Gönderen Konu: 40 amper swiç mod aldım fakat fanı devamlı çalışıyor ve çok ses yapıyor.  (Okunma sayısı 11604 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

nejat
  • Ziyaretçi
40 amper swiç mod aldım fakat fanı devamlı çalışıyor ve çok ses yapıyor bu fanı baglı soketinden çıkarsam swiç moda bir zararı olurmu sayın arkadaşlarım. şimdiden teşekkür eder hayırlı kandiller dilerim hepinize.

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=2647.0

Çevrimiçi TB3BAK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 15
  • İsim Soyisim: AHMET AK
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
40 amper swiç mod aldım fakat fanı devamlı çalışıyor ve çok ses yapıyor bu fanı baglı soketinden çıkarsam swiç moda bir zararı olurmu sayın arkadaşlarım. şimdiden teşekkür eder hayırlı kandiller dilerim hepinize.

Fan soğutucu amaçlı olduğu için çıkarmamanızda fayda var... Bazı switch modlarda adaptör belli bir ısıya geldiğinde fan çalışmaya başlıyor.Sitede bulunan amatörlerden yardım isterseniz belki sizde switch modunuza bu şekilde bir sistem yapabilirsiniz.

Son olarak zarar verme ihtimali yüksek diyebilirim.Çünkü olası bir sıcaklık durumunda git gide sıcaklık artıp bir yerden soğutulmazsa yakabilirsiniz switch modu.
Hayırlı kandiller. Kolay gelsin. 73,

TA4DW
  • Ziyaretçi
20amp ve üzerinde ne yazık ki fan var ve hava sıcaklığı 28 dereceyi bile bulmadan bu fan çalışmaya başlıyor bende bunun zararı olan bu sese uyurken dayanamadığım için geceleri kapatmaya başladım.

neyse yazın bitmesine sayılı gün kaldı.

Çevrimdışı TA5SO

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 7
  • İsim Soyisim: ŞERİF AYHAN KILIÇLI
73 ler bendeki 12volt 30 amper siviçmod aynı şekilde fanı sürekli çalışıyordu TA5AGC arkadaşımıza teşekkür ederim saolsun fanın dönüş hızını yavaşlattı ve sesi yok denecek kadar azaldı ve çok iyi oldu heralde fana giden elektirige direnç koydu sizde aynısını yapabilirsiniz.

Çevrimdışı TA8AT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • İsim Soyisim: Onur Uyanık
Fanın dönüş hızını yani devrini azaltmak soğutma süresini uzatacaktır. Buda verim düüşüklüğüne sebep olabilir. Ebayda özel yapım sessiz çalışan fanlar satılıyor. Özellikle SSB çalışmalarınızda faydalı olacağı ve istenmeyen gürültüleri engelleyen fandan sipariş verin kurtulun.

Çevrimdışı TA5SO

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 7
  • İsim Soyisim: ŞERİF AYHAN KILIÇLI
73 ler haklısın  sogutma uzayabilir ama bilgisayar fanları var beyaz onlarda sessiz çalışıyor oda olur.

Çevrimdışı TA1IER

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • İsim Soyisim: Emre ERDEN
12v 30 amper var bende sürekli kulanıyorum fan hiç çalışmadı bu güne kadar cihaz ısınmıyor bile

Çevrimdışı TA4AHE

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 28
  • Herşey Amatörlük için...
  • İsim Soyisim: Hüseyin Erol ÜNAL
12v 30 amper var bende sürekli kulanıyorum fan hiç çalışmadı bu güne kadar cihaz ısınmıyor bile

Aynısı bendede var gittigidiyordan almıştım 2010 yılında 1 defa fanı çalıştı ondada arabanın aküsüne şarj amaçlı bağlamıştım. 3 senedir telsize bağlı ve hiç fanı devreye girmedi. Üretici firmadan kaynaklanıyor zannedersem.
Dünyada yeteneksiz insan yoktur. Sadece iyi eğitilmemiş ve iyi yönlendirilmemiş insanlar vardır.

Çevrimdışı TA1IER

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • İsim Soyisim: Emre ERDEN
100 Liraya yeni aldım ben daha. sağlam cihaz

Çevrimdışı TB3CWM

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 2
  • İsim Soyisim: Berk KARATAN
Fanı daha sesiz bir fanla değiştirebir yada benim gibi komple söküp koy gittiği yere kadar gitsin yanarsa umrum olmaz diyebilirsiniz çünkü bende bıktım o sesten ve söküp attım Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap 6-7 aydır fansız kullanıyorum şimdilik bir sıkıntı yok

Çevrimdışı TA4AJY

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 3
  • Radyo Amatörleri
İçindeki fanı Xilence marka bir fanla değiştirebilirsiniz. Ses sorunu büyük oranda çözülür.

Çevrimdışı TA2AWO

• Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 11
  • İsim Soyisim: Enes Semih Öztürk
Fan sesi gerçekten katlanılmaz olabiliyor.. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Konuyu bir inceleyin belki işinize yarar ben bu şekilde sürekli çalışan fanı ısıya duyarlı olarak çalıştırmayı başarmıştım ve çok verimli çalışıyor.73

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

clip
OE1TOA ÖZCAN USTA VİYANA'DA 28 MHZ ANTENE KIŞLIK BAKIM YAPIYOR.

Başlatan TA2AEC

3 Yanıt
5439 Gösterim
Son İleti 26 Ekim 2015, 03:04:44
Gönderen: OE1TOA
xx
Telsizlerimiz Böyle Çalışıyor

Başlatan TA2AOG (SK)

1 Yanıt
4517 Gösterim
Son İleti 23 Mart 2014, 22:43:47
Gönderen: TA2UA