Gönderen Konu: Albrecht ae 4200  (Okunma sayısı 4389 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TB2DZN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • Radyo Amatörleri
Albrecht ae 4200
« : 29 Haziran 2018, 09:52:07 »
Arkadaşlar Herkese Selamlar,
Halk bandına merak saldım. Bu cihazı alsam işimi görür mü? Konuşma oluyor mu?üzerine nasıl bir anten takmak gerekir.
Teşekkür ederim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildiResimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=6058.0
« Son Düzenleme: 29 Haziran 2018, 10:20:50 Gönderen: TB2DZN »

Çevrimdışı TA3ARL

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Ahmet Arslan
Ynt: Albrecht ae 4200
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2018, 21:45:41 »
Zaman zaman hava şartları uygun olduğunda görüşme oluyor ya kimse kimseyi duymuyor.İlk zamanlar çıkış 4 w idi zamanla takoz tabir edilen cihazlarla 300-500 w ile çıkılmaya başlandı.Kimse kimseyi duymaz oldu o karmaşada.90 lı yıllara gelindiğinde küfürlü konuşmalar başladı ve cihazları kapattım.Geçen yıl yeniden açtım fm 21 kanalında uzak görüşmeler oluyor bazen karadeniz bazen güney bazen doğu ve güney doğu bölgeleri ile görüşülüyor.Yurt dışındaki tırcı arkadaşlar da Bulgaristan Macaristan Rusya İngiltere gibi yerlerden çıkış yapabiliyor.Uzak görüşmeler açıldığında ülkemizde hava durumu değişiyor ben yıllardan beri bunu tecrübe ettim.Anten olarak değişik antenler var sabit ise 5/8 denilen anten yarım dalga çeyrek dalga.Mobil için daha kısa olanlar mevcut.Bu arada  cb cihazlar genellikle 4 vattır şehir içi bile zor görüşürsün.
Muhaberesiz muharebe olmaz.M.Kemal ATATÜRK

Çevrimdışı TB7GYA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 8
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Yaşar Akgün
« Yanıtla #2 : 01 Temmuz 2018, 13:09:25 »
Merhaba cb anteni sever.  Balkon ve mobil anten fazla verimli olmayabilir anten tipi, kablo boy ile kalitesi swr ayarına ve hava şartlarına bağlı olarak görüşme mesafesi değişir. Bende çocukluktan gelen cb merakı var. Arada bir açıyorum.

Çevrimdışı TA3XM

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 1
  • İsim Soyisim: DEMİRCİ
« Yanıtla #3 : 26 Nisan 2020, 00:06:53 »
Cb. Telsizin yeri çok farklıdır konuşurken rahatsındır fakat zaman gelir 6 ay kimzeyi duymazsın buyuzden amatör telsiz sınavına girin slın belgenizi 1m lik antenle  300 km görüş
yaesu ft 857

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

question
ALBRECHT AE 4200 CB DBP KAM 8/86

Başlatan TA4AHE

4 Yanıt
4459 Gösterim
Son İleti 10 Mayıs 2014, 18:30:57
Gönderen: TA4AHE