Gönderen Konu: SDR'de Performans Testi Ve GNU Radio Windows İçin Setup Linki  (Okunma sayısı 2584 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

samisahin
  • Ziyaretçi
Merhabalar

Software Defined Radio (SDR) üzerinde performans testi yapacağım bir proje yapmaya çalışıyorum.Detaylı olarak anlatacak olursam bir alıcı ile bir verici oluşturulacak ve vericiden alıcıya herhangi bir data yollanacak.Bu data için Quadrature Amplitude Modulation (QAM) Modülasyon tekniği kullanılacak.Modülasyon uygulandıktan sonra data ilk olarak Orthogonal Frequency Division Mupliplexing (OFDM) ikinci olarak ise Single Carrier Frequency Domain Equalization yöntemleri kullanılarak alıcıya gönderilecek.İşin performans karşılaştırma kısmında ise alıcıdaki datada her bir yöntem için bit error rate (BER) ve Sound to noise ratio (SNR) değerlerine bakılacak ve hangisinin daha iyi olduğuna karar verilecek.İlk olarak bilgisayarıma GNU Radio kurmam gerek fakat windows için setup bulamadım. Konu ile ilgili yardımcı olabilecek veya Windows için GNU Radio setupı için link verebilecek olan var mı?

İyi Günler

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=4410.0

Çevrimdışı TA2T (sk)

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 37
  • İsim Soyisim: A.Tahir DENGİZ
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bu sayfayı denediniz mi? GNU radio org nin kendi sayfası...

Tahir, TA2T
A.Tahir DENGİZ, TA2T, ANKARA, KM69JS

samisahin
  • Ziyaretçi
Evet bu siteye baktım fakat verilen linkler hep 32 bit için ben 64 bit kullanıyorum.Ayrıca GNU radioyu python programı üzerinden mi kuracağım çünkü gösterilen linklere baktığımda sürekli c++ ve python kodları karşıma çıkıyor.Bu konu hakkında başka bir bilginiz var mı?  Ayrıca ilginiz için teşekkür ederim.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

moved
TAŞINDI: Radius GM300 windows xp

Başlatan TA3V

0 Yanıt
2606 Gösterim
Son İleti 24 Haziran 2015, 00:35:54
Gönderen: TA3V
xx
DualBand Anten Testi Sonuçları

Başlatan TA2ERO

10 Yanıt
2171 Gösterim
Son İleti 05 Eylül 2019, 23:02:07
Gönderen: TA2NC
xx
El Telsizi performans Olcumleri

Başlatan TA2NC

2 Yanıt
1961 Gösterim
Son İleti 20 Kasım 2019, 13:58:19
Gönderen: TA2ERO
xx
Uv 5r Anten Değişiminde Performans Artışı Olur mu?

Başlatan TA1LFU

9 Yanıt
2712 Gösterim
Son İleti 08 Kasım 2019, 14:32:16
Gönderen: TB7GYA
xx
Çatı anteni ile maksimum performans nedir?

Başlatan TA1TD

2 Yanıt
1906 Gösterim
Son İleti 21 Ocak 2011, 14:46:47
Gönderen: TA1HZ