Gönderen Konu: Neden Amatör Telsizci Olduk?  (Okunma sayısı 5187 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA2VW

• Sitenin Babası
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 61
  • Hayati YAZDIRAN KM69KW ANKARA
  • İsim Soyisim: Hayati YAZDIRAN
Ynt: Neden Amatör Telsizci Olduk?
« Yanıtla #15 : 19 Kasım 2017, 23:45:06 »
bir radyo amatörüsünüz ve ulaşabildiğiniz kadarıyla bilgiye ulaştınız yani + durumundasınız hiç bilmeyene göre buraya kadar tamam peki devam edelim filanca yerde bir felaket oldu,ilgili ekipler felaket bölgesine ulaştılar çalışmalara başladılar aaaa birde baktılarki kendi içlerinde görüşme yapamıyorlar,tıkanıp kalıyorlar acil görüşmeler yapmaları gerekiyor ve siz olaya müdahil oldunuz ne yapmanız gerekir bu konu yu nasıl halledebilirsiniz,ve sizden haberleşmeyi sağlayabilmek için yardım isteniyor işte burda sizin acil durum bilgilerinizi ortaya koymanız gerekir ekipler için teknik konular pek bilinmeyen konulardır ama siz teknik bilginizi konuşturarak onlara yardım etmelisiniz işte sana acil durum haberleşmeyi mutlaka sağlaman gerekiyor peki sen ne yaparsın role üzerinde acil durum muhabetleri yapmaktansa,bölgeyi inceleyerek nereye nasıl anten koyarak cros yaptırman gerek sistemi nasıl ayakta tutacağını hesaplamak bunları bilmen gerekir. buna uygun antenin,enerjin cihazın,ekipmanın varmı bunlar önemlidir. eğer başarabilirsen acil durum haberleşmesini geçekleştirmişsin demektir. illaki bunların arasına katılıp ekiplerin haberleşmesine müdahil olamayacağına göre yapman gereken teknik yardımdır bilmiyorum ben böyle düşünüyorum bunu da dernekler ve derneklerde bu işleri yapabilecek kapasitesi olan arkadaşların görevi olmalı bu durumlara karşı hazırlıklı olmalı.hatta belki çok iyi bir hf sistemini orada aktif edip ekiplerin hizmetine senin gözetiminde haberleşmelerine  devam etmelerini sağlayabilirsin işte amatör olmanın sebeblerinden sadece bir tanesi güzel bir örnek niçin radyo amatörü oldun bu açığa çıkar.yoksa mühabbeti herkes yapar ama içeriğini doldurmak gerekir önemli olan senin kapasitendir.     
« Son Düzenleme: 19 Kasım 2017, 23:50:09 Gönderen: TA2VW »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
AMATÖR TELSİZCİ VE İSTASYONU

Başlatan TA3BQ

4 Yanıt
10700 Gösterim
Son İleti 24 Nisan 2023, 05:26:54
Gönderen: TA2ADL
question
Amatör Telsizci Kursu Var mı?