Gönderen Konu: Amatör Belgemiz ve Kegm Hizmet Standadı Yönetmeliği  (Okunma sayısı 13281 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA3TT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 4
  • İsim Soyisim: OrhanCengizK
Merhaba,
bu hafta sonu tecrubeli amatör arkadaşlarla birlikte sohbet ettik ve henüz lisanslarımızın gelmemesi konusunu konuşurken, tecrubeli arkadaşlardan bir tanesi belgesini ancak 45 gün bekledikten sonra alabildiğini söyledi.  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bilen arkadaşlarımız mutlaka vardır, her devlet kurumunun sunduğu hizmetler ve bu hizmetlerin tamamlanma süreleri vardır. Eğer kurum, hizmet standardı tablosunda beyan ettiğinden daha uzun sürede hizmeti yerine getirmez ise, bir üst makama durumunuzu ilettiğinizde, üst makam alt makamdan gecikmeye dair gerekçeyi öğrenir ve size bildirir, gecikme kurum içerisindeki olmaması gereken herhangi bir sebepten kaynaklanıyorsa işlemin bir an önce tamamlanması için gereken takibi vatandaş adına üst kurum yapar, yani bir anlamda sizin vekiliniz olur.

Ben daha önce benzer bir durumu av tüfeği ruhsatımı yenilerken karşılaştığımdan dolayı konu hakkında tecrubeli idim.
10 hazirandaki  sınavdan hemen sonra belgelerimi tamamlayıp kargo ya verdim, kargo 14 haziran tarihinde kegm tarafından teslim alındı. bugün 2 Temmuz , yani kargo teslim tarihinin üzerinden 18 gün geçmiş, dolayısı ile kurum hizmet standartları tablosudna beyan ettiği hizmeti süresinde yerine getirmemiş oldu. Ben bir üst makama başvurmak yerine kurumun müdürü ile telefonda görüşerek durumu anlattım ve belgemin, evrak teslim tarihinden sonraki 15 gün içerisinde tarafıma gönderilmiş olması gerektiğini ancak henüz gönderi tarihinin bile belli olmadığını belirttim. Bu konuda iyi niyet dahilinde yardımcı olmasını rica ettim, kendisi de sağolsun oldukça samimi şekilde konu ile ilgileneceğini, yarın kendisini tekrar arayarak bilgi alabileceğimi söyledi. Müdür beye ılımlı ve yapıcı tavrından dolayı teşekkür ediyorum. Yarın tekrar telefon ederek konu hakkında bilgi alacağım ve bu iş sonuçlanıncaya kadar takipçisi olacağım.

KEGM Hizmet standartları tablosu:
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Belgenin orijinal : Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Yalnız, buradaki amaç, belge bekleyen arkadaşları galeyana getirip, kegm e hücum etmelerini sağlamak değildir. Lütfen sabırla bekleyin, ben bilgi elde ettikçe burada paylaşmaya devam edeceğim. Amacımız üzüm yemek.

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=2778.0
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2012, 16:34:56 Gönderen: Pars »

l0g1c
  • Ziyaretçi
Ynt: Amatör Belgemiz ve Kegm Hizmet Standadı Yönetmeliği
« Yanıtla #1 : 02 Temmuz 2012, 17:30:47 »
teşekkürler gerçekten yönetmeliğe hakim ve usulune göre derdinizi ifade edebilen bir arkadaşımızsınız. sizi tebrik ediyor bu başlığı merakla takip ediyorum.

Çevrimdışı TA2AOG (SK)

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 37
  • İsim Soyisim: Osman Güler
« Yanıtla #2 : 02 Temmuz 2012, 23:20:50 »
Bu yeni bir durum, Tabir yerinde ise Devlet dairelerinde işlerin sallanmasına engel olmak için 31 Temmuz 2009 tarihinde yayınlanan “Kamu Hizmetlerinin Sunumunda Uyulacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmelik” kapsamında devlet daireleri Hizmet Envanteri hazırlayıp buna uymak zorunda.

Ee tabi vatandaş bilmiyor, yeni yeni öğreniyor. Zaman içinde yerleşecek. Nasıl ki siz buradan haberdar ettiniz birçok kişi öğrendi, zaman içinde herkes haberdar olacak ve sağlıklı bir yapı oluşacak.

Aslında devlet daireleri bu envanteri çoktan hazırladılar (google da "hizmet tamamlama süresi" veya "hizmet envanteri" diye aratırsanız bütün devlet dairelerinin çalışması önünüze dökülür) ama oturması yavaş yavaş işte. Bu da bir kültür. Zaman içinde sahip olacağız.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2012, 23:33:29 Gönderen: TA2AOG »

Çevrimdışı TA3TT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
« Yanıtla #3 : 03 Temmuz 2012, 08:47:33 »
Bu yeni bir durum, Tabir yerinde ise Devlet dairelerinde işlerin sallanmasına engel olmak için 31 Temmuz 2009 tarihinde yayınlanan “Kamu Hizmetlerinin Sunumunda Uyulacak Usul ve Esaslara İlişkin Yönetmelik” kapsamında devlet daireleri Hizmet Envanteri hazırlayıp buna uymak zorunda.

Ee tabi vatandaş bilmiyor, yeni yeni öğreniyor. Zaman içinde yerleşecek. Nasıl ki siz buradan haberdar ettiniz birçok kişi öğrendi, zaman içinde herkes haberdar olacak ve sağlıklı bir yapı oluşacak.

Bu bilgiyi burada paylaşmamın amacı d zaten bilgisi olmayan arkadaşları bilgilendirmek, hemde kegm i sürekli arayarak oradaki insanları sıkıntıya sokmamalarını sağlamaktı. İşi prosedürüne uygun şekilde resmi yoldan takip etmek en hızlı çözümü sağlayacaktır. Bizler araştırıp haklarımızı bilerek ve bu hakları doğru şekilde kullanarak artık köhneleşmiş eski ve verimsiz hak arama yolları ile elde edemeyeceğimiz şeyleri artık kolaylıkla elde edebiliyoruz.

Birde yine bilen çokça arkadaşımız vardır, ama bilmeyenler için yazıyorum;  "Bilgi Edinme Kanunu". Bu kanun ile hemen her kurumun internet sayfasındaki menüde mutlaka bulunması gereken bu link'e tıklayarak, devletin vatandaşa sunulmasında mahzur görmediği tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Ancak tabiiki sorunuzu kısa ve öz şekilde, basit bir dil ile yazmanız sonuç almanızı kolaylaştıracaktır.

Bilgi Edinme kanunu sayfasından yaptığınız bilgi talebi, mutlaka takip edilir ve size aşama aşama bilgi verilir, sonuçta da istediğiniz bilgiye ait cevap mutlaka verilir. Hatta bilgi edinmenin bile Hizmet standardı vardır Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap,    yani bilgi istediğiniz kurum size belirli bir süre içerisinde cevap vermekle yükümlüdür.
Bu bilgiler basit ama çok önemli olduğundan arkadaşların artık haklarını ararken bu bilgiden faydalanması ve bu kanalların kullanımı bundan sonraki süreçlerde işlerin daha verimli olarak yürümesini sağlayacaktır.

« Son Düzenleme: 03 Temmuz 2012, 08:53:37 Gönderen: Pars »

l0g1c
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 03 Temmuz 2012, 09:19:10 »
sizden gelecek görüşme neticesini merakla bekliyoruz Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap gerçi gecikme sebebini sabıka kaydının veren devlet kurumuna atıp bizden birşey yok kartlarınız dahi hazır belge bekliyoruz şeklinde yanıt vermeleri olası

Çevrimdışı TA1AKZ

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 0
  • İsim Soyisim: Ömer Kömürcü
« Yanıtla #5 : 03 Temmuz 2012, 10:40:04 »
sizden gelecek görüşme neticesini merakla bekliyoruz Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap gerçi gecikme sebebini sabıka kaydının veren devlet kurumuna atıp bizden birşey yok kartlarınız dahi hazır belge bekliyoruz şeklinde yanıt vermeleri olası
Verecekleri yanıt o tabiki .. Ama en azından birilerinin bu işi prosedüre göre takip ettiğini bilir ona göre davranırlar.

Çevrimdışı TA1AKZ

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
« Yanıtla #6 : 03 Temmuz 2012, 14:28:02 »
Orhan Bey
Bir gelişme var mı? Bilgi verir misiniz???

Çevrimdışı TA3TT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
« Yanıtla #7 : 03 Temmuz 2012, 14:52:43 »
Orhan Bey

müdür bey'in toplantıdan çıkmasını bekliyoruz (ne kadar doğru ise...)

mesai bitimine kadar aramaya devam edeceğim, olmadı, yarın üst makam ile iletişime geçeceğim...

umarım konu uzamadan sağlıklı bir bilgi verme cihetine giderler....

muzikaan
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 03 Temmuz 2012, 14:54:42 »
Ben Az önce görüştüm.
Belgeler Basılmış.
Kargoya hazır şekilde hepsi bekliyormuş.
Sabıka Sicilden gelecek oluru bekliyorlar.
Bugün yarın dağıtıma vereceğiz dediler...

Çevrimdışı TA1AKZ

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
« Yanıtla #9 : 03 Temmuz 2012, 14:56:10 »
Orhan Bey

müdür bey'in toplantıdan çıkmasını bekliyoruz (ne kadar doğru ise...)

mesai bitimine kadar aramaya devam edeceğim, olmadı, yarın üst makam ile iletişime geçeceğim...

umarım konu uzamadan sağlıklı bir bilgi verme cihetine giderler....
Teşekkürler. Haberlerinizi bekleyeceğiz

Çevrimdışı TA3TT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
« Yanıtla #10 : 03 Temmuz 2012, 15:28:30 »
Ben Az önce görüştüm.
Belgeler Basılmış.
Kargoya hazır şekilde hepsi bekliyormuş.
Sabıka Sicilden gelecek oluru bekliyorlar.
Bugün yarın dağıtıma vereceğiz dediler...

benim amacım, süreci hızlandırmak, yaklaşık 2 haftadır aynı terane...
dün müdür bey ile görüştüğümde, telefonum açık iken diğer taraftan ankaradaki sorumlu müdür ile konuşarak cevap almak istedi ancak karşı taraf telefonu açmadı, yoksa direk oradaki durumu bildirip, ona göre süre verecekti.

Mektup ile göndereceklerine bir excel tablosu yapıp mail ile göndermek neden akıllarına gelmez bunların bir türlü anlamıyorum.
Çok mu zor işler? mektup ile göndereceksen gene gönde, ama işlemi hızlandırmak için listeyi mail atsalar en fazla 5dk larını alır.

Artık herşey elektronik ortamda yürütülebiliyor, elektronik imza denilen birşey var, güvenliği sağlayan ve artık her devlet dairesinde kullanımı zorunlu ama malesef kullanacak olanlar zor geldiğinden halen eski yöntemleri devam ettirmeye çalışıyorlar...

Çevrimdışı TA1AKZ

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
« Yanıtla #11 : 03 Temmuz 2012, 15:31:22 »
Madem bu belgeyi sabıkası olan alamıyor işlk başvuru anında sorgulamayı yapsınlar ondan sonra sınavı vs düzenlesinler.

Çevrimdışı TA1AKZ

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
« Yanıtla #12 : 03 Temmuz 2012, 17:53:26 »
Orhan Bey
Müdür Bey'e ulaşbildiniz mi ??

Çevrimdışı TA3TT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
« Yanıtla #13 : 03 Temmuz 2012, 21:46:44 »
malesef, toplantı yaparken uyuya kaldı sanırım,

bir türlü çıkamadı toplantıdan  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA1AKZ

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
« Yanıtla #14 : 04 Temmuz 2012, 08:41:46 »
Muhtemelen bugünde toplantısı olacaktır  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

thumbup
Amatör Telsizcilik Sınav ve Belgelendirme Yönetmeliği

Başlatan TA3V

0 Yanıt
8566 Gösterim
Son İleti 03 Kasım 2010, 02:07:17
Gönderen: TA3V
xx
Amatör Telsizcilik Sınav ve Belgelendirme Yönetmeliği

Başlatan TA2MR

1 Yanıt