Gönderen Konu: İstanbul Anadolu Adliyesi'ndeki Telsiz Taşıma Yasağı  (Okunma sayısı 8330 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA2ASV

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 1
  • İsim Soyisim: murat sivrikaya
Ynt: İstanbul Anadolu Adliyesi'ndeki Telsiz Taşıma Yasağı
« Yanıtla #15 : 20 Eylül 2013, 18:20:07 »
En iyisi  telsizi evde birakmak en iyi cozum   hala amator telsizci olupta kendisine disardan polis gozuyle veya her hangi bir kurum gorevlisi gibi bakilmasi hoşuna giden hatta birazdaha ileri gidib kendisine sivil polis susu veren lafta amatorlerde cok .bu gibi kötü niyetli kisiler yüzünden iyi niyetli kisilerde bu gibi üzücü olaylarla karsilasiyor bu konuda ısrar etmemek en iyisi karsi tarafı da anlamak lazım onlarda emir kulu emir demiri keser hesabı 73

Çevrimdışı TA2CS

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 7
  • İsim Soyisim: Cengiz SEZGİN
« Yanıtla #16 : 21 Eylül 2013, 09:49:14 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
En iyisi  telsizi evde birakmak en iyi cozum   hala amator telsizci olupta kendisine disardan polis gozuyle veya her hangi bir kurum gorevlisi gibi bakilmasi hoşuna giden hatta birazdaha ileri gidib kendisine sivil polis susu veren lafta amatorlerde cok .bu gibi kötü niyetli kisiler yüzünden iyi niyetli kisilerde bu gibi üzücü olaylarla karsilasiyor bu konuda ısrar etmemek en iyisi karsi tarafı da anlamak lazım onlarda emir kulu emir demiri keser hesabı 73
Murat bey size katılıyorum fakat ne acayip bir durumdur ki devletin bir kurumunun kullanmaya ve taşımaya izin vermesi ve bunu bir ehliyetle yasallaştırması diğer kurumunda bu durumu tanımaması sizcede bir acayiplik söz konusu değilmi?Eğer bu cihazlar adliyede taşınmıyacaksa hatta bataryası olmadan taşınmayacaksa  bu durumun 2813 sayılı yasada neden belirtilmez gene aynı noktaya geliyoruz aslında işgüzar bir görevlinin keyfi uygulaması olma olasılığı çok yüksek eminim sizde karşılaşmışsınızdır bir kolluk gücü bu cihazı görünce ilk sorduğu soru bizi dinlemiyorsun değilmi?aslında ben şu soru ile muhatap olmak isterdim hangi yasaya istinaden taşıyorsun bu cihazı ama malesef biz devletin koyduğu yasadan ziyade kendi koyduğumuz bireysel yasaları uygulamayı seviyoruz ama bence bunların önüne geçmenin en iyi yolu el cihazını evde bırakmak. şimdilik 73

Çevrimdışı TA2ASV

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 1
  • İsim Soyisim: murat sivrikaya
« Yanıtla #17 : 21 Eylül 2013, 10:59:15 »
Cengiz bey zizi cok iyi anliyorum benim basima yurt disinda boyle birsey geldi avusturyada polis direk bana amator telsiz cimisin dedi bende evet dedim belgeniz yaninizdami diye sordu gorebilirmiyim dedi tabiki buyrun bakabilirsiniz dedim inceledi ilgili bolum.yetkili kuruma telsizle bilgilerimi sordu ve bir sorun yok iyi gunler dedi gulerek ayrildik 73

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

moved
TAŞINDI: DMR role frekanları (İstanbul anadolu yakası)

Başlatan TA3V

0 Yanıt
791 Gösterim
Son İleti 26 Şubat 2020, 10:27:38
Gönderen: TA3V
xx
Yunus Emre Anadolu Lisesi Amatör Telsiz İstasyonu Yardımlarınızı Bekliyor...

Başlatan TA2UUO

1 Yanıt
970 Gösterim
Son İleti 29 Ocak 2020, 19:27:49
Gönderen: TA2UUO
topicsolved
İSTİNYE PARK'taki telsiz yasağı !

Başlatan TA1CLR

47 Yanıt
21405 Gösterim
Son İleti 25 Ocak 2020, 22:09:39
Gönderen: TB7GYA