Gönderen Konu: Radyo amatörleri olarak kullanabileceğimiz android Apk uygulaması hakkında.  (Okunma sayısı 2218 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA1MOZ

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 1
  • Radyo Amatorleri
  • İsim Soyisim: Mehmet ÖZDEMİR
Herkese merhaba. Gelibolu'dan Mehmet ben.
Askeri kökenli aranıza yeni katılan bir radyo amatörüyüm. Mesleğim gereği telsizlere uzak değilim. Ancak bir konu kafamı karıştırıyor. büyük şehirlerde özellikle bir çok radyo amatörü çevrime katılıyor. herkesin çevrim kodunu bilmemiz mümkün değil. kafamdan şöyle bir şey geçirdim. malum akıllı telefonlar hayatımızın içine iyice girdi. bir ios / android apk. uygulaması yapsak;

açılış menüsünden sonra karşımıza TA1 TA2 TA3 TA4..... Şeklinde bölgeler çıksa,
bulunduğumuz bölgeye tıklasak ve o bölgenin çevrim, role ve istasyon bilgilerini görsek,
programı indirdiğimizde kayıt menüsü çıksa karşımıza. Çağrı işareti, ad soyad, il ilçe, kan grubu, acil durumda ulaşılacak cep numarası, belki fotograf yüklesek,
bize çağrı yapan istasyonun izin verdiği kayıtlı bilgileri  (eğer programı kullanıyorsa) program üzerinden görme fırsatı bulabilsek,
kan grubu bilgisini dolduran kullanıcılara tek tuşla ulaşılabilsek, ilçesinde gerçekleşen acil duruma yönlendirsek,
vb. şekilde geliştirebilir aklıma gelmeyen telsizle ilgili bilgiler yüklense güzel olmaz mı?

tamamen kar amacı gütmeyen reklamsız bir uygulama yapılabilir.
görüşlerinizi ve bu konuda tecrübeli kişilerin teknik bilgilerini merak ediyorum.
herkese 73
TA1MOZ

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=5541.0
Transalp Club Türkiye / Gelibolu  Zastone ZT-889G

Çevrimdışı M0IZH

• Site Teknik Destek
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 3
  • Class A
  • İsim Soyisim: Salman A
TA1MOZ - Mehmet Merhaba,

Yazılıma gerek kalmaksızın, Aşağıdaki linke göre bulunduğumuz bölge listesi alınıp Röle frekansına çağrı yapıp gerekli acil durumlar bildirimi yapılabilir diye düşünüyorum.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Türk övün çalış güven, TA1USA

Çevrimdışı TA1MOZ

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
Teşekkür ederim yeni olduğum için bu sayfayı  görmemiştim. Sorunumun yarısı çözüldü. Diğer yarısı da kiminle konuşuyorum bilmiyorum. Çağrı adını girdiğimizde kişinin izin verdiği bilgileri görebileceğimiz bir sayfa ya da uygulama var mi?

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı TA4AWS

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 29
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Salih ERK
Sorununuzun diğer yarısı için de Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ve Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap u ziyaret ederek çağrı işareti sahibini bulabilirsiniz. Bu sitelerdeki kayıtlar çağrı işareti sahiplerinin kendi talepleriyle yapılır. Bu sebeple bütün amatörlerin kayıtları olmayabilir.
eski TB4DSE - Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA1MOZ

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
Teşekkür ederim. Evet ikinci bölümde tamamlandı. Ama mobil uygulama olsa daha iyi olur fikrindeyim...

Çevrimdışı TA4AWS

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 29
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Salih ERK
QRZ.COM'un ios ve android için basit bir uygulaması da var. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TB3DMT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • www.facebook.com/meric2016
  • İsim Soyisim: MERİÇ TEHMEN
Herkese merhaba. Gelibolu'dan Mehmet ben.
Askeri kökenli aranıza yeni katılan bir radyo amatörüyüm. Mesleğim gereği telsizlere uzak değilim. Ancak bir konu kafamı karıştırıyor. büyük şehirlerde özellikle bir çok radyo amatörü çevrime katılıyor. herkesin çevrim kodunu bilmemiz mümkün değil. kafamdan şöyle bir şey geçirdim. malum akıllı telefonlar hayatımızın içine iyice girdi. bir ios / android apk. uygulaması yapsak;

açılış menüsünden sonra karşımıza TA1 TA2 TA3 TA4..... Şeklinde bölgeler çıksa,
bulunduğumuz bölgeye tıklasak ve o bölgenin çevrim, role ve istasyon bilgilerini görsek,
programı indirdiğimizde kayıt menüsü çıksa karşımıza. Çağrı işareti, ad soyad, il ilçe, kan grubu, acil durumda ulaşılacak cep numarası, belki fotograf yüklesek,
bize çağrı yapan istasyonun izin verdiği kayıtlı bilgileri  (eğer programı kullanıyorsa) program üzerinden görme fırsatı bulabilsek,
kan grubu bilgisini dolduran kullanıcılara tek tuşla ulaşılabilsek, ilçesinde gerçekleşen acil duruma yönlendirsek,
vb. şekilde geliştirebilir aklıma gelmeyen telsizle ilgili bilgiler yüklense güzel olmaz mı?

tamamen kar amacı gütmeyen reklamsız bir uygulama yapılabilir.
görüşlerinizi ve bu konuda tecrübeli kişilerin teknik bilgilerini merak ediyorum.
herkese 73
TA1MOZ

BENCEDE OLMASI GEREK BÖYLE BİR UYGULAMA. MEVCUT UYGULAMALAR HARİCİNDE SİZİN SÖYLEDİĞİNİZ GİBİ BİR UYGULAMADA KURULABİLİR AMA TABİ DOLDURACAĞIMIZ BİLGİLERDE ZORUNLU TARAFLAR OLMAZSA DAHA İYİ OLUR TA CALLBOOK'TA ADRES EKLEMEK ZORUNLU SOYAD EKLEMEK ZORUNLU İLETİŞİM İÇİN TELEFON VB EKLEMEK ZORUNLU MESELA BEN ADRESİMİ, SOYADIMI VE BAZI İLETİŞİM BİLGİLERİMİ EKLEMEK İSTEMİYORUM TA CALLBOOK'A FAKAT EKLEMEK İSTEMEDİĞİM BİLGİLERİ GİRMEDİĞİMDE KABUL ETMİYOR KAYDIMI. O YÜZDEN DE SİZİN BELİRTMİŞ OLDUĞUNU UYGULAMA YAPILIRSA ÇOK İYİ OLACAĞI KANAATİNDEYİM UMARIM BÖYLE ZORUNLULUKLARDA OLMAZ DAHA RAHAT VE DAHA GÜVENLİ ŞEKİLDE KULLANIRIZ... 73
facebook.com/meric2016 youtube.com/meric2016

Çevrimdışı TA1MOZ

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Radyo Amatorleri
Evet haklisiniz paylaşılacak bilgiyi paylasan seçmeli site değil. Birde her bankanin internet bankaciligi olduğu gibi mobil uygulamasi da var. Çağın gerisinde kalmamak lazım.
TB4DSE teşekkürler

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

clip
ADÜ RADYO VE RADYO AMATÖRLERİ TOPLULUĞU

Başlatan TA4AKC

10 Yanıt
10198 Gösterim
Son İleti 10 Eylül 2012, 07:30:40
Gönderen: TB1BHG
xx
RADYO AMATÖRLERİ WEB TV

Başlatan TA3V

16 Yanıt
11895 Gösterim
Son İleti 12 Mart 2013, 12:07:05
Gönderen: TA1IHE
question
Radyo Amatörleri Değerlendirme Anketi

Başlatan TA4AI

0 Yanıt
913 Gösterim
Son İleti 16 Mayıs 2022, 14:06:58
Gönderen: TA4AI
wink
26.02.2012 RADYO AMATÖRLERİ KIŞ ŞENLİĞİ

Başlatan TA2ABH

0 Yanıt
3916 Gösterim
Son İleti 27 Şubat 2012, 00:21:54
Gönderen: TA2ABH
xx
RADYO AMATÖRLERİ DERNEĞİMİZE AİT RÖLELERDEKİ YASAKLAR!!!!!

Başlatan TA3DN

3 Yanıt
87 Gösterim
Son İleti Dün, 11:21:40
Gönderen: TA2OM - 3C3CA