Gönderen Konu: YENİ AMATÖR OLAN ARKADAŞLARIN DİKKATİNE NACİZANE ÖNERİMDİR.  (Okunma sayısı 9888 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA1ODM

• (Dayı)
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 20
  • en iyisini siz bilin, biz böyle iyiyiz.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Teşekkürler Kaya bey, peki önerebileceğiniz bir model var mı ?
Dediğim gibi genel olarak Arama&Kurtarma Faaliyetlerinde kullanma amaçlı düşünüyorum...
hyt tc 780'i önerenler de oldu.. yarı yolda bırakmayacak, sorun çıkartmayacak bir cihaz lazım...

selamlar,
hocam dayanıklı olarak wouxun kg-uvd1p/ kg-uv6d de olabilir. eğer su geçirmez diyorsan ( ARAMA KURTARMA )  IP55 water proof kg-uv2d de olabilir.
google da 409shop'u aratarak bu dediğim cihazlara bakabilirsin.
aliexpress'de de mevcuttur.
İP55'standartlarında ki telsizler genellikle dış koruması iyi oluyor tabi dezavantajları da mevcut.. dış koruma ip standartlarında olduğundan dolayı bazı cihazlar mic & hoparlörde tam verim vermiyor bir motorola bir yaesu da olduğu gibi  RX halinde cihazdan üst sesler bekleyemezsiniz.

@TA3AVC & TA1İEL demiş oldukları 1p de amatörün bugün bel kemiği olan cihazlar dandır. hem pil hemde aksesuar sorunu yaşamazsınız. ( diğer wouxun cihazlarda da )

3AVC'hocamın bahsetmiş olduğu duruma ek olarak; maddi durum ne kadar iyi ise o kadar köfte.. bu hobi de tabii gidip el cihazına 1.600 2.000 TL arası bir şey verip vermemek size kalmış. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

ama söz konusu ciddi bir iş olunca seçimler de değişiyor.. seçim size kalmış Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

mesela benim yaesu FT-60 / alinco dj 500 gibi bir düşüncem var ama mahalle baskısı yüzünden alamıyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

kim söylemiş bu sözü bilmiyorum ama  " bir amatörün en iyi cihazı, elinde ki cihazdır! " felsefesine uyuyor, yola devam ediyoruz (:

Sistem Ağ - Veri Güvenliği / TB1PKW

Çevrimdışı TA1QQ

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 29
  • İsim Soyisim: Erol KADIOĞLU
aselsan iyidir Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
TA1QQ

Çevrimdışı TA9MYS

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 1
  • Radyo Amatörleri
İlgi ile okudum. Tüm tecrübeli üyelerden katkıları merakla bekliyorum. Sabit konu olma potansiyeli dahi var bence.

Çevrimdışı TA1QQ

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
elimizden geldiğince arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyoruz

Çevrimdışı TA3AV

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 3
  • Herşey Telsizcilik İçin
  • İsim Soyisim: Alp Eren AVCU
Baofeng Uv 82 cihazıda öneririm onca düşmesine rağmen problem olmadı sağlam ve hapollörü güçlü cihaz çift mandal olması dualde avantaj sağlıyor. Çin mallarında önde gelen modellerden diye düşünüyorum. Bir çok dual el cihazına taş çıkarır rx biraz sağır diye bilirler wouxun ile uv 82 nin dinlemeyi test ettim birinin dinlediğini diğeri dinleyemedi diğerinin dinlediğini biri dinleyemedi cm yer değişikliği dahi bir çok şeyi etkiliyor. Tercih sizin doğrusu bilindik markalardan şaşmamak gerekir uygun cihaz arıyor isek yoksa bütçeniz iyiyse arkadaşların dediği gibi yeasu, alinco,icom,midland vb cihazlar alınabilir. Hem ucuz olsun hem güzel olsun diyorsanız öyle bir dünya yok Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap baofeng/pofung var  73

Çevrimdışı TA2MFN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 2
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Ferit Nur
wouxun kg-uv899 tavsiye ederim,kullanışlı bir cihaz

burada da incelemesi var.: Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
ta2mfn.blogspot.com

Çevrimdışı TA1QQ

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
herkes ister tabi ki daha kaliteli bir cihaz kullanmak ama maalesef her şey bütçeye dayanıyor.
yani tamamen duygusal Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA3OME

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: ÖMER BİLGEN
Uygun fiyatlı telsiz kullanımını öğrenebileceğim bir cihaz arıyorum öneriniz ne olabilir

Çevrimdışı TA1QQ

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
Uygun fiyatlı telsiz kullanımını öğrenebileceğim bir cihaz arıyorum öneriniz ne olabilir

boafeng uv 5r olabilir 100 tl civarında ücreti

Çevrimdışı TA2OJY

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Tamer Ağaoğlu
boafeng uv 5r olabilir 100 tl civarında ücreti

aliexpress'den en kolay gelebilen  ürün..  çünkü 75 dolar altı fiyatı var ve 75 dolar üstü ürünlerde gümrüğe takılabiliyor...
Sonsuzluk karşısında sayıların bir önemi yoktur.

Çevrimdışı TA1API

• Sitenin Babası
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 22
  • Bol DX ler
  • İsim Soyisim: Samim Akbulut
Amatörlük bir hobidir  diye başladıktan sonra her hobi sonunda maddiyata dayanır.Eskiden roleler şehrin yüksek tepelerinde bulunan direklere  koyulurdu el cihazı ile çok zor açılırdı şimdi güneş panelleri v.s rakımı çok yüksek yerlere koyulmakta ve miliwatt ile bile rolelere rahatça modülasyon sürülmektedir  Bunun sonucunda belgesini alan her arkadaş hemen çok ucuz bir çin malı bir el cihazı alıp doğru roleye bu tamamen yanlış bir tutumdur EL CİHAZI İLE AMATÖRLÜK OLMAZ şimdi diyeceksinizki maddi olanaklar sonuna kadar haklısınız ama en kısa zamanda bir mobil cihaz ve çatı anteni temin etmenizde yarar var yerli yapım çatı antenleri ve yine çin mallarının biraz daha elle tutulur olanlarından şeçilebilir  daha sonra maddi olanaklar el verdiği sürece sistem genişletilebilir  Çatıya anten bağlama işi son zamanlarda iyice zorlaştı ama bu bir hobiyse şartları sonuna kadar zorlamakta fayda var olmadı balkona monte edilir Sonuçta el cihazı batarya zayıflar modülasyon sürmekte zorluk çekilir görüşmelerde çabuk ısınır hele çin malları ama yinede her amatörde bir el cihazı olması ve gerekli yerlerde kullanılması özellikle yakın mesafe görüşmelerinde daha uygun olur.Bu işe yeni başlayan arkadaşlara tavsiyem acele etmeyip  boşa masraf etmeden kulaktan dolma değil ilgili kişilere  sorarak yardım almaları daha iyi olur Herkese 73
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap / Eski:(TB1CPI)

Çevrimdışı TA2OJY

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Radyo Amatörleri
Amatörlük bir hobidir  diye başladıktan sonra her hobi sonunda maddiyata dayanır.Eskiden roleler şehrin yüksek tepelerinde bulunan direklere  koyulurdu el cihazı ile çok zor açılırdı şimdi güneş panelleri v.s rakımı çok yüksek yerlere koyulmakta ve miliwatt ile bile rolelere rahatça modülasyon sürülmektedir  Bunun sonucunda belgesini alan her arkadaş hemen çok ucuz bir çin malı bir el cihazı alıp doğru roleye bu tamamen yanlış bir tutumdur EL CİHAZI İLE AMATÖRLÜK OLMAZ şimdi diyeceksinizki maddi olanaklar sonuna kadar haklısınız ama en kısa zamanda bir mobil cihaz ve çatı anteni temin etmenizde yarar var yerli yapım çatı antenleri ve yine çin mallarının biraz daha elle tutulur olanlarından şeçilebilir  daha sonra maddi olanaklar el verdiği sürece sistem genişletilebilir  Çatıya anten bağlama işi son zamanlarda iyice zorlaştı ama bu bir hobiyse şartları sonuna kadar zorlamakta fayda var olmadı balkona monte edilir Sonuçta el cihazı batarya zayıflar modülasyon sürmekte zorluk çekilir görüşmelerde çabuk ısınır hele çin malları ama yinede her amatörde bir el cihazı olması ve gerekli yerlerde kullanılması özellikle yakın mesafe görüşmelerinde daha uygun olur.Bu işe yeni başlayan arkadaşlara tavsiyem acele etmeyip  boşa masraf etmeden kulaktan dolma değil ilgili kişilere  sorarak yardım almaları daha iyi olur Herkese 73

Kesinlikle hocam bu hobinin ucu bucağı da yok sanırım

Çevrimdışı TA2OJY

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Radyo Amatörleri
gelinen noktada yaesu FT-60'ye olan aşırı bir ilgim olduğu doğrudur... belkide Wouxun 9d'nin karmaşık yapısı hızlı biten şarj ve 4 W çıkışın etkisinden olsa gerek başlangıç olarak önerebileceğim bir model olmadığını itiraf ediyorum..

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
İZMİRLİ YENİ AMATÖR ARKADAŞLARIN DİKKATİNE

Başlatan TA3V

75 Yanıt
39754 Gösterim
Son İleti 27 Kasım 2016, 02:04:10
Gönderen: TB3DMT
xx
PAYPAL ÜZERİNDEN ALIŞVERİŞ YAPACAK OLAN ARKADAŞLARIN DİKKATİNE

Başlatan TA5AEK

1 Yanıt
3174 Gösterim
Son İleti 15 Kasım 2011, 15:50:31
Gönderen: TA1AGK
xx
SINAVA GİRECEK ARKADAŞLARIN DIKKATİNE

Başlatan TA3E

39 Yanıt
14498 Gösterim
Son İleti 03 Ekim 2018, 16:22:16
Gönderen: TA2NC
xx
AMATÖR TELSİZCİLİK İLE İLGİLİ YENİ YÖNETMELİK VE YENİ ÖLÇÜTLER

Başlatan TA3DP

0 Yanıt
4438 Gösterim
Son İleti 03 Aralık 2018, 17:08:25
Gönderen: TA3DP
xx
SINAVI KAZANAN AMATÖR ARKADAŞLARIMIZIN DİKKATİNE:Ö N E M L İ...

Başlatan TA3DN

0 Yanıt
3097 Gösterim
Son İleti 03 Aralık 2010, 00:26:01
Gönderen: TA3DN