Gönderen Konu: Öğrenmek için????  (Okunma sayısı 2880 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sametti

• Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Samet Varişler
Öğrenmek için????
« : 02 Ekim 2017, 16:37:00 »
Merhabalar, İsmim Samet 26 yaşındayım...son bir kaç aydır amatör telsizciliğe merak salmış durumdayım. Bu hevesle, amatör telsizcilik sınavına girdim ve sınava fizik bilgim olmamasına karşın 68 puan aldım ve B sınıfı belge almaya hak kazandım.Ancak;

Amatör telsizcilik uygulamada çok cazip olmasına rağmen -bana göre- teorik olarak görünenden daha kompleks bir yapı. Bu yüzden sistemi anlamakta zorlanıyorum. Çünkü işin içine fizik giriyor (frekanslar, yayınlar vs.).. Gerçekten bu gibi teknik kısımlar ile bu zamana kadar hiç işim olmadı. O yüzden bir çok şeyi okuyarak anlamadığıma kanaat getirdim.

Eğitim için bir kaç Amatör telsizcilik derneğinin internet sitesini inceledim sadece bir kaç döküman bulabildim..
Bu işi hakkıyla öğrenmek için neler yapabilirim? Ders veren kurum var mıdır? Yardımcı olacak kişiler ile nasıl bağlantı kurabilirim...

Bu konuda yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. Öğrenmek için hevesliyim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=5808.0

Çevrimdışı TA7BB

• ömerusta
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 19
  • İsim Soyisim: Ömer Yenigün
Ynt: Öğrenmek için????
« Yanıtla #1 : 02 Ekim 2017, 17:47:29 »
Merhaba.
Aramıza hoş geldiniz.
Bir yerden başlamak lazımdı.
Başlamışsınız.gerisi gelir.
73
De ta7bb
Bilgilerimizi paylaşalım.Genç amatörler yetiştirel

Çevrimdışı TA3MOE

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 1
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: ozgur eke
« Yanıtla #2 : 02 Ekim 2017, 23:24:36 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Merhabalar, İsmim Samet 26 yaşındayım...son bir kaç aydır amatör telsizciliğe merak salmış durumdayım. Bu hevesle, amatör telsizcilik sınavına girdim ve sınava fizik bilgim olmamasına karşın 68 puan aldım ve B sınıfı belge almaya hak kazandım.Ancak;

Amatör telsizcilik uygulamada çok cazip olmasına rağmen -bana göre- teorik olarak görünenden daha kompleks bir yapı. Bu yüzden sistemi anlamakta zorlanıyorum. Çünkü işin içine fizik giriyor (frekanslar, yayınlar vs.).. Gerçekten bu gibi teknik kısımlar ile bu zamana kadar hiç işim olmadı. O yüzden bir çok şeyi okuyarak anlamadığıma kanaat getirdim.

Eğitim için bir kaç Amatör telsizcilik derneğinin internet sitesini inceledim sadece bir kaç döküman bulabildim..
Bu işi hakkıyla öğrenmek için neler yapabilirim? Ders veren kurum var mıdır? Yardımcı olacak kişiler ile nasıl bağlantı kurabilirim...

Bu konuda yardımlarınızı ve önerilerinizi bekliyorum. Öğrenmek için hevesliyim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Merhaba Samet,

Bulunduğun il ve ilçenin TRAC (Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti) şubesine başvurarak eğitim ve organizasyonları konusunda bilgi alabilirsin.
Ben İzmirde ikamet etmekteyim ve Trac İzmir şubesinin organizasyon ve eğitimlerini takip ediyorum.
Telsiz'i hem öğrenmek hemde telsiz'e yıllarını vermiş kişilerden bilgi almak, diğer tüm amatör telsizci dostalarla sosyalleşmek adına Trac güzel bir adım olacaktır.
Bulunduğunuz ildeki diğer telsiz dernek ve cemiyetlerini internetten araştırabilir ve kendilerinden bilgi alabilirsiniz.

Sevgiler.

73

Çevrimdışı sametti

• Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
« Yanıtla #3 : 03 Ekim 2017, 11:00:46 »
Merhaba.
Aramıza hoş geldiniz.
Bir yerden başlamak lazımdı.
Başlamışsınız.gerisi gelir.
73
De ta7bb

Umarım gerisi gelir.. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı sametti

• Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
« Yanıtla #4 : 03 Ekim 2017, 11:02:29 »
Merhaba Samet,

Bulunduğun il ve ilçenin TRAC (Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti) şubesine başvurarak eğitim ve organizasyonları konusunda bilgi alabilirsin.
Ben İzmirde ikamet etmekteyim ve Trac İzmir şubesinin organizasyon ve eğitimlerini takip ediyorum.
Telsiz'i hem öğrenmek hemde telsiz'e yıllarını vermiş kişilerden bilgi almak, diğer tüm amatör telsizci dostalarla sosyalleşmek adına Trac güzel bir adım olacaktır.
Bulunduğunuz ildeki diğer telsiz dernek ve cemiyetlerini internetten araştırabilir ve kendilerinden bilgi alabilirsiniz.

Sevgiler.

73

Belirttiğiniz bir kaç derneğin internet sayfalarında eğitim gibi başlıklar araştırdım. Duyurular kısmında geçmişe gittim belki bir örneğine rastlarım diyerek. Ancak gözüme çarpmadı. En iyisi arayıp konuşma ve bilgi almak.

Teşekkürler cevabınız için.

73

Çevrimdışı TA5IKT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 1
  • TA5IKT
  • İsim Soyisim: Kaya Tanyel
« Yanıtla #5 : 09 Ekim 2017, 06:54:31 »
Hayırlı olsun. Ülkemizde malesef eğitim alanında çok fazla faaliyet yok. Belki bir elin parmakları kadardır. Youtube en iyi okullardan birisi ama neyi öğrenmek istediğinizi bilmelisiniz. Size tavsiyem çağrı işaretim ile beni facebook tan bulun gerekli ayrıntıları vermekten keyif duyarım.

73
TA5IKT

SM-A810F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

73, Kaya TANYEL, TA5IKT

Çevrimdışı sametti

• Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
« Yanıtla #6 : 09 Ekim 2017, 23:38:55 »
Hayırlı olsun. Ülkemizde malesef eğitim alanında çok fazla faaliyet yok. Belki bir elin parmakları kadardır. Youtube en iyi okullardan birisi ama neyi öğrenmek istediğinizi bilmelisiniz. Size tavsiyem çağrı işaretim ile beni facebook tan bulun gerekli ayrıntıları vermekten keyif duyarım.

73
TA5IKT

SM-A810F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba, facebook üzerinden ekledim. Bilgi birikimizden yararlanmaktan keyif duyacağım.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
mors öğrenmek için internet sitesi önerisi

Başlatan TA2BLR

1 Yanıt
863 Gösterim
Son İleti 20 Mart 2021, 19:36:20
Gönderen: TA2BQS
xx
Mors Öğrenmek

Başlatan senoleker

7 Yanıt