ANTENLER,İLETİŞİM HATLARI,BALUNLAR > UHF ANTENLER (UHF ANTENNAS)

COP ANTEN YAPIMI

(1/4) > >>

TA1AKL:
Tarih: 22/01/2010 20:41

Bir cok yerde aramama rağmen Mevcut olan el telsizlerim için kendimin yapacağı cop anten nasıl yapılır ve neler kullanılır gibilerde video ve şema arıyor ama bulamıyorum genelde yagi - vertikal ve cb için şemalar var ama COP ANTEN için bulamadım bana bu konuda varsa elinizde doküman video şema yoksada önereceğiniz İnternet sitesi varmı
TEŞEKKÜRLER

muratkilic_59@hotmail.com
Murat KILIÇ / TB1N
Trakya Birlik Entegre Tesisleri
Afet ve Acil Durum Amiri

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=309.0

TA2MR:
Tarih: 25/01/2010 12:35

kardeşim genelde cop anten için çalışmalar biraz zor bulursun ama senın için bir arama yaptım senınde üye oldugun başka bir forum sitesinde ta6eç arkadaşımız cop anten yapımıyla ilgili açık bir anlatım yapmış umarım gözden kaçırmışsınız....ben neden cop anten yapmak istediginize pek anlam veremedim...saygılar 73

TA1AKL:
Tarih: 25/01/2010 17:02

VX7 cihazıma ait olan anten boyu uzun olduğundan işyerimde kullanılan PMR frekansına uygun bir anten yapmak istiyorum ve nasıl yapıldığını kendim uğraşarak öğrenmek istiyorum. Amatörlük satın almak değil yapmak olduğunu düşünenlerdenim !!!
Murat KILIÇ / TB1N
Afet ve Acil Durum Amiri

TA3HS:
Tarih: 25/01/2010 19:03

VX7 nin orijinal anteni 3 bandlı bir antendir. 2m- 70cm -23 cm . Dolayısıyla da anten değiştirmeden PMR (446 Mhz- UHF) frekansında çalışabilir..Saygılarımla..

TA1AKL:
Tarih: 25/01/2010 21:34

calışıyor ama uzun olmasından şikayetciyim bunun ufağını yapmak istiyorum yapmışken diğer bandlar içinde denemeler yapıcam kısaca kendimi geliştirmek istiyorum.
Murat KILIÇ / TB1N
Afet ve Acil Durum Amiri

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © Smf | Smf Destek