Gönderen Konu: LCD CONTROLLER KİT hk.  (Okunma sayısı 4426 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA8AT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • İsim Soyisim: Onur Uyanık
LCD CONTROLLER KİT hk.
« : 20 Ocak 2013, 20:07:17 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Selamlar. Yukarıda pdf dosyasının linkini verdiğim lcd kontrol kiti ve 7'' lik lcd monitöründen 1 adet edindim. Cihaza besleme verince çalışıyor, av sinyal girince görüntü çıkıyor. Problem cihazın menüsüne giremiyorum. Bunun için pdf dosyasında verilen CN 2 konnektörünü kullanarak bir uzaktan kumanda kiti bağlantısı yaparak menüye giriş yapabilirmiyim? Olur ise uzaktan kumanda için nasıl bir bağlantı yapabilirim?
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder, benim için değerli görüşlerinizi bekliyorum. 73..

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=3345.0
« Son Düzenleme: 20 Ocak 2013, 20:11:22 Gönderen: TA8AT »

TB2PWX
  • Ziyaretçi
Ynt: LCD CONTROLLER KİT hk.
« Yanıtla #1 : 21 Ocak 2013, 15:11:14 »
Dediğiniz gibi CN2'nin 4. pininden bir IR alıcı modülü bağlamanız gerek gibi görünüyor. Ancak buna uygun kumanda hangisi olacak? PDF'te bu konuda bir şey varsa bile Rusça olduğundan anlayamadım.

Çevrimdışı TA8AT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • İsim Soyisim: Onur Uyanık
« Yanıtla #2 : 23 Ocak 2013, 13:49:23 »
Evet Şenol bey dediğiniz gibi bende düşündüm ama nasıl bir kumanda bağlanabilir bulamadım.

Konu hakkında deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

TB2PWX
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 23 Ocak 2013, 13:56:38 »
Sonuçta alıcı kısımda her işlev için bir kod belirlenmiştir. Örneğin ses açmak 458, ses kısmak 457, cihazı kapatmak 236 gibi. Bu kodları da üretici kendi "kafasına göre" belirlemiştir. Örneğin Philips'in, Grundik'in kodları herkesçe bilinir ama bunun kodları üretici tarafından verilmedikçe bilemeyiz. Hatta kumandadan hangi işlevlerin gerçekleştirilebileceğini bile bilemeyiz. Mesela ses açma kapama belki kumandasında yoktur (atıyorum) ama mesela video amplifikatörü kazanç ayarı vardır (çok mu attım?)
Bu yüzden üreticinin vereceği bilgilere muhtacız ne yazık ki.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
LCD Monitör ayağın dan cihaz için CONTROLLER BRACKET

Başlatan TA2IKY

8 Yanıt
3818 Gösterim
Son İleti 19 Mart 2016, 01:44:10
Gönderen: TA2IKY