Gönderen Konu: FRİEDRİCHSHAFEN 2012 FUAR RAPORU  (Okunma sayısı 6465 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TA1HZ
  • Ziyaretçi
FRİEDRİCHSHAFEN 2012 FUAR RAPORU
« : 29 Haziran 2012, 09:38:59 »
 2012 Friedrichshafen HAM RADIO raporu.

21 Haziran 2012 Perşembe günü sabah st 0745 İstanbul-Münih uçağı ile TA1ED Metin ile birlikte yola çıktık. TA2RX Bekir Kemal st 11.30 uçağı ile bilahare geldi. Münih havaalanından klasik S8-Pasing üzerinden trenle Friedrichshafen Garına ulaşıp oradan otobüs ile Messe’ye ve kamp alanına günlük güneşlik bir havada vardık. Orada bizi DL3CQ Bülent ve eşi karşıladı. Ufak çadırı 5dk da kurup biraz sohbet-çay dan sonra ben kısa süreli horizantal polarizasyona geçtim. Yaklaşık 1 st kadar sonra çadırın yoğun hışırtısı ile uyandığımda TA1ED’nın pürtelaş çadırın üzerine branda örtmeye uğraşmasını gördüm. Kafayı kaldırıp gökyüzüne baktığımda geldiğimiz güneşli havanın yerini siyah yağmur bulutları almıştı. Çadırı güç bela örttüğümüzde rüzgar-fırtına-yağmur kombinasyonu tepemize biniverdi. Akşam st 9 sularında TA2RX’de gara ulaşınca gidip onu araçla aldık ve ekip tamamlanmış oldu. Yağmurun kesildiği bir ara onunda çadırı kurduk ve ardından Cuma gününe hazırlık olarak “lots of local QRM” yaratacak şekilde çadırlara çekildik.
Cuma günü sabahın 6’sında SQ’li komşuların QRO volümlü konuşmaları ile ayaklanıp kahvaltıya oturduk. Az sonra DJ0MDG/TA4AC Ahmet Ağabey kızı ile birlikte kampa vardı. Stand malzemesinin büyük çoğunluğunu her sene yüksünmeden sırtlanan (daha doğrusu bagajlayan) Ahmet Ağabeyin getirdikleri ile bizim İstanbul’dan gelen malzemeyi derhal fuar alanına götürüp kısa sürede standı ziyarete hazır hale getirdik. Saldırı başlamadan ben berberimizde getirdiğimiz DXCC başvurularını ARRL standındaki-artık yakın tanış olduğumuz- arkadaşlara teslim ettim. St 09 itibari ile fuar açıldı ve yoğun bir ziyaretçi akınına uğradık. Standımızın en ilgi çeken köşelerinden birini değerli SK ağabeylerimiz, TA2J ve TA2BK, için yaptığımız poster oldu. Özellikle belli bir yaşın üzerindeki DL amatörlerinden duyduğumuz “Bahri ile bizde çalışmıştık” sözü yaptığımız çalışmada ne denli haklı olduğumuzu ortaya koydu.
Cumartesi günü stand yine “olağan” yoğun ziyaretçileri ağırlarken öğlen saatlerinde DARC’ın Contest Forum’una katıldık. Bu katılım kendi isteğimizin biraz dışında gerçekleşti. Zira Contest ekibinden özellikle katılmamız için davet aldık. Bazı arkadaşların malumu üzere 2011 yılı Worked All Europe SSB Contest’te  Arnavutluk’tan ZA1TC olarak havaya çıkmıştım. Bu çalışmamım karşılığını son 3 yıldır aktif olmayan bir entityyi havaya çıkaranlara verilen özel ödül olan “WAEDC Hero” olarak aldım. Çeşitli ülkelerden yaklaşık 100 kadar amatörün önünde ZA1TC istasyonu için TA1HZ olarak ödülümü teslim aldım. Her ne kadar Arnavutluk bayrağını kaldırdıysam da Türk Radyo Amatörü olarak podyumda bulundum. 
Daha önceki yıllarda getirdiğimiz promosyon materyallerine bu sene tükenmez kalem ve anahtarlık kombinasyonunu ekledik. Yanımızda yaklaşık 600-650 adet getirmemize karşın Cumartesi akşamı hemen hemen hepsi tükenmiş durumdaydı. Ahmet Ağabeyin getirdiği lokumlarda aynı şekilde Pazar gününü göremeden tükendiler.  2 gün içerisinde “Ziyaretçi defteri”ne imza atan dost sayısı yaklaşık 500’ü buldu. Pazar günü erken yola çıkma zorunluluğundan ötürü standı st 11 sularında toparlayıp (son 30 dk da arkadaşların siparişleri tedarik edip) çadırı vd malzemeyi sırtlanıp trenle yola çıktık. Akşam üstü st 17 sularında Münih Havaalanına varıp uçağa check-in imizi gerçekleştirdik. Gecenin 11’inde İstanbul Atatürk Havalimanına inip evlerimize doğru yola düştük.

Fuarın Özeti:
1.   TCSWAT-TRAC-DL işbirliğinde dördüncü yılımızı geride bıraktık. Uyumlu bir ekip olarak TA’yı gönüllülük, karşılıklı yardımlaşma ve iyiniyet temelinde olanaklar ölçüsünde en iyi şekilde temsil ettiğimizi bir kez daha gösterdik.
2.   Maliyeti oldukça düşük promosyon materyalleri ile bile oldukça etkin tanıtım yapılabileceğini gördük.
3.   Planlama ve vaktin etkin kullanımı konusunda ciddi sıkıntılarımız var. Her sene aynı şey oluyor: Son dakikada QSL kart baskısı, stickerlama, paketleme vs ile iki ayağımız bir pabuca giriyor. Ne zaman akıllanacağımı(zı) bilemiyorum.
4.   TRAC-DL ve TCSWAT olarak standa daha fazla sayıda eleman ile gelmemiz şart.
5.   Yaesu FT-5000’in 26kg, ACOM 1010’un 18 kg, 3 eleman SteppIR’ın 27kg olduğunu hesaba katıp önceden antrenman yapmak lazım J
73 de TA1HZ

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=2769.0
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2012, 01:21:51 Gönderen: TA3CY »

Çevrimdışı TB2BSU

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 4
  • İsim Soyisim: S.Alp ÖZDOĞAN
Ynt: Friedrichshafen 2012 Fuar raporu
« Yanıtla #1 : 29 Haziran 2012, 11:08:02 »
Başarılı çalışmalarınızıdan ötürü tebrik ediyorum ve orada Türkiye yi temsil ettiğinizden dolayı da gurur duyuyorum.73
FREKANSTA QRV  73

Çevrimdışı TA2R

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 6
  • İsim Soyisim: İsmail Altınova
« Yanıtla #2 : 29 Haziran 2012, 16:23:19 »
emeginize sağlık tevfik abim güzel bir çalışma olmuş tum arkadaşları kutlarım  yaşadıklarınızda çok güzel anılar olmuş  sizinlen oralarda olmak isterdim  bizlerde burdan paylaştıklarınızı takip ettik   ve çok gururlandık  tum arkadaşlarınıza tekrar teşekkür ederim .
TA2AIA

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 149
  • İsim Soyisim: Yücel KASAP
« Yanıtla #3 : 30 Haziran 2012, 00:22:41 »
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap yine esip gürlemişşiz
Harika olmuşş ellerinize sağlık..Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimiçi TA3DN

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 57
  • İsim Soyisim: Bülent Yalçın
Ynt: FRİEDRİCHSHAFEN 2012 FUAR RAPORU
« Yanıtla #4 : 30 Haziran 2012, 11:27:26 »
Emeklerinize sağlık Tevfik bey.   

Çevrimdışı TA3CB

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 18
  • İsim Soyisim: Mehmet Gültekin
« Yanıtla #5 : 30 Haziran 2012, 17:21:45 »
Tevfik bey.Çalışmalarınız için teşekkürler.
KORSAN

TA1AZE
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 02 Temmuz 2012, 22:06:25 »
tebrikler abi

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
2011 HAMRADIO Friedrichshafen Fuar Katılım Raporu

Başlatan TA1HZ

4 Yanıt
6235 Gösterim