Gönderen Konu: DMR- RADIODDITY VE RETEVIS  (Okunma sayısı 1269 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA1MRA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Murat Keskin
DMR- RADIODDITY VE RETEVIS
« : 04 Nisan 2019, 09:57:23 »
Merhaba Arkadaşlar,

Forumunuzda yeniyim ve amatör olarakta yeni yeni öğrenmeye çalışıyorum. Baofeng UV-5R gibi bir analog cihaz almaktansa dijital bir telsiz alıp üzerinde öğrensem daha faydalı olur düşüncesiyle telsiz almaya karar verdim. Araştırdım ettim ve 2 adet telsiz arasında kaldım. Bu telsizleri kullanan ve bilgi sahibi olan varsa, hangisini almam hususunda beni yönlendirmeniz açısından değerli fikirlerinize ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler...

RETEVIS RT3S
RADIODDITY GD-77BB

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=6250.0

Çevrimdışı TA5MRG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 12
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Murat Gül
Ynt: DMR- RADIODDITY VE RETEVIS
« Yanıtla #1 : 04 Nisan 2019, 10:24:53 »
Bende bunların hiçbirisi yok. Kullandığım cihaz TYT MD-UV390G. Görünüm ve yazılım olarak Retevis'e benziyor. Hatta yazılım olarak birebir aynı. Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap adresimden hem TYT ve hemde GD77 için güncel CSV dosları veriyorum. İstatistiklere baktığımda her iki modeli kullanan çok insan var. GD77 kullanmadım ama kullandığım cihaz üzerinden yola çıkarsak Retevisi düşünebilirsin.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA1MRA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Murat Keskin
Ynt: DMR- RADIODDITY VE RETEVIS
« Yanıtla #2 : 04 Nisan 2019, 10:41:13 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bende bunların hiçbirisi yok. Kullandığım cihaz TYT MD-UV390G. Görünüm ve yazılım olarak Retevis'e benziyor. Hatta yazılım olarak birebir aynı. Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap adresimden hem TYT ve hemde GD77 için güncel CSV dosları veriyorum. İstatistiklere baktığımda her iki modeli kullanan çok insan var. GD77 kullanmadım ama kullandığım cihaz üzerinden yola çıkarsak Retevisi düşünebilirsin.

TYT de baktım, birbirinin kopyası gibi cihazlar zaten. Kasası aynı sadece üretici firmamı farklı tam manada anlayamadığım şeyler. Ayrıca TYT biraz daha fiyatlı retevis ve radioddity cihazlara göre, birazda o yüzden bu markalara yöneldim. Yorumunuz için çok teşekkürler.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
Retevis Rt3s dmr röle ayarları

Başlatan TA4ACZ

1 Yanıt
1488 Gösterim
Son İleti 09 Aralık 2020, 11:08:18
Gönderen: TA4ACZ
xx
retevis rt3s kullanıcıları yardım

Başlatan TB2GFL

0 Yanıt