: thefatih34 »

Çevrimdışı TA5MHN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Radyo Amatorleri
« Yanıtla #4 : 21 Mayıs 2019, 23:49:11 »
Selamlar

Bende Wouxun Kg-UV9D PLUS telsizi almayı düşünüyordum, ancak internette bayağıdır bu telsizin gümrük sıkıntısını okuyorum, birçok kişi forumlarda AM bant desteklediği (uçakların çalışma frekansı diye söyleniyor) ve bununla ilgili yasal bir tüzük olmadığı için amatör telsiz lisansı ile birçok insanın bu telsizi gümrükten geçiremediği yazılarını okudum, ulaştırma bakanlığından özel bir izin isteniyormuş, örneğin: uçak sektörü çalışanıyım diyip sanırsam çalıştığınıza dair yazı vs gibi birşey bekleniyor.
Hatta bu telsizin UV8 modelini satan Türkiye de distribütör gibi biryer zaten var, ancak bu modelin gümrük sıkıntısı olduğundan onlar bile getirmiyormuş. Bende yakın zamanda bu telsizi almayı düşünüp araştırdığımda karşıma çıkanları paylaşmak istedim, tabi gümrük işlerinde şansınız varsa geçedebilir, telefon geçiren insanlar bile var sonuçta...

iyi çalışmalar dilerim

Alan 7 kişiyle görüştüm 6 tanesi direkt olarak geçmiş 1 kişi 300 tl vergi ödemiş btk da izin verilen ürünler de bulunuyor bu yüzden memur işgüzarlık yapmazsa sorun çıkmaması gerekiyor.Zaten cihaz hava bandı dinlemesi yapabiliyor gönderim kabiliyeti yoktur.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap burdan sizde kontrol edebilirsiniz.

Çevrimdışı TA7OHM

• segui il tuo corso e lascia dir le genti..
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • A Class
  • İsim Soyisim: Fatih Mutlu Timurcioğlu
« Yanıtla #5 : 31 Mayıs 2019, 22:04:55 »
Merhaba,

Amatör cihazların hemen hemen hepsi çalışma yapamayacağı frekanslarda da dinleme kabiliyetine sahiptir, bu cihazları satın alamayacağınız anlamına gelmez. Gümrük meselesi ise tamamen şansa dayalı; bazı gümrük memuru işleme koyar, vergisini öder, alır çıkarsınız. Bazısı ise prosedürü tam işletir, BTK onay listesine bakar, eğer cihazınız bu listede yoksa alabilmeniz mümkün değildir. Bu durumda seçimi sizin yapmanız lazım. Şansınıza mı güveneceksiniz, yoksa BTK onaylı bir cihaz alarak sorunsuz bir şekilde gümrükten mi çıkaracaksınız?
73 de TA7Ω | ex-callsign: TB7FAT

Çevrimdışı TA2NRL

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 4
  • X
  • İsim Soyisim: Nurol Kurt
« Yanıtla #6 : 02 Haziran 2019, 13:19:45 »
Aliexpress deki satıcılara mesaj atabilirsiniz.

Ben tyt md-uv380 ( uv modeli dualband hem analog hem dijital. Uv olmayanı sadece uhf dijital. ) 130€ civarındaki modelini pazarlıkla 90€ ya indirttim gps li + el mikrofonu ile beraber.

Genel olarak söylediğiniz iki modelde en büyük fark wox da geniş dinleme olanağı tyt de ise dmr özelliği.

Bence dijital bir telsiz almanız yönündedir ve 380 ile 390 arasındaki tek fark su gecirmezlik. Daha ucuz olması için 380 modelini alabilirsiniz. Çinli satıcılar ile pazarlık yapmayı unutmayın. En kötü ihtimal ile yanında el mici programlama kablosu vs aksesuar isteyin çoğu zaman olumlu cevap veriyorlar

Çevrimdışı TA5MHN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Radyo Amatorleri
« Yanıtla #7 : 04 Haziran 2019, 03:23:30 »
Aliexpress deki satıcılara mesaj atabilirsiniz.

Ben tyt md-uv380 ( uv modeli dualband hem analog hem dijital. Uv olmayanı sadece uhf dijital. ) 130€ civarındaki modelini pazarlıkla 90€ ya indirttim gps li + el mikrofonu ile beraber.

Genel olarak söylediğiniz iki modelde en büyük fark wox da geniş dinleme olanağı tyt de ise dmr özelliği.

Bence dijital bir telsiz almanız yönündedir ve 380 ile 390 arasındaki tek fark su gecirmezlik. Daha ucuz olması için 380 modelini alabilirsiniz. Çinli satıcılar ile pazarlık yapmayı unutmayın. En kötü ihtimal ile yanında el mici programlama kablosu vs aksesuar isteyin çoğu zaman olumlu cevap veriyorlar

Hayırlı olsun şimdiden.Aldığım wouxun ürününü şuanlık beklemedeyim bayramdan sonraya kaldı alıp ilk başta denicem sizin cihaz kullananlarla da karşılaştırma yapmayı düşünüyorum gerekli görürsem wouxun’u satıp tyt alabilirim.

Çevrimdışı TA5MHN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Radyo Amatorleri
« Yanıtla #8 : 20 Haziran 2019, 19:38:10 »
Wouxun uv9d-plus cihazımı bugün teslim aldım.Banggood sitesinden 900 tl cihaza 60 tl gümrükğe toplamda 960 tl gelmiş oldu yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim 73.

Çevrimdışı TA2UBW

• Real Men loves the Cats
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 20
  • Old callsign: TB2TBX
  • İsim Soyisim: Burak ARLI
« Yanıtla #9 : 20 Haziran 2019, 20:26:45 »
Wouxun uv9d-plus cihazımı bugün teslim aldım.Banggood sitesinden 900 tl cihaza 60 tl gümrükğe toplamda 960 tl gelmiş oldu yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim 73.

Merhaba,

Doğru karar, güle güle kullanın ( belgeniz gelince )

73
Kenwood TM-D710GE

Çevrimdışı TA2ERO

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 2
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: ercan ozan
« Yanıtla #10 : 19 Ağustos 2019, 13:20:55 »
Merhaba,

Doğru karar, güle güle kullanın ( belgeniz gelince )

73

pardon yanlış alıntı yaptım.

Çevrimdışı TA2ERO

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 2
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: ercan ozan
« Yanıtla #11 : 19 Ağustos 2019, 13:22:03 »

Selamlar aynı siteden bende bu ürünü almak istiyorum ama henüz sınava girip belgemi almadım, acaba gümrükte  belge istiyorlar mı? Sizden ürü linki yada kredi kartı ödeme bilgilerini vs istediler mi?

Çevrimiçi TA2NC

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 196
  • Radyo Amatörü
  • İsim Soyisim: Oguzhan Kayhan
« Yanıtla #12 : 19 Ağustos 2019, 13:52:14 »
Bir onceki notta lisans isteniyor yazmistim.
Acele etmeyin hocam.
Lisansinizi alin, sonra gonul rahatligiyla siparisinizi verin.
Frekanslar bir yere kacmiyor.

Bu arada dinlemek isterim neler konusuluyor derseniz de , bir adet rtl-sdr alip tum spektrumu dinleyebilirsiniz.
10-15 dolariniza malolur.
Blog: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA5MRG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 12
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Murat Gül
« Yanıtla #13 : 19 Ağustos 2019, 14:08:12 »

Selamlar aynı siteden bende bu ürünü almak istiyorum ama henüz sınava girip belgemi almadım, acaba gümrükte  belge istiyorlar mı? Sizden ürü linki yada kredi kartı ödeme bilgilerini vs istediler mi?

Lisansı olan bir arkadaşınızın adına satın alırsanız bir problem çıkmaz.

Çevrimdışı TA5MHN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Radyo Amatorleri
« Yanıtla #14 : 19 Ağustos 2019, 22:23:09 »

İyi günler.Ben belgem çıkmadan başka bir amatör adına sipariş vermiştim.Hesap kartıma gerekli meblayı yatırıp tek çekim şeklinde yaptım.Ama taksit seçeneği de mevcut.Bir ay içinde geldi adına sipariş verdiğim arkadaş yoktu ptt gidip rica ettim ve arkdaşın kimlik fotokopisi ve adıma teslim alabilir diye orda bir dilekçe yazdım imza attım sorun çıkartmadan verdiler cihazı.50 dolar olarak fatura kesmişlerdi site gümrükte 55 tl ödedim herhangi fiş vs istemediler.Sorunsuz ve hızlı şekilde ulaştım cihaza isterseniz özelden de yardımcı olurum 0506-232-1766.

73

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
Yardım, Doğru telsiz seçimi ve yurt dışından telsiz getirme

Başlatan TA1ABB

0 Yanıt
3787 Gösterim
Son İleti 16 Eylül 2012, 20:07:36
Gönderen: TA1ABB
xx
Telsiz Seçimi ve Yurt Dışından Telsiz getirme

Başlatan TA4MTG