Gönderen Konu: 2018 2.Dönem Amatör Telsiz Çağrı İşaretlerini Bekleyen Arkadaşlar  (Okunma sayısı 32907 defa)

0 Üye ve 6 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA2LGL

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Görkem Gün
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Ben evrakları bilinçli olarak geç gönderdim. Çünkü yoğunluk olacağı belliydi. İşin açıkçası Bi ara aklımdan tamamen çıkmıştı. KEGM i Bi arayıp sordum sadece, onlarda Postaya verdik dediler takip numarası verdiler.

Profilinize baktığımda İstanbul ' da olduğunuzu gördüm. Bence Bi gidip uğramalısınız.
geç vermeniz bir şeyi ifade etmiyor sırayla gönderiliyor belgeler yani önce sizden önce yollayanların belgeleri gelmeliydi enes bey kegm'e sitem etmekte haklı aylarca insanları yalan yanlış bilgilerle oyaladılar amatör telsizcilikten soğuttular

Çevrimdışı TB5GMC

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Murat Cangir
geç vermeniz bir şeyi ifade etmiyor sırayla gönderiliyor belgeler yani önce sizden önce yollayanların belgeleri gelmeliydi enes bey kegm'e sitem etmekte haklı aylarca insanları yalan yanlış bilgilerle oyaladılar amatör telsizcilikten soğuttular
Enes Bey konusunda haklı. Birşey söylenemez. Ben Adana' dayım sadece telefonla iletişim kurabildim KEGM ile. Kendisi İstanbul ' da. Gidip soruşturması ve araştırması lazım. Durumu anlatıp evraklarının akıbetini öğrenebilir.

Çevrimdışı TB4TCT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Tacettin kulaksız
7 Kasımda evrakları gönderdim.... 74 gündür bekliyoruz... Abi Türkiy'de  bayağı Amatör telsiz sınavına adam girmiş demekki.... Kıyı emniyeti 74 günde kimliği hazırlayamadı.... Şu hale bakın yawww....

Çevrimdışı TA1IEY

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: enes yaşar
Arkadaşlar telefonla ulaştım, adımı sordular söyledim 2 sn içinde baktı imzaya çıkacak sonra bir hafta içinde kargolanacak dedi. Pek inanasım gelmedi ne ara baktın da öğrendin, 2 ay olmuş daha imzaya gidecek diyorlar, bizden 20 gün sonra gönderen adamın belgesi elinde kullanıyor biz GERÇEKTEN SOĞUDUK hobiden! Heyecanla beklediğimiz şeyi söverek beklemeye başladık. Gerçekten yazıklar olsun. Bizler adına bu işte ismi duyulmuş amatör abilerimiz den herkes adına rica ediyorum, bizden sonraki arkadaşlar için en azından KEGM ile görüşsünler konuyu konuşsunlar bu şekilde mağdur edilmek hoş değil.

Çevrimdışı TB4TCT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Tacettin kulaksız
Arkadaşlar telefonla ulaştım, adımı sordular söyledim 2 sn içinde baktı imzaya çıkacak sonra bir hafta içinde kargolanacak dedi. Pek inanasım gelmedi ne ara baktın da öğrendin, 2 ay olmuş daha imzaya gidecek diyorlar, bizden 20 gün sonra gönderen adamın belgesi elinde kullanıyor biz GERÇEKTEN SOĞUDUK hobiden! Heyecanla beklediğimiz şeyi söverek beklemeye başladık. Gerçekten yazıklar olsun. Bizler adına bu işte ismi duyulmuş amatör abilerimiz den herkes adına rica ediyorum, bizden sonraki arkadaşlar için en azından KEGM ile görüşsünler konuyu konuşsunlar bu şekilde mağdur edilmek hoş değil.
Enes bey büyük ihtimalle A sınıfı operatörlere öncelik tanıyorlar, A sınıfı operatörlerin birçoğu mühendis, tekniker, AFAD görevlisi, emekli emniyet elemanları, Telekom çalışanları.... Durum böyle olunca bizim gibi hobi amaçlı elektroniği seven insanlar ikinci plana düşüyor.....veya iş sahipleri, mesela tüp şirketleri filan analog cihazlarla simlex frekanslardan görüşüyorlar lokasyon saptanması mümkün değil,bunlara filan büyük ihtimalle öncelik tanınıyor.... Bu yüzden bizlerinki gecikti.... Ben 80 gündür bekliyorum....Devletimize güveniyoruz...

Çevrimiçi TA2NC

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 196
  • Radyo Amatörü
  • İsim Soyisim: Oguzhan Kayhan
Merhaba,
Hic bu kadar gecikme oldgunu hatirlamiyorum. Devlet dairesi neler dondugunu bilmek zor.
Ayrintili sicil sorgulama vs yapildigi konusuluyor ama bilemiyorum

A siniflarina oncelik veriyor olabilirler. Ama A sinifi olma onceligi , muhendis , emniyet mensubu vs olmak degildir.

A sinifi sinavda yuksek not almis, hobi olarak elektronik ve haberlesme ile ilgilenen insanlardir.
B sinifi sinavda dusuk not almis hobi olarak elektronik ve haberlesme ile ilgilenen insanlardir.. Tek fark bu. Aldiklari not.
 Bu hepimiz icin bir hobi. hepimiz bu lisansi bu hobiyi sevdigimiz icin aliyoruz.
 Hi gercekten boyle bir onceliklendirme var midir onu da bilemiyorum tabii.

Ayrica yine yanildiginiz bir nokta, is yeri sahipleri tup sirketleri vs..  simpleks konusmak  icin bu sinava girmiyorlar.
Bu sinav sadece amator radyo lisansi vermek icindir. Amator radyoculugun ne oldugu ne amaclarla yapildigi sinav sorusu olarak ta ciktigi icin bildiginizi varsayiyorum.

Diger amaclarla kullanılacak telsizler icin sinav olmaz. Ya PMR turu lisanssiz ucretsiz cihaz kullanilir. Ya da trunk telsiz frekanslarindan bir frekans kiralayip o kullanilir.
Sinava girmeyen bir gruba oncelik te haliyle taninamaz.
Amator telsiz alip ta bunu ticari amacla kullanmaya kalkanin da basi epey bir agirir. Cunku amator radyoyu ticari amaclarla kullanim yasaktir.

Son birsey olarak, onemli olan lisansi almak degil, aldiktan sonra nasil bir amator olacaginizdir.

Sevgiler.
73

Düzeltme: Bazı telsiz frekansları için yine sınav yapılmakta.. Örneğin denizcilik telsiz kullanımı için de sınav var.
« Son Düzenleme: 24 Ocak 2019, 17:34:17 Gönderen: TA2NC »
Blog: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA5USA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 1
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: E. AKDOĞAN
Bu ne saçmalıktır ya, 28 kasımda giden evraklara karşılık belgem hala gelmedi !! 17 aralıkta gönderenlerin belgesi geliyor bizim hala yok!
Sizi kapsamli arastiriyor olabilirler 😁😁 Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA1IEY

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
Sizi kapsamli arastiriyor olabilirler 😁😁 Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Ben de öyle düşünmeye başladım artık 😁😁 Hayırlısı bakalım 2 ay oldu tam

Çevrimdışı TA1IEY

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
28 kasımda elden teslim ettim, bugun 01.02 yani 2 ay sonra belge geldi. Veriliş tarihi 18.01 yazıyor.
Çok şükür diyorum başka da diyecek laf yok.
TA1IEY

Çevrimdışı TA5USA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 1
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: E. AKDOĞAN
Gelmis ya haticeye degil neticeye bak artik 😁😁 hayirli olsun.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
2018 1.Dönem Amatör Telsiz Sınav Başvuruları Başladı

Başlatan TA2MVX

63 Yanıt
14431 Gösterim
Son İleti 06 Mart 2018, 15:12:34
Gönderen: TB7GYA
xx
2018 2.Dönem Amatör Telsiz Sınav Başvuruları Başladı

Başlatan TA2MVX

35 Yanıt
8835 Gösterim
Son İleti 27 Ekim 2018, 17:35:38
Gönderen: TB7GYA
xx
2018/2 Dönem Amatör Telsizcilik Sınav Adresleri Belirlenmiştir

Başlatan TA5MRG

8 Yanıt
2926 Gösterim
Son İleti 24 Ekim 2018, 10:44:05
Gönderen: TA5MRG
xx
SINAVI KAZANIP AMATÖR BELGESİNİ BEKLEYEN ARKADAŞLAR (GÜNÜN HÜSRANI)

Başlatan TA2NL

1219 Yanıt
260039 Gösterim
Son İleti 09 Ekim 2018, 17:33:03
Gönderen: TA2NGM
xx
2018 1.Dönem Sınav Yerleri

Başlatan TA4MLU

3 Yanıt
1852 Gösterim
Son İleti 04 Şubat 2018, 12:28:52
Gönderen: TA5AE