Gönderen Konu: TA İÇİN FEDERASYON KURULMASI HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELERDİR?  (Okunma sayısı 17831 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 149
  • İsim Soyisim: Yücel KASAP
TA İÇİN FEDERASYON KURULMASI HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELERDİR?

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=4336.0

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 149
  • İsim Soyisim: Yücel KASAP
Kararsızım...Neden kararsızım?

Radyo amatörlüğü adına olması gereken konuların başında geliyor aslında fakat dernekler,kendi içindeki oluşumlar malesef çok iyi şartlarda değil.Bu ve buna benzer sebeplerden dolayı kararsızım.

Çevrimiçi TA2OM - 3C3CA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 26
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Ersoy Yılmaz
Aslında çok da güzel olur.
Ama 3 Türkü bir araya getir 5 partı ortaya çıkar sözünü hatırladıkça.
Aynı çatı altındaki şube dernekler diğer şubelerle ve merkezle kavgalı
Dernekler birbiriyle temastan sakınıyor
Amatör CB'ciye kem gözle bakıyor
CB'ci amatörü yadırgıyor
Frekanslarda bile ayrı gayrı oturuyor insanlar
Kimse ötekinin rölesine bile girmek istemiyor
Hemşerilik, futbol takımı taraftarlığı
"Bizi" birleştirenden çok o kadar çok şey var ki
Hem zaman yok (ha ha)
Gemisini kurtaran zaten kurtarıyor kime ne öteki gemilerden

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

TB5BEI
  • Ziyaretçi
Merhaba,
"Evet Destekliyorum" Kesinlikle olmalı fakat ilgilendiğimiz bu konunun "Amatör" isminin aksine "Profesyonel" bir yapıda olmalı. Bölgelerde yaşanan lokal sıkıntılardan bağımsız, kaliteli bir yapı olmalı.

Çevrimiçi TA2OM - 3C3CA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 26
  • Radyo Amatörleri
  • İsim Soyisim: Ersoy Yılmaz
Bahçemin güneşe bakan tarafında kanarya beslemeyi seviyorum derneği bile kurmuş olan Almanlar bile amatör telsiz dernekleşmesi konusunda sıkıntılı ise...

Bunun yararı ne olacak? Oradan başlasak?

Niye bir dernek, niye bir federasyon (federasyon kurmak için de bir sürü derneğin olması gerekir ya neyse)
Ne yarar getirmesini bekliyorsunuz?
Aidatını ödeyen mevcut kaç üyesi var derneklerin?

Çevrimdışı TA3CB

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 18
  • İsim Soyisim: Mehmet Gültekin
Ben şahsen yürüyeceğini zannetmediğim için(kavgasız gürültüsüz) olumsuz bakıyorum.Bırakın böyle kalsın diyorum.
KORSAN

Çevrimdışı TA4ACV

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 37
  • İsim Soyisim: Cagatay VURAL
Bence bu girisim icin daha cok erken.

Derneklerin role kurmanin otesine gecmesi lazim belki 100 e yakin dernek ve sube var ama yapilan is bir elin parmagi kadar.
Cagatay VURAL

TB2BYR
  • Ziyaretçi
1 avuc dernegin birbirini cekemedigi, hatta ayni dernegin subelerinin aralarinda husumet oldugu su ortamda federasyon cok luks.

Çevrimdışı TA2AEG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 3
  • İsim Soyisim: Engin Karabulut
yeterli eğitim seviyesinde olmayan sürekli birbirleri ile kavga eden ve birbirlerine saygısız amatörlerin böyle bir oluşuma hakkı yoktur, o yüzden kesinlikle kurulmasını istemiyorum, hatta derneklerde kaldırılsa seviye biraz olsun yükselir. Bir takım akıl hastaları kopya ve kayırma ile lisans almış, şu halleriyle bunların cb'ye çıkışı bile yasaklanmalıdır.

Çevrimdışı TA2MBG

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • Electrical Engineer
  • İsim Soyisim: M. Burak Gür
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
yeterli eğitim seviyesinde olmayan sürekli birbirleri ile kavga eden ve birbirlerine saygısız amatörlerin böyle bir oluşuma hakkı yoktur, o yüzden kesinlikle kurulmasını istemiyorum, hatta derneklerde kaldırılsa seviye biraz olsun yükselir. Bir takım akıl hastaları kopya ve kayırma ile lisans almış, şu halleriyle bunların cb'ye çıkışı bile yasaklanmalıdır.

Üzülerek katılıyorum, düşüncelerim sizinle aynı yöndedir..Kendini çok bilmişler var, bilmeyenleri ezmek için elinden gelenleri yapıyorlar..Onlara buradan sesleniyorum, amatör telsizcilik sadece bir hobidir ve kişisel fayda için kullanılmamalıdır.

Yaptığı hobi üzerinden egolarını tatmin edenlere selam olsun benden..
« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2014, 23:11:35 Gönderen: TA2MBG »
M. BURAK GÜR

tb8cyh
  • Ziyaretçi
Yorumlara şöyle bir göz atınca ortada  karışık durum olduğu belli. Hiç kimse (hemen hemen) olumlu görüş bildirmemiş, demekki gerçekten bir sıkıntı var. o halde iş federasyonun kurulma aşamasına gelmesi, hele birde delege ve başkanlık seçimleri sürecini düşününce... Yok yok şu aşamada gereksiz inşaallah başka bahara.

Çevrimdışı TA3EN

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • İsim Soyisim: Hüseyin Karagöz
             Merhabalar,
             Düşünce güzel ama federasyon olunmasıyla bu derneklere ve federasyona amatör telsizcilikle ilgili
yaşanan ve amatörlere sıkıntı veren durumların düzeltilmesi kanun yönetmelik vb.çıkarma adına daha çok aktif olunmasını gerektirir. İlgili genel müdürlüklerle temas ve sorun çözümlerinde yeni yükler altına girmek demektir. Bu da Ektra zoruklar demektir. Bunlar göz nünde bulundurulmalı ona göre karar verilmelidir.
             Anket sonucuna ve yapılacak üst düzey istişarelere göre karar verilmeli kanaatindeyim.
             Hayırlısı olsun.              TA3EN           Hüseyin KARAGÖZ                 73...

iyi-birinsan
  • Ziyaretçi
TA İÇİN FEDERASYON KURULMASI HAKKINDAKİ DÜŞÜNCELERİNİZ NELERDİR?
« Yanıtla #12 : 19 Ağustos 2014, 13:08:06 »
Bir çok arkadaşların görüşü olumsuz görüş belirtmelerine rağmen yönetimin gayretlerini canı gönülden destekliyorum.Olumsuz görüş belirtenlerin sorunun çözümü olamadıkları için sorunun devamı niteliğinde görüş yazmalarının bence hiç bir anlamı ve önemi yoktur. Yönetim elinden gelen çabayı göstermelidir.Boş insanlar boş iş yaparlar boş söz söylerler boş iş yapıp boş söz söyleyen boş insanlarıda boş vermek lazımdır.Durmak yok hizmete devam deyin devam edin.Size başarılar dilerim.Bir anket için arayıp gönül alan dernek yöneticisine başarılar dilerim.

Çevrimdışı TA4ACV

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 37
  • İsim Soyisim: Cagatay VURAL
Olumsuz Görüş bildirmek te görüş bildirmektir.

Her Görüşe saygılı olmalıyız.

Amatör Telsizcilik Federasyonu oluştuğu zaman sonucunun iyi olacağı veya kötü olacağı hakkında,, Ayrıca

amatör telsizciliğin bu seviyede kamusallastırılması mı?

Bende istiyorum. Hergün Amatör Spor kulüpleri Federasyonu Aydın subesinin önunden geçerken neden amatör telsizciler federasyonu değil ki diyorum ama Olacak birgun. Kişisel düşüncem şuan çok erken. Ama yapılmaya başlaması durumunda 100% desteklerim.

iyi-birinsan
  • Ziyaretçi
Bende  sizin görüşünüzü destekliyorum fakat olumsuz görüş belirtmek kötünün iyisi gibi dir yani hiç yazmamakdan yazmak iyi gibidir.Fakat yönetim bir gayret çalışma çaba içinde buna canı gönülden destek olmak varken köstek olmakdan ne çıkar ona anlam verilmiyor.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
AMATÖR ROLE İSTASYONU KURULMASI MEVZUATI

Başlatan TA3DP

5 Yanıt
15582 Gösterim
Son İleti 08 Temmuz 2013, 13:38:07
Gönderen: TA3V
xx
70 cm (uhf) anten hakkındaki fikriniz...

Başlatan TB3PSU

9 Yanıt
7746 Gösterim
Son İleti 29 Aralık 2011, 22:40:47
Gönderen: TB5X
xx
DIAMOND SG-7900 HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ...

Başlatan TA2OOO

4 Yanıt
5511 Gösterim
Son İleti 04 Ağustos 2012, 19:08:44
Gönderen: TA5SO
topicsolved
VHF RÖLE NO VE FREKANSLARI NELERDİR?

Başlatan TB2BBK

13 Yanıt
11077 Gösterim
Son İleti 02 Ağustos 2012, 15:13:33
Gönderen: TA2VW
xx
Nasıl Olunur » Yasaklanan Uygulamalar Nelerdir?

Başlatan TB2PMH

1 Yanıt
4670 Gösterim
Son İleti 02 Mart 2014, 20:38:09
Gönderen: TA2VW