Gönderen Konu: 2014 3.DÖNEM SINAVI GERÇEKLEŞTİ  (Okunma sayısı 4386 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA4ZG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 10
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Şaban Zihni GÖNEN
2014 3.DÖNEM SINAVI GERÇEKLEŞTİ
« : 02 Kasım 2014, 21:37:09 »
İyi akşamlar İzmir'den evime daha yeni geldim. Elimi yüzümü bir yıkayıp hemen bilgisayarın başına geçtim, "bakalım ne muhabbetler dönüyor" diye. Ama bahsi geçmemiş anlaşılan, herneyse...
Sınava İzmir'de katıldım. Denizli'den sabah 07:00'de ailemle birlikte aracımla yola çıktım. Otobandaki Selatin Tüneli öncesinde bir kahvaltı yaptık. Sonrasında sınav yerim olan İzmir Kız Lisesi'ne vardım. Daha sınava 45 dakika vardı. Sınav solunuma baktım, sınava son ben vurmuşum galiba Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap son salon ve son sıradaydım.
Herneyse sınav öncesi bir bardak çay içtim, sonrasında biraz su. Lavaboya uğrayıp sınav saatini beklemeye başladım. Okulun bahçesi hınahıç doluydu. Çoğunda Trac üniforması vardı. Umke, Akut ne ararsan vardı. Hatta aşağıda yolda memleketim Fethiye Akut ekibinin aracı da vardı ama onları o kalabalığın içinde bulamadım. Aynı amaç olunca ilk gördüğüme selamı verip başladık muhabbete. Sanki 20 yıllık arkadaşımmış gibi muhabbet ettik.
Sınav saati geldi, salona girdim. Başladı mı bir heyecan! Kitapçıklar zaten dağıtılmıştı. Hemen gerekli alanları doldurup sınavın başlamasını bekledim. Sınav başlar başlamaz hemen 5 dakikada hepsini çözüverdim. Kodlaması ve kontrol de bir o kadar sürdü. Akabinde sınav evraklarımı teslim edip çıktım. Eeeee o kadar çalıştım (söylemesi ayıp olmasın full çektim).
Herneyse hemen aşağıya inip hemen orada yine insanların birkaç tanesini yakalayıp hemen muhabbete daldım. Sınava çok çalıştım ama cevapların hepsi ezbere. Birşey bildiğimiz yok. Amaç kendimizi geliştirmek. Denizli'den hemen bu işlerle uğraşan birkaç kişinin ismini öğreniyor ve komşumuz olan Nazilli'den bir beyefendi ile tanışıyorum. İyi temennilerin ardından oradan ayrılıp çocuklarıma söz vermiş olduğum Sasalı Doğal Yaşam Parkı'na doğru yola çıktım.
Uzun bir yazı oldu. Aslında devamı da var ve bir bu kadar daha uzun ama daha fazla sıkmamak için burada kesiyorum. Hadi kalın sağlıcakla, sınava giren diğer arkadaşlara başarılar diliyorum. 73

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=4416.0
« Son Düzenleme: 02 Mart 2015, 11:31:01 Gönderen: TA3CY »
Icom7300, Icom5100, Icom2820, IcomE92D,YaesuFTM350

Çevrimdışı TA4ZG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Radyo Amatörleri
Ynt: 2014 3. Dönem sınavı gerçekleşti.
« Yanıtla #1 : 02 Kasım 2014, 21:46:11 »
Aaaaa sınav sonuçları açıklanmış.
Beklediğim gibi puanım yazmıyor ama A Sınıfı belge kazandınız yazıyor.

Çevrimdışı TA3LSD

• Levent S. Dikmen
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 19
  • Amatör telsizci
  • İsim Soyisim: Levent Dikmen
« Yanıtla #2 : 02 Kasım 2014, 22:39:20 »
Zihni bey, be de sizinle aynı sınavdaydım. Ayrıca İzmir'de oturuyorum ama aslen Denizli'liyim. Hala bir ayağımız orada. Çağrı işaretlerimizi alınca Denizli ye geldiğimde havada da, yerde de görüşmek dileğiyle.
Güzelyalı - Konak

Çevrimdışı TA4ZG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Radyo Amatörleri
« Yanıtla #3 : 03 Kasım 2014, 00:05:15 »
Ne demek her zaman. Sonuçlar açıklanmış baktın mı?

Çevrimdışı TB2DJI

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 1
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Mustafa
« Yanıtla #4 : 03 Kasım 2014, 01:12:10 »
Sınavı kazanan arkadaşlar hayırlı olsun bende girdim bugün sınava b sınıfı kazanmısım bu A ve B arasındaki fark basit bi şekilde anlatmak gerekirse nedr arkadaşlar kısaca anlaşılır biçimde özetleyebilicek varmıydı acaba

Çevrimdışı TA1LSE

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 53
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Suat Emre Tezer
« Yanıtla #5 : 03 Kasım 2014, 01:43:44 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Sınavı kazanan arkadaşlar hayırlı olsun bende girdim bugün sınava b sınıfı kazanmısım bu A ve B arasındaki fark basit bi şekilde anlatmak gerekirse nedr arkadaşlar kısaca anlaşılır biçimde özetleyebilicek varmıydı acaba

İyi akşamlar,

A sınıfı ve B sınıfı arasındaki fark Amatör Band planında kullanılabilecek frekanslardır. Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Arasındaki fark "İzin verilen belge sınıfı" sütunundadır.
Kara da görüşmek, Hava da duyuşmak dileği ile...

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
2014 YILI İKİNCİ DÖNEM SINAVI

Başlatan TA2OM - 3C3CA

0 Yanıt
1960 Gösterim
Son İleti 11 Nisan 2014, 11:51:35
Gönderen: TA2OM - 3C3CA
xx
2014 2. dönem sınav sonuçları açıklandı!

Başlatan TA4AJY

8 Yanıt
4446 Gösterim
Son İleti 26 Mayıs 2014, 00:45:11
Gönderen: TA3V
xx
2014/3 dönem sınav yerleri belli oldu

Başlatan TA3LSD

6 Yanıt
6921 Gösterim
Son İleti 31 Ekim 2014, 17:25:43
Gönderen: TA4ZG