ELEKTRONİK / ELEKTRİK DEVRELER > QRP CİHAZLAR

TAURUS 20M SSB QRP ÇALIŞMASI

(1/5) > >>

TB5X:
TAURUS 20M SSB QRP ÇALIŞMASI

Elimde uzunca bir süredir bulunan, Polonyalı amatör SP5DDJ nin hazırlamış olduğu 20 M QRP nin kartları için nihayet harekete geçerek parçalarını spariş ettim ve montaja başladım.

Devre küçük modifiyelerle 40M ve 80 M ye de dönüştürülebiliniyor. Polonyalı amatör sitesinde her band için gereken değişiklikleri anlatmış. Benim 40M için QRP cihazım olduğundan 20 m yi yapacağım. Yapılan yorumlarda bu kitin performansının çok iyi olduğunu duymuştum. Bakalım başarılı olursam deneyip göreceğiz.

Polonyalı amatörun sitesinden taurus proje linkleri.

20 M TAURUS : Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
40 M TAURUS : Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
80 M TAURUS : Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Parçaları yavaş yavaş dizmeye başladım . İlerleyen aşamaları bu başlık altından resim ve anlatım olarak paylaşmaya çalışacağım.

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=2362.0

TA1API:
Kolay gelsin mehmet hocam sömestir tatilinde bitirirsin herhalde kolay gelsin 73.

TB3BAK:
Hocam selamlar,
Bu cihazda kullanacağınız malzemeleri hangi site/sitelerden temin ettiniz ?

TB5X:
Sevgili TB3BAK;
Elimde bir abimizin gönderdiği kartlar epeydir bulunuyordu. Parçaların tamamına yakını bluemavi.com da var.
Bir tek J310 isimli transistörü bulamadım. Onu da istenbulda bi kaç yerde varmış: Online satış yapmıyorlar bu yüzden bir arkadaşım alıp gönderecek.
73 ler..

TB3BAK:
Teşekkürler.. Forty yapmayı düşünüyorum da onun için malzeme toplamaya başlayayım dedim ufaktan.
Kolay gelsin şimdiden çalışmanızda 73,

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © Smf | Smf Destek