Gönderen Konu: 2018 2.Dönem Amatör Telsiz Çağrı İşaretlerini Bekleyen Arkadaşlar  (Okunma sayısı 33313 defa)

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi TA2NC

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 196
  • Radyo Amatörü
  • İsim Soyisim: Oguzhan Kayhan

Aslında kendinizce yorumlamaya çalıştığınız ya da sorduğunuz herşeyin cevabı işletme ve kanun yönetmelik kisminda açıkca mevcut.
A lisansı almış birinin cevaplarını bilmesi gereken sorular bunlar.
Bu da sınav sisteminizin bir azizligi işte 😀

A kazanmissaniz çağrı işaretini alınca bir daha değiştirme hakkınız yok. Daha doğrusu sadece bir kişinin başka bölgeye taşındığı için değiştirdiğine sahit oldum (numara değiştiği için) hepsi o.
Bu da taşınıp ev değiştirince nüfusa başvurup isim değiştirmek gibi garip bir olay.

Siz güzel birsey secin kendinize. Muhtemelen bir daha çağrı isareti değiştirme şansınız olmayacak.
Blog: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA5MRG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 12
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Murat Gül
Bölge işareti değiştiği zaman eski çağrı işareti 10 yıl boyunca kullanılamıyor mantık olarak doğru mu?
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimiçi TA2NC

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 196
  • Radyo Amatörü
  • İsim Soyisim: Oguzhan Kayhan
Normal sartlarda bolge degistiginde de cagri isaretinin degismemesi lazim.
Yillardir Ankarada yasayan (2. bolge ) olup ta baska bolgeden olan bir cok amator var.
Ornegin yarin bir gun Antalya'ya tasinsam bir cok sertifika kazandigim, bir cok yazi yazdigim, bir cok gorusme yaptigim bu cagri isaretini birakip varsa ta4nc mi almam lazim? Ya da tamamen yeni birsey mi almaliyim?
TA2NC/4  seklinde cikis yapabilmenin tam da faydasi bu.
Cagri isareti bir "nickname" degil.
Cagri isareti bir kimlik.

Sizin sorunuza gelecek olursak, kanunen ölen ya da deaktive olan cagri isaretleri 10 yil boyunca kimseye verilemiyor diye hatilriyorum. Çünkü radyo amatorlugu dunya capinda yapilan bir etkinliktir.
Cagri isaretiniz degisik spotlarda , logbooklarda yayinlanir. Adiniza degil ama cagri isaretinize oduller sertifikalar duzenlenir.. Yarin sizin cagri isaretinizi alacak kisinin de bu odullerden hicbirsey yapmadan faydalanmasi eminim hosunuza gitmez Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Tabii, bu dediklerim amatorlugu gercekten yapanlar icin, yoksa sadece rolede es dost ile sohbet eden adam icin, haftada bir cagri isareti degistirsen ne zarari  olur Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Onlar zaten amator degil (her ne kadar lisans almis olsalar da)

Çevrimdışı ycan

• Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Yiğit Atılgan
Merhaba ben de bekleyenler arasındaydım. Dün gearbest'ten telsiz siparişini de verdim umarım belge telsizden önce gelir  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA5MRG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 12
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Murat Gül
Şimdiden hayırlı olsun. Hangi marka model aldınız merak ettim. Ayrıca 11.11 indiriminden mi faydalandınız.

Merhaba ben de bekleyenler arasındaydım. Dün gearbest'ten telsiz siparişini de verdim umarım belge telsizden önce gelir  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı ycan

• Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
Şimdiden hayırlı olsun. Hangi marka model aldınız merak ettim. Ayrıca 11.11 indiriminden mi faydalandınız.

Teşekkür ederim. Baofeng UV82'yi tercih ettim herhangi bir dual band'la başlayıp sabit telsiz ardından HF'ye çıkmak istiyorum.

Gearbest'ten aldım. Bir indirimden yararlandığımı sanyordum. 46 dolar yerine 30 dolar yazıyordu süresi bile vardı. İndirim bittikten sonra 29 dolara düşmüş. Güzel bir kazık yedim aslında  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA2NGM

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Çömez radyo amatörü
  • İsim Soyisim: Adil karabulut
Merhaba arkadaşlar bugün kıyı emniyetini aradım evrakların hala sicil sorgulamadan gelmediği söylendi bilgisi olan yada belgesi gelen kimse var mı?

Çevrimdışı TA2USG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 1
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Gungordu
Başvuruda "sicil beyanı" olarak beyan istenmişti bizde adli sicim durumumuzu beyan ettik hatta ben birde e-devletten sicil dökümümü koydum sınavın ertesi günü yolladım. Ama anladığım kadari ile ne bizim beyanı nede e-devlet beyanını kabul etmiyorlar ehliyetten hala haber yok. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA5USA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: E. AKDOĞAN
Yazili beyani istemelerinin nedeni bence kişinin bu davranisi durust mu dogru mu soyluyor diye bence, birde gercege aykiri mi beyanda bulunuyor ölçümü falan gibidir, bunun hukuki aciklamasi vardir illaki ama ornegin evlenirken birisi nikah memuru sozlu beyan isteyip birde imzalatiyor, emniyet ise hem kisinin yazili beyanini hemde hukuki yazisma yoluyla bizim sabika kayitlarimizi bulundugumuz illerden talep ediyorlardir simdi. Bissürü kisi var prosedurler ,evrak talep et gonder  vs.

Çevrimdışı TA7OHM

• segui il tuo corso e lascia dir le genti..
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 5
  • A Class
  • İsim Soyisim: Fatih Mutlu Timurcioğlu
Başvuruda "sicil beyanı" olarak beyan istenmişti bizde adli sicim durumumuzu beyan ettik hatta ben birde e-devletten sicil dökümümü koydum sınavın ertesi günü yolladım. Ama anladığım kadari ile ne bizim beyanı nede e-devlet beyanını kabul etmiyorlar ehliyetten hala haber yok. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Merhaba,

Siz beyanatınızı dilekçede yapıyorsunuz ancak TİM konuyu EGM aracılığıyla da GBT sorgulaması yaptırıyor. Ehliyet için biraz daha sabır gerekiyor, çoğu gitti azı kaldı. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

73!
73 de TA7Ω | ex-callsign: TB7FAT

Çevrimdışı TA2USG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Gungordu
Ben dilekçe ekine e-devlet çıktısınıda koydum, aynı çıktı ile av tüfeği ruhsatı alabiliyoruz ama telsiz ehliyeti yok. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA1QQ

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 29
  • İsim Soyisim: Erol KADIOĞLU
toplu halde sabıka sorgulaması yapılıyor, sonuçlar geldikten sonra basım işlemleri yapılıp adreslere gönderilecektir.
TA1QQ

Çevrimdışı TA2NGM

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Çömez radyo amatörü
  • İsim Soyisim: Adil karabulut
Merhaba herkese hayırlı günler adli sicil kayıtları henüz kegm ye ulaşmamış haftaya öncelik sırasına göre gönderilecekmiş belgeler.

Çevrimdışı ycan

• Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
Merhaba herkese hayırlı günler adli sicil kayıtları henüz kegm ye ulaşmamış haftaya öncelik sırasına göre gönderilecekmiş belgeler.

Öncelik sırası neye göre?

Çevrimdışı TA1QQ

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 29
  • İsim Soyisim: Erol KADIOĞLU
Öncelik sırası neye göre?

belge yükseltenlere göre, eski belgelerini geri verdikleri için şu an yanlarında belge taşıyamıyorlar.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
2018 1.Dönem Amatör Telsiz Sınav Başvuruları Başladı

Başlatan TA2MVX

63 Yanıt
14583 Gösterim
Son İleti 06 Mart 2018, 15:12:34
Gönderen: TB7GYA
xx
2018 2.Dönem Amatör Telsiz Sınav Başvuruları Başladı

Başlatan TA2MVX

35 Yanıt
8910 Gösterim
Son İleti 27 Ekim 2018, 17:35:38
Gönderen: TB7GYA
xx
2018/2 Dönem Amatör Telsizcilik Sınav Adresleri Belirlenmiştir

Başlatan TA5MRG

8 Yanıt
2974 Gösterim
Son İleti 24 Ekim 2018, 10:44:05
Gönderen: TA5MRG
xx
SINAVI KAZANIP AMATÖR BELGESİNİ BEKLEYEN ARKADAŞLAR (GÜNÜN HÜSRANI)

Başlatan TA2NL

1219 Yanıt
261148 Gösterim
Son İleti 09 Ekim 2018, 17:33:03
Gönderen: TA2NGM
xx
2018 1.Dönem Sınav Yerleri

Başlatan TA4MLU

3 Yanıt
1867 Gösterim
Son İleti 04 Şubat 2018, 12:28:52
Gönderen: TA5AE