Gönderen Konu: Amatör Belgemiz ve Kegm Hizmet Standadı Yönetmeliği  (Okunma sayısı 13280 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA3TT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 4
  • İsim Soyisim: OrhanCengizK
Ynt: Amatör Belgemiz ve Kegm Hizmet Standadı Yönetmeliği
« Yanıtla #30 : 10 Temmuz 2012, 12:45:31 »
Arkadaşlar,

Bugün, yani 10.Temmuz.2012 saat 11:00 itibari ile çağrı işaretime kavuşmuş bulunuyorum,
yani sınava girdiğim 10 haziran 2012 tarihinden bu güne tamı tamına 30 gün sonra....
Süreci hızlandırmak için sürdüğümüz çalışmaların bir nebze de olsa faydası olduğunu düşünüyorum.

Tüm amatör arkadaşlara hayırlı olsun diyorum

Çevrimdışı TA1AKZ

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 0
  • İsim Soyisim: Ömer Kömürcü
« Yanıtla #31 : 10 Temmuz 2012, 12:50:02 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Arkadaşlar,

Bugün, yani 10.Temmuz.2012 saat 11:00 itibari ile çağrı işaretime kavuşmuş bulunuyorum,
yani sınava girdiğim 10 haziran 2012 tarihinden bu güne tamı tamına 30 gün sonra....
Süreci hızlandırmak için sürdüğümüz çalışmaların bir nebze de olsa faydası olduğunu düşünüyorum.

Tüm amatör arkadaşlara hayırlı olsun diyorum

Hayırlı olsun Orhan Bey ..

Çevrimdışı TA3TT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 4
  • İsim Soyisim: OrhanCengizK
« Yanıtla #32 : 10 Temmuz 2012, 13:02:41 »
Hayırlı olsun Orhan Bey ..

Teşekkürler,

hepimiz hayırlı solun Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA5EZ

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 10
  • i_gorken@hotmail.com
  • İsim Soyisim: İsmail GÖRKEN
« Yanıtla #33 : 24 Mart 2013, 13:52:16 »
Elektronik en sevdiğim hobimdir. Elektroniğe ilgi duyup da radyo ile ilgilenmemek.... Neyse bundan dolayı telsizlere de sempatim oldu, doğal olarak önce CB tabi.... şimdileri ise UHF ilgimi çekiyor ve tabi şart olan sınava girmem gerekiyor, hazırlandım tamam derken bulunduğum koca ilde sınav yapılmayacağını üzülerek öğrendim kısmet değilmiş bir sonrakine derken bu arada çevremdeki amatörleri dinlemek istedim neler yapıyorlar? Forumlara baktım, havayı dinledim ama durum bana iç açıcı gelmedi. Kanallarda çok seviyesiz sohbetler, uzun muhabbetler, argo kelimeler(mandal yapmayın bak sövecem şimdi gb... mandal yapanı sen 1 saat konuşursan adam yapmaya devam eder...) duyunca iştahım azaldı.... Şoför arkadaşlardan özür diliyorum ama kamyoncu muhabbet tarzı konuşmalar bu frekanslara yakışmıyor. Amatörlük ruhu için canla başla çalışan gerçek amatörler için  üzülüyorum.... Karda kışta röle dikmek, bakımlarını yapmak kolay değil, emeğe biraz saygı duyalım ve yeni amatör olmuş ve olacak arkadaşlar biraz daha duyarlı olalım! Ver parayı al belgeyi olmuş sanki? Bence sınava başvuru değiştirilmeli, kişilerin meslekleri ve öğrenim durumlarına da dikkat edilmeli, ayrıca mülakatı da olmalı diye düşünüyorum bazı arkadaşlar bana kızacak ama amatörlüğün laşka olmaması için gerekli bence. Bu vesile ile bu işe emeği geçmiş herkese saygılarımı sunuyorum. 73

Çevrimdışı TA2VW

• Sitenin Babası
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 61
  • Hayati YAZDIRAN KM69KW ANKARA
  • İsim Soyisim: Hayati YAZDIRAN
« Yanıtla #34 : 25 Mart 2013, 00:14:38 »
İsmail bey görüş ve önerilerine katılmamak mümkün değil, doğru tespitlerde bulunmuşsunuz,eğer dediğiniz gibi disiplin altına alınmazsa radyo amatörlüğü gerçek gaye ve amacından sapacağı düşüncesindeyim hayırlı çalışmalar

TB8TAT
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : 29 Mart 2013, 08:43:38 »
saygılarımı sunuyorum.turkıyemızde guzel şeyler oluyor.şartlara gore mevzuatlar yenılenıyor.ornegın kamu kurumlarında kurulan etık kurulları ve parelelınde etık kuralları mevcut.amatorler ıcın de hızmet standartı olarak etık kuralları nedır ben  şahsen bılmıyorum.bılen varsa bana yazsın .saygı deger amator arkadaşlarımızdan bılge nıtelıgı taşıyan akıl arkadaşlar bu etık kuralları ıle bıraz ılgılensınler  amatorlerın de bır etık kurallarının oldugunu bılmek ıstıyorum.  ayrıca TB8TAT cagrı ışaretım bundan boyle TB8BLH olarak degışmıştır bılgılerınıze de bu husus sunulur.saygılarımla

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

thumbup
Amatör Telsizcilik Sınav ve Belgelendirme Yönetmeliği

Başlatan TA3V

0 Yanıt
8566 Gösterim
Son İleti 03 Kasım 2010, 02:07:17
Gönderen: TA3V
xx
Amatör Telsizcilik Sınav ve Belgelendirme Yönetmeliği

Başlatan TA2MR

1 Yanıt