Gönderen Konu: YOZGAT ROLESİ KURULUMU:  (Okunma sayısı 8138 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi TA3DN

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 57
  • İsim Soyisim: Bülent Yalçın
YOZGAT ROLESİ KURULUMU:
« : 20 Kasım 2010, 01:12:24 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Sayın Site sakinleri ;
TRAC  Yozgat temsicisi olarak uzun uğraşılar sonucu resmen açdığımız yozgat rolesi bir süredir çalışmaktadır.
Yozgat   Vhf Roolesine ait  bilgileri tefaruatlıca aşağıdadır......

Sayın ta6abe
Hoşgeldiniz. Roleleriniz hayırlı olsun. Emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Uzun uğraşlar sonucu diye bir ifade kullanmanız dikkatimi çekti.Biraz bu konuyu açabilirmisiniz lütfen?Bürokratik engellerlemi karşılaştınız yoksa rolenin kurulumunda fiziki zorlukmu yaşadınız?

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=587.0
« Son Düzenleme: 20 Kasım 2010, 01:28:34 Gönderen: TA3CY »

TA6ABE
  • Ziyaretçi
Ynt: YOZGAT ROLESİ KURULUMU:
« Yanıtla #1 : 21 Kasım 2010, 20:23:38 »
Sayın TA3DN ;
Uzun uğraşılar sonucu dememin ellbetde önemli sebebi değil sebepleri var.
Şöyleki;  En çok yer sorunu oldu tesbit ettdiğimiz yer için orman şefliğini başvurduk.
Malesef bu konuda bize yardım etme yerine ne kadar engel varsa bize karşı kullandılar.
Trac nedir.? eferdim  Telsiz rolesi ile ne işiniz var ne yapmak istiyorsunuz vs vs.
Tüm sorularına çeşitli örnekler belgeler ekliyerek,yeterli cevapları yazılı olarak verdik.

Yer tesbitinde ise çeşitli haritalar çizdirmemiz istendi.Harita mühendisi götürüp 5-5  25 metre karelik yerin tesbitini haritasını çıkardık 6 tane dosya hazırladık.
Bu işlemler 18 ay kadar sürdü.Harita mühendisinin masraflarını yardım sever bir fabrika sahibi üstlendi.
Hazırlanan dosyanın bir örneğini milli emlak müdürlüğüne sundum.Orasıda tekrar orman bölge müdürüne göndeildiğini yazı ile bize bildirdi.Akibetini sormadım.Belki orman genel müdürlüğü veya bakanlığada gitmiş olabir.Henüz olumlu bir cevap alamadık.

Haritasını çizdirdiğimiz yerin yakınında.Telekom ve trt ve ilimize  ait birçok role var.Orada bir kulübe yerel televizyon tarafından terk edilmişdi.Yaklaşık 25-30 metre yüksekliğnde direğide var.Geçici olarak roleyi oraya koymamıza  müsade edldide.Oraya kuruldu.
Cihazları ankaradaki arkadaşlar getirdi ve kurma zahmetinede katlandılar.Onlara Ne kadar teşekkür etsek az olur.
Şimdi ise trt ye müracatımız var. Trt bize yeşil ışık yaktı TRAC genel başkanlığınca porotokol yapılınca olur dediler.Şimdi o protokolu bekliyoruz.
Yozgatk Roleside Trt nin olduğu yerin yaklaşık 10 metre kadar yakınında.

Bu forumu tam olarak tanıyamadım.Çok vakit ayıramıyorum.Role kurarken çekdiğim resimlerde var bilmem bu forumda  resim de yer alabilirmi orasını bilemiyorum.
Bu yazı daha çok uzar. Ben ancak bu kadar kısalta bildim.
Sevgili forum üyeleri uzun yazılardan sıkılabllir başka forum'larda böyle idi.Beni hoş görmeleri dileğimdir.
Herkese sagılarımla.
Bekir. 73 ler.

« Son Düzenleme: 21 Kasım 2010, 20:35:37 Gönderen: TA6ABE »

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 149
  • İsim Soyisim: Yücel KASAP
« Yanıtla #2 : 21 Kasım 2010, 21:10:59 »
Bu forumu tam olarak tanıyamadım.Çok vakit ayıramıyorum.Role kurarken çekdiğim resimlerde var bilmem bu forumda  resim de yer alabilirmi orasını bilemiyorum.
Bu yazı daha çok uzar. Ben ancak bu kadar kısalta bildim.
Sevgili forum üyeleri uzun yazılardan sıkılabllir başka forum'larda böyle idi.Beni hoş görmeleri dileğimdir.
Herkese sagılarımla.
Bekir. 73 ler.
Selamlar,
Bu site hiç bir kurum kuruluşu simge etmiyor.Bu sebeple istediğiniz çalışmayı istediğiniz şekilde paylaşabilirsiniz..
73

Çevrimiçi TA3DN

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 57
  • İsim Soyisim: Bülent Yalçın
« Yanıtla #3 : 21 Kasım 2010, 21:49:47 »
Selamlar Bekir bey. Yazdıklarınızı dikkatle okudum. Yazık demekten başka birşey demek istemiyorum. Okadar  verdiğiniz emek ve harcadığınız zaman için tekrar ellerinize sağlık.
Bu site diğer sitelerden biraz farklıdır.Tamamen bağımsızdır ve Yücelinde yukarıda belirttiği gibi hiçbir oluşumun temsilcisi yada uydusu değildir.
Dilediğinizi,dilediğiniz kadar yazıp paylaşabilirsiniz ve cevaplarınızıda aynı rahatlıkla alabilirsiniz.Forumumuzda role çalışmaları kısmına dilediğiniz resimleri yazılarıyla beraber ekleyebilirsiniz.Kolay gelsin.73...
Bülent Yalcın...

nogure
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 30 Kasım 2010, 21:26:50 »
Sayın TA6ABE
Sizin yaşadığınız tüm  problemleri bizlerde Düzce'de yaşadık ve  yaşamaya devam ediyoruz..Yaklaşık 1 yılı aşkın  yazışmalar üstüne yazışmalar sonucu kuyruğuna geldik.Fakat  son  onayımız  hala  beklemede.Tüm  teknik  cihaz donanım,emniyet tedbirleri,güvenlik  gibi hazır oldugu halde  herşeyimizle  şehir merkezinde beklemedeyiz. Uygulamaya çalıştıgımız proje gercekten cok  önemli  bir  proje..Ankara-İstanbul arasını tek bir  repeater ile görüştürebilecek bi nokta. Sizinde  bahsettiğiniz gibi değerli Orman Gen.Müd.Kuralları  yönetmelikleri  gereğince,İnşaat Projesi,Yol  yapım projesi, Muh. ler odasının aidatı,hava güvenliği vb. istemekte.  öneriler  yönetmelikler gereğince ki bukadar  süre içinde şunu çıkardık.Amatör radyoculuk ile GSM istasyonu kurmak arasında pek bir fark kalmadığı..İnanın  bir repeater  kurmak için  aylarca yazışma,koşturmaca vs.Bıkkınlık verecek düzeyde.Yinede her şeye  ragmen  mücadele etmekde  güzel oluyor.
Tüm bu var saydıgımız ekonomik  giderler cok  ciddi boyutlara varıyor.. yani profesyonel  haberleşme sistemlerinin giderleri  kadar..İnanın rakam teleffuz etmek istemiyorum... amatörlük gözlüğünden baktıgınızda vay beededirten durumdan..Bütün bu masraf   gider harcamalar  tamamen (hiç bir tüzel özel  vs olmadan) Düzce'nin  cok  değerli  bu işe gercekten  gönül vermiş (her ne kadar bir süreliğine onlardan uzaktada olsam ) yılmaz amatörleri ile  yapılıyor.Umarım bu kadar  emek  para zaman yönetmeliklerdeki maddeler  yüzünden  hüsran olmaz..İşte yazımın başında da dediğim  gibi Son olur kaldı  onu bekliyoruz...

Radyo Amatörlüğü alanında bu uğraşıya gönül vererek mücadele  eden tüm radyoculara yürüdükleri yolda başarılar dilerim.
 Bütün herşey  özlemini duygudumuz  radyomuzdan duyacağımız iyimser bir merhaba..!!
Ta2Pi /4

Çevrimdışı TA3CB

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 18
  • İsim Soyisim: Mehmet Gültekin
« Yanıtla #5 : 30 Kasım 2010, 23:07:59 »
Arkadaşlar.kolay gelsin .ALLAH CC. yardımcınız olsun.Aynı zorlukları yaşayıb pes etmiş biri olarak.Ensonunda Rulemizi anlamsız
biryere koyduk geçtik.Çalışıyormu?Evet çalışıyor.Sorun yok,tamam pes.
KORSAN

TA6ABE
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 06 Aralık 2010, 08:04:14 »
Sayın nogure ;
Yazınızdan anladığım kadarıyla,sadece role yeri için mücadele veren ve pes etmeden çalışan,bu işe gönül vermiş kişiler burada dile getirenlerin dışında,daha kim bilir kimlerin de olduğu gerçeğine inanıyorum.
Bu konu herkesi ilgilendiriyor.Dosya dolusu yardımcı olunması içn  çeşitli örnekler sunulduğu halde,malesef "GSM " Baz iskasyonlarına uygulanan ücretlendirme tarifesini bizleride uygulamak istemektedirler.Bu biraz insanı bıktıracak kadar boyutarda olduğgu gerçeği var.
Siz ve sizin gibi,yılmadan çalışan kişileri kutluyorum.Durmak yok,pes etmek yok,çalışmaya devam demekden kendimi alamıyorum.
Herkese saygılarımla.
« Son Düzenleme: 06 Aralık 2010, 08:06:23 Gönderen: TA6ABE »

Çevrimdışı TA2VW

• Sitenin Babası
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 61
  • Hayati YAZDIRAN KM69KW ANKARA
  • İsim Soyisim: Hayati YAZDIRAN
« Yanıtla #7 : 06 Aralık 2012, 01:33:02 »
Yozgat taki değerli radyo amatörlerine başarılar dilerim istenilen sonuç en kısa alınır umarım başarılar. her şey ta için

Çevrimdışı TB6DO

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • İsim Soyisim: Dursun Öcal
« Yanıtla #8 : 06 Aralık 2012, 21:41:00 »
hayati abi sen sanırım çok önceki mesaj a cevap yazdın bizim yozgat rolesi uzun süredir çalışmıyorçBilgin olsun 73 ler,

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
rtl-sdr kurulumu

Başlatan TB2GFL

19 Yanıt
3555 Gösterim
Son İleti 26 Şubat 2021, 11:32:37
Gönderen: TA4LSX
xx
ev için sabit istasyon kurulumu

Başlatan TA2ECA

20 Yanıt