Gönderen Konu: motorola gm300 yardım  (Okunma sayısı 10969 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA2VW

• Sitenin Babası
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 61
  • Hayati YAZDIRAN KM69KW ANKARA
  • İsim Soyisim: Hayati YAZDIRAN
Ynt: motorola gm300 yardım
« Yanıtla #15 : 12 Aralık 2012, 23:46:49 »
Mehmet kaya gayretini takdirle karşılıyorum araştırma ve inceleme içerisindesin, en kısa zamanda lisansını alman dileği ile hayırlı çalışmalar.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

MEHMET KAYA
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #16 : 12 Aralık 2012, 23:56:26 »
Sizlerden direk yardim alabilsem  dahada ilelmek siin raniza katilmaktan heycn duyarim,fakat bazi konulrda yardim taleplerim lisansim olmdigi icin geri cevrildim bu uzuntuyu tsimaktayim saygilar 73 ler

Çevrimdışı TA2VW

• Sitenin Babası
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #17 : 13 Aralık 2012, 00:02:41 »
bazı sebeblerden dolayı bu geri çevirme olayını anlayışla karşılaman gerekir sürekli araştırma içerisinde olman demek zaten bu işi başarman manasına gelir şimdilik merak ettiğin bazı konulara ulaşamaman normal ama ilerde tam bir radyo amatörü olacağından eminim burada yayınlanan konuları takip et  kolay gelsin

Çevrimiçi TA5AO

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 10
  • İsim Soyisim: Oktay Koca
« Yanıtla #18 : 13 Aralık 2012, 00:39:48 »
Mehmet bey sizin geri çevrilme olayınız hatırladığım kadarıyla 2. dönem sınav başvurularından evveldi. Siz eğer amatörlüğü düşündüğünüzü ve buradan yardım alamadığınızı söylerseniz, sitede bulunan arkadaşları zan altında bırakırsınız. Benim hatırladığım sizin siteden ticari amaçlı faydalanmaya çalıştığınızdı. Özellikle "röle yapma" konusunda ucu bucağı belirsiz bir arzu içindesiniz. Bu da diğer arkadaşlarda sizin burayı kendi TİCARİ konularınız için alet ettiğiniz izlenimi oluşturuyor. Eğer gerçek manada AMATÖR TELSİZCİLİK konusu ile ilgileniyorsanız, sizi sınavlarda görmek, çağrı işaretinizle havada işitmek isteriz. Amatör Telsizci insanlar afet kurtarma birimi değildir. Sadece yardımcı destek birimleridir. Kanuni olarak AFAD, Emniyet, yada Sivil Savunma rölelerini kullanma yetkimiz bulunmamaktadır. Çoğu değerli arkadaşları tenzih ederek söylemek isterim ki; Bazı OFFROAD kullanıcısı arkadaşlar bile dağda kaldıkları zaman yardım istemek amaçlı AFAD yada diğer resmi kurumların frekanslarını temin etmeye çalışmaktadır. Kanunen yasaklanmış olan şeylerin yanında "olmamak" amatörlüğün yakışanıdır. Sizden de sitedeki arkadaşlar adına Çağrı İşaretinizi alana kadar RÖLE YAPIMI konusuna ara vermeniz ve ders notlarına çalışarak Amatörlüğünüzü geliştirmenizi rica edeceğim. Kusura bakmayın amacım sizi amatörlüğe küstürmek değil, aksine TİCARİ bir düşünceniz olmadığından yola çıkarak sizi olumlu yöne sevk etmektir.....
Türkçe Giderse, Türkiye Gider!

MEHMET KAYA
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 13 Aralık 2012, 21:20:49 »
Kısmet  insaallah iyi günlerde görüşürüz düşüncelerinize saygı duyuyor amacımın zan altında bırakmak olmadıgını öyle anlaşılmadan veren rahatsızlıktan ötürü özür dilerim, hepinizin iyi çalısmalar ve projelerde çalışmak üzere hazır oldugunuzu düşünmekten dolayı bazı konulara değindim  yardım istenildigindede yardıma kosabileceginizi yakın dostlarımdan dinledim ve saygılarımı takdirlerimi ilettim,

İnsaallah daha ileri seviyelere ulaşacağım paylaşımlarımla sizlere doyumsuz bilgiler sunacağım sizlerle birlikte insaallah 73 Ler. İyi calismalar

Çevrimiçi TA5AO

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 10
  • İsim Soyisim: Oktay Koca
« Yanıtla #20 : 13 Aralık 2012, 22:59:32 »
Mehmet bey kusura bakmayın sorgulamak haddime değil ama merak ettiğim br konu var. Dijital telsiz kullanıyorum diyorsunuz, farklı farklı telsiz sistemleri ile ilgili bilgi arayışındasınız ve inanın amatörlük adına merak ettiğiniz bir konuya denk gelmedim henüz. Yani amatörlük üzerine sorularınız için burayı kullanmanızın daha hoş olacağı inancındayım. Bende kamuda güvenlik görevlisiyim. bende kurumdan dolayı telsizciliğe merak sarmış olsam bile bunu amatörlüğümün temelini oluşturacak şekilde yönlendirdim. Asla amatörlüğü işimde kullanabilmeyi amaçlayarak merak etmedim...

MEHMET KAYA
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #21 : 14 Aralık 2012, 00:30:48 »
Sizce öyle tabi bana göre değil amatör telsizcilikten sizin aradığınız nedir peki benim isime veya baskasına yaramayın bilgi ancak hamalliktir bence,ne yapmamı istersiniz bildigim konular üzerine konuşmayayım sus pus oturayım çağrı işareti olan sizin gibi düşünen arkadaslar konuşsun yorum yapsın Bizde çağrı işareti olmayan fakat çabalayan insanlar yargılasın öylemi neden dostum soruyorum peki amatörüm sizin olsun silin mail adresimi üyeliğimi lütfen lütfen ben çıkmak istiyorum

Çevrimdışı TA2VW

• Sitenin Babası
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #22 : 14 Aralık 2012, 15:18:34 »
Sayın Mehmet KAYA  yazınızı okudum biraz alınmmış gibisiniz bence hiç gereği yok bütün arkadaşlar size en tabi olanı tavsiye ediyorlar olması gereken budur radyo amatörleri kendilerini ilgilendiren konularda çalışma içerisindedirler.şöyle düşünün elektronik konularında süper bilgi sahibi olan biri olduğunu düşünelim ama arkadaşın lisansı yok telsize çıkması imkansız zaten radyo amatörlerinin her hangi biri amatörlere tahsis edilmiş frekanslarda amatör olmayanlarla konuşma yetkisi yok lisansı olmayanlarında amatör frekanslarda konuşma yetkisi yok ama dinleme yapabilir mi yapar teknik konuları frekansları vs öğrenmeye çalışır kendini tamam ben artık lisansımı alma zamanım geldi diye düşündüğünde müracaatını yapar sınavlara katılır başarılı oldu ise lisansını alır lisansını aldıktan sonra devletin kendine tahsis ettiği frekanslarda faliyetini sürdürür bu bir zorunluluktur buna hepimiz uymak zorundayız diyeceksin amatör olmayanlar zaman zaman amatörlere tahsis edilmiş frekanslarda görüşmeler yapıyor onlar farkında olmadan kanuna karşı geliyorlar ve istisna olarak düşünmeliyiz frekanslarımızı her önüne gelen kullanmamalı yarın lisansınızı aldığınızda bunun böyle olduğunu sizde anlayacak ve söyleyeceksiniz hiç bir arkadaşımıza gücenmeyin onlar size farklı bir gözle bakmıyorlar size olması gerekeni söylüyor yol gösteriyorlar durumu bu şekilde değerlendirmenizde fayda var hayırlı çalışmalar diliyorum amatör camia inşallah sizin gibi bir arkadaşı kazanır kolay gelsin   

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 149
  • İsim Soyisim: Yücel KASAP
« Yanıtla #23 : 14 Aralık 2012, 15:21:14 »
Mehmet beyin isteği üzerine üyeliğine son verilmiştir.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
MOTOROLA GM300 ŞEMA

Başlatan TA3HS

0 Yanıt
8011 Gösterim
Son İleti 08 Ekim 2010, 16:36:28
Gönderen: TA3HS
xx
Motorola gp688 rss yardım

Başlatan mistiktayfun

2 Yanıt