Gönderen Konu: 2015 YILI 1.DÖNEM AMATÖR TELSİZCİLİK SINAV SONUÇLARI AÇIKLANMIŞTIR..  (Okunma sayısı 17334 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA1IHE

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 16
  • TA1MT-Eski işaret TA1IHE / Eski işaret TB1CMX
  • İsim Soyisim: Murat KAYGISIZ
Kazanan arkadaşları tebrik ederim, hoş geldiniz. Fakat sınavda çıkan sorularda geçenleri burada soran arkadaşlara da şaşmıyor değilim /1 veya /2 gibi konuları sınav kazanıp burada sormak işte ezberin ve gerçek açıklamaların arasındaki farkı gösteriyor. Lütfen açılan eğitimlere katılın diyorum. Sınavı kazanmış arkadaşların evrak bazında neler yapması gerektiği konulu yazıyı da gözden geçirin isterim. 73

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
TA1MT - Eski işaret TA1IHE - Eski işaret TB1CMX

Çevrimdışı TA3IWS

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 1
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Serkan B
resmi ikametgah adresin neresi ise çağrı kodun oraya göre çıkar. adres değişikliğini kıyı emniyetine bildirebilmen için resmi ikametgah adresini de değiştirmen gerekecektir. ancak TA2MBG arkadaşımız yönetmeliğin ilgili maddesini zaten yayınlamış. 2. fıkraya göre hareket edebilirsin.
burada güzel bir topluluğuz, kimseyi rencide etmeden uygun bir ifadeyle hatalarını düzeltmek daha doğru olur. 73

merhaba,
bu güzel topluluğa ben de yeni katılanlardanım. son sınavı kazandım ve çağrı işaretim geldikten sonra umarım TA3... olarak daha uzun süreler görüşüp bilgi alışverişinde bulunacağız.
foruma ilk mesajımın bu şekilde olmasından dolayı sonradan düşününce üzüldüm ama sizi temin ederim ki kesinlikle birilerini rencide etmek amacını gütmedim. soruyu soran söz konusu arkadaşın sorusunda -belki çoğunuz da farketmiştir- müstehzi bir ifade sezinledim. bunun üzerine istemeden bu tepki dilimden dökülüverdi. tamamen bir serzeniştir. kesinlikle rencide etme maksadıyla edilmiş bir söz değildir.

bu topluluğun en kıdemlisinden en çömezine, en ustasından en çırağına, en zengininden en fakirine kadar çok geniş bir çerçevede çok değişik, farklı ve renkli insanlar barındırdığını düşünüyorum. belli bir sınava tabi tutulup bu lisansı alan kişileriz. benim ve eminim herkesin de beklentisi asgari düzeyde bir bilginin beklenir ve gerekli olduğudur. herkesten örneğin bir devre şemasındaki kapasitörün, direncin, transistörün akımını voltajını bilmesini elbette bekleyemeyiz ama bence bu topluluktaki herkesten en azından asgari düzeyde de olsa bu işin kanuni ve mevzuat yönünü, iletişim kurallarını bilmesinin beklenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Kazanan arkadaşları tebrik ederim, hoş geldiniz. Fakat sınavda çıkan sorularda geçenleri burada soran arkadaşlara da şaşmıyor değilim /1 veya /2 gibi konuları sınav kazanıp burada sormak işte ezberin ve gerçek açıklamaların arasındaki farkı gösteriyor. Lütfen açılan eğitimlere katılın diyorum. Sınavı kazanmış arkadaşların evrak bazında neler yapması gerektiği konulu yazıyı da gözden geçirin isterim. 73

TA1IHE dostumuzun da belirttiği üzere bu temel eksikliklerin sebepleri tartışılabilir. hepimiz soruları ezberleyerek bu sınavı kazandık. en azından işin yasal yönüne hakim olunması gerekir diye düşünüyorum. 2 sayfa yönetmeliği merak edip okumak çok zor olmamalı.

saygılar sunarım. görüşmek ve duyuşmak dileğiyle,
73
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2015, 16:19:05 Gönderen: Serkan B. »

Çevrimdışı TA4ZG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 10
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Şaban Zihni GÖNEN
art niyetli olmadığınızı zaten biliyorum.
TA1IHE arkadaşımız 1.bölgede ve 1.bölgede bu işlerle uğraşan birçok kişiler/kurumlar/kuruluşlar var. her bölgede böyle imkanlar olmayabiliyor. dolayısıyla kendi kendilerine veya bu tür forumlar vasıtasıyla birşeyler öğrenmeye çalışıyorlar. o yüzden hoş görmek lazım. onları iyi yönlendirirsek bizler için kazanç. umarım kimseyi kırmamışımdır. selametle kalınız, 73.
Icom7300, Icom5100, Icom2820, IcomE92D,YaesuFTM350

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
2017 YILI İKİNCİ DÖNEM AMATÖR TELSİZCİLİK SINAV SONUÇLARI AÇIKLANMIŞTIR.

Başlatan TA2UBW

0 Yanıt
1489 Gösterim
Son İleti 02 Ekim 2017, 07:24:11
Gönderen: TA2UBW
xx
2012 YILI 1.DÖNEM AMATÖR TELSİZCİLİK SINAV MERKEZLERİ AÇIKLANMIŞTIR

Başlatan TA3ATA

4 Yanıt
3123 Gösterim
Son İleti 17 Mayıs 2012, 14:24:06
Gönderen: muzikaan
exclamation
2015 YILI İKİNCİ DÖNEM AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLAMIŞTIR.

Başlatan TA4ZG

4 Yanıt
4075 Gösterim
Son İleti 14 Eylül 2015, 15:10:34
Gönderen: TA2LEK
xx
2012 YILI İKİNCİ DÖNEM AMATÖR TELSİZCİLİK SINAV DUYURUSU

Başlatan daredevil

8 Yanıt
4736 Gösterim
Son İleti 29 Eylül 2012, 14:06:13
Gönderen: asos00
xx
2010 KASIM DÖNEMİ AMATÖR TELSİZCİLİK SONUÇLARI AÇIKLANMIŞTIR.

Başlatan OLDMAN

40 Yanıt
20663 Gösterim
Son İleti 08 Ocak 2012, 22:04:47
Gönderen: yasaryilmaz