Gönderen Konu: SWR metre tercihi  (Okunma sayısı 4152 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA1LSE

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 53
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Suat Emre Tezer
SWR metre tercihi
« : 25 Ekim 2014, 17:49:24 »
Herkese iyi günler,

Amatör telsizci adayı olarak okuyarak yavaş yavaş birşeyler öğrenmeye çalışıyorum ve SWR metre temin etmeye kara verdim.
Gönül isterdi ki Diamond SX-600 veya SX-1100 alalım ama maliyet hesaplarını da şuan için göz önünde bulundurmam gerekmekte. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap sonuçta diğer hobilerim gibi bu da bir hobi benim için.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ve Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap sitelerinde daha makul fiyatlı ve boyut olarak küçük UHF / VHF Swr metreler mevcut. Bunlardan gözüme çarpan modeller ;

- Nissei RS40 (analog kadran)
- Nissei RS50 (digital kadran)
- Surecom SW102-VU (digital kadran) gibi.

Yukarıda bahsettiğim modeller birşeyler öğrenme sürecinde işimi görür mü ? Sonuçta VHF / UHF anten projelerinin hepsini denemek ve yapmak istiyorum.

Bu cihazları kullanan amatör arkadaşlar var ise tecrübelerini veya başka cihazlar kullanan arkadaşlardan cihaz önerilerini paylaşmalarını rica ederim.

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=4407.0
Kara da görüşmek, Hava da duyuşmak dileği ile...

Çevrimdışı TA4AHE

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 28
  • Herşey Amatörlük için...
  • İsim Soyisim: Hüseyin Erol ÜNAL
Ynt: SWR metre tercihi
« Yanıtla #1 : 26 Ekim 2014, 11:13:47 »
Merhabalar. Ben geçen yıl Denizli'deki bir abimize Nissei RS40 (analog kadran) modelinden aldık gayet güzel çalıştığını söylemişti. Sizin gibi yaptığım soruşturmada Dijital modellerini pek tercih eden yok. Bende Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap bu üründen mevcut. Hem CB'de hem amatör VHF-UHF bantlarda ölçümlerde stabil sonuç veriyor. 73'ler.
Dünyada yeteneksiz insan yoktur. Sadece iyi eğitilmemiş ve iyi yönlendirilmemiş insanlar vardır.

Çevrimdışı TA1LSE

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Radyo Amatörleri
« Yanıtla #2 : 27 Ekim 2014, 01:55:01 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Bende Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap bu üründen mevcut. Hem CB'de hem amatör VHF-UHF bantlarda ölçümlerde stabil sonuç veriyor. 73'ler.

Önerdiğiniz cihazda güzel bir cihaz fakat hem biraz maliyeti düşük hemde portatif olmasından dolayı RS-40 ve onun boyutlarında bir cihaz edinmek istemekteyim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Sabit cihazımı edinene kadar bir süre portable cihazla çalışma yapacağım. Bende internetteki yorumlarda analog olanların digitallere göre daha performanslı olduğunu öğrendim.

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 149
  • İsim Soyisim: Yücel KASAP
« Yanıtla #3 : 27 Ekim 2014, 11:08:57 »
Selam,
Bahsettiniğiniz iki cihazıda denemedim ama benim kullandığımdan ben çok memnunum

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA1LSE

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Radyo Amatörleri
« Yanıtla #4 : 27 Ekim 2014, 12:31:35 »
İyi günler Yücel bey,

Öncelikle öneriniz için teşekkür ederim. Yaptığım incelemelerde, sizin kullandığınız cihaza ait reviewlara da göz atmıştım.
Yeni Amatör adayı olarak (02 Kasım sonrası amatör olacak şekilde) istasyon kurulum planımda, maddi önceliklerimi İyi bir anten ve iyi bir sabit (mobil) cihaza yönlendirme kararı aldığımdan dolayı daha düşük fiyatlı bir SWR metre arayışı içindeyim. İlerki dönemde zaten Diamond SX-600 almak istiyorum.

Şuan için amatörlük ruhu çerçevesinde çeşitli anten projelerini yapmaktayım. Bu haftasonu Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  sitesindeki anteni tamamladım fakat SWR ölçümü yapamadığımdan dolayı, SWRyi etkilediği bahsedilen alüminyum (conduit) sargıları tamamlayamadım ve Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap - Çağatay arkadaşımın önerisi olan 50mmlik atık su borusunu koruma olarak antenin dışına geçiremedim.
Tecrübelerinizden yola çıkarak, size sormak isteğim şey şuanlık Nissei RS-40 veya MJT tarzı bu cihazlar yaptığım antenleri test etmek için yeterli midir? Yoksa baştan işi sıkı tutup daha performanslı bir cihazlamı başlamam daha doğru olur?

Şimdiden yanıtlarınız için teşekkür ederim.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

moved
TAŞINDI: SWR metre tercihi

Başlatan TA3V

0 Yanıt
1543 Gösterim
Son İleti 07 Ocak 2015, 09:12:00
Gönderen: TA3V
xx
cihaz tercihi hk

Başlatan TA6ISK

7 Yanıt