Gönderen Konu: APRS PASSCODE YARDIMI  (Okunma sayısı 9785 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TA4AZT
  • Ziyaretçi
APRS PASSCODE YARDIMI
« : 09 Ocak 2012, 18:51:35 »
Android telefonuma aprs programı kurdum ama passcode istiyor gerekli yerlerden istememe rağmen 4 gündür gelmedi bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.73s
 Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=2348.0
« Son Düzenleme: 09 Ocak 2012, 18:54:10 Gönderen: TA4AZT »

Çevrimdışı TA5OD

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 3
  • İsim Soyisim: Osman Doruk
Ynt: APRS PASSCODE YARDIMI
« Yanıtla #1 : 09 Ocak 2012, 19:27:40 »
Arkadaşım program ücretsiz mi? 

Çevrimdışı TA2AHW

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 9
  • İsim Soyisim: Hakan Şen
Re: APRS PASSCODE YARDIMI
« Yanıtla #2 : 09 Ocak 2012, 19:33:43 »
Programin ismini ogrensek yardimci olmaya calisiriz.
Eski:TA9AHS

TA4AZT
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 10 Ocak 2012, 12:02:10 »
APRSDROİD diye ücretsiz bir program android telefonlar ,için aktive edilmesi lazım

Çevrimdışı TA5OD

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 3
  • İsim Soyisim: Osman Doruk
« Yanıtla #4 : 10 Ocak 2012, 14:05:29 »
Arkadaşım o program ücretli ve ayrıca ülkemiz için uygun değil uyarısı veriyor. Ben de daha önce kullanmak için denemiştim. 73 de TA5AOD MERSİN.

Çevrimdışı TA2AHW

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 9
  • İsim Soyisim: Hakan Şen
« Yanıtla #5 : 10 Ocak 2012, 18:44:16 »
merhabalar

öncelikle programı sitesinden ücretsiz oalrak indirebiliyorsunuz. ama telefona yüklemek için telefonun root edilmiş olması gerekiyor. ( root dediğim olayı iphonelardaki jailbreak gibi düşünebilirsiniz)

market üzerinden paralı olması destek olmak kapsamında koyulmuş sitesinde şu şekilde ifade kullanmışlar, "If you really like APRSdroid, you can support the author by buying the Market version."   yani APRSdroidi beğendiyseniz, yazılımcıya destek olmak için market versiyonunu satın alabilirsiniz.

istediği passcode muhtemelen otomatik bir sistem ile gönderilmiyor, bir inceleme aşamasından geçiyor olabilir. Örneğin UI-VIEW32 programı içinde kayıt aldığınızda en az 24 saat bekleme süresi var yanlış hatırlamıyorsam bu süre dahada uzun veya kısa olabiliyor. ya da echolink aktivasyonunda belli bir süre geçiyor.

bende kayıt oldum bakalım ne kadar süre içerisinde gelicek, ya gelir ya da hiç gelmez orasıda program sahibinin bileceği iş.  ( Birde dikkat ederseniz yazılımcı kasım ayına kadar bir sene boyunca sürekli güncelleme yapmış ama son iki aydır herhangi birşey yok sıkılmışta olabilir)

saygılar

Çevrimdışı TA3HF

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 6
  • İsim Soyisim: Murat Anlayan
« Yanıtla #6 : 10 Ocak 2012, 23:13:23 »
Selamlar;

Ben son dönemde Nokia5230 ile de APRS sistemine giriş yapıyorum. Bu passcode (şifre) sizin Ui-View sisteminde kayıtlı iseniz burada size verilen validation number yazan 5 haneli rakam. Ben nokia 5230 da bu rakamı kullanıyorum.
Bu 5 haneli rakamı PASSCODE kısmına girerek tekrar deneyiniz.

Saygılar;

Çevrimdışı TA1ASO

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 1
  • 73
« Yanıtla #7 : 11 Ocak 2012, 02:12:40 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Selamlar;

Ben son dönemde Nokia5230 ile de APRS sistemine giriş yapıyorum. Bu passcode (şifre) sizin Ui-View sisteminde kayıtlı iseniz burada size verilen validation number yazan 5 haneli rakam. Ben nokia 5230 da bu rakamı kullanıyorum.
Bu 5 haneli rakamı PASSCODE kısmına girerek tekrar deneyiniz.

nokia icin aprs programı varmı ? varsa link alabilirmiyim ?
Saygılar;

Çevrimdışı TA3HF

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #8 : 11 Ocak 2012, 03:21:37 »
Evet eski sürüm bir program. Sadece mesajlaşma desteği bulunmuyor eksi yanı bu.
Birde benim telefondan mı bilmiyorum ama arasıra kısa süreli kilitlenmenme oluyor kullanırken. Arka plan çalışma halinde bıraktığımda pek sorun çıkartmıyor. Tahminim telefonun işlemci hızı yetersiz olması. Başka da alternatif neredeyse bulunmadığından bu kadar sorunu da yok sayıyorum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Programın yeni sürümlerinde APRS desteği bulunmuyor sadece aşağıda verdiğim sürümde bu destek mevcut.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap      (Bende kurulu olan 1.28.06 APRS sürümü )

ek olarak da dosyaları ekliyorum.

Ayrıca mAPRS isimli program mevcut mesaj desteği var lakin harita desteği yok. Bu program ile sağlıklı bir sonuç alamadım. Ben yinede bu programa ait dosyaları da ekliyorum. Deneme şansınız olur. (NOT: yazmayı unutmuşum sonradan eklemekte fayda gördüm. Bu program ayrıca dahili GPS kullanmıyor, sadece harici bluetooth GPS ile çalışıyor. )

Kurulumları ise kolay telefonun SDCard'ına yükleyin telefonda bulunan dosya yöneticisinden .jad uzantılı dosyayı çalıştırdığınızda kurulumu yapacaktır.

Umarım size ve nokia telefonu ile kullanmak isteyen amatör arkadaşlara faydalı olur,

ÖNEMLİ NOT : Telefonun doğal olarak konumlama sistemini (dahili GPS) kullanıyor. Fakat telefonunuzda wi-fi yada tanımlı bir internet paketi yok ise ayrıca internet erişimini de kullanacağından extra fatura ödemenize neden olabilir. Programın veri transferi çok küçük paketler ile gerçekleştiğinden belli bir transfer toplamı gerçekleşmiyor fakat haritaların yüklenmesi bu transferi arttırabilir. Ben küçük bir internet paketi tanımlatarak bu problemi giderdim. Ek olarak konumlama sunucusunu kapatıp, yöntemlerden de Şebeke tabanlı işaretli ise işareti kaldırın. Sadece Yardımlı GPS ve Tümleşik GPS işaretli olsun.

Saygılar, 73;
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2012, 03:26:41 Gönderen: TB3BPS »

TA4AZT
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 11 Ocak 2012, 11:54:02 »
TB3BPS abi teşekkür ediyorum oraya kayıt olmamız lazımmış aktivasyon kodumu aldım.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap bu adresten ingilizce seçilip kayıt yapıp aktivasyon alabilirsiniz android cihazlardaki programa şifre olarak  APRS Server Validation Number  kısmında verilen benimki 5 karakterli rakamdı onu şifre bölümüne yazmak lazım
TA4AZT 73s.
« Son Düzenleme: 11 Ocak 2012, 11:58:13 Gönderen: TA4AZT »

Çevrimdışı TB1TKO

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • İsim Soyisim: KENAN ÖZDEMİR
« Yanıtla #10 : 11 Ocak 2012, 16:08:33 »
herkese 73.ler çağrı işaretim tb1tko yeni aprs.li bir adet el cihazı almayı düşünüyorum
c sınıfı amatör olduğum için butip bir cihaz kullanabiliyormuyum.

Çevrimdışı TA3HF

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #11 : 11 Ocak 2012, 16:46:04 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
herkese 73.ler çağrı işaretim tb1tko yeni aprs.li bir adet el cihazı almayı düşünüyorum
c sınıfı amatör olduğum için butip bir cihaz kullanabiliyormuyum.

Evet kullanabilirsiniz bu hususta bir sınırlamanız bulunmuyor.

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
İLK YARDIMI ÖGRENELİM

Başlatan TA2MR

0 Yanıt
3050 Gösterim
Son İleti 30 Ocak 2011, 12:42:50
Gönderen: TA2MR
xx
Malzeme Yardımı

Başlatan TA5MSK

1 Yanıt
2135 Gösterim
Son İleti 05 Ağustos 2019, 21:18:13
Gönderen: TA1QQ
xx
Woxun programlama yardımı

Başlatan metintalha

1 Yanıt
1486 Gösterim
Son İleti 15 Şubat 2023, 09:30:24
Gönderen: TA3V
moved
TAŞINDI: Ynt: Woxun programlama yardımı

Başlatan TA3V

0 Yanıt
1364 Gösterim
Son İleti 15 Şubat 2023, 09:27:49
Gönderen: TA3V
xx
APRS ile E-Mail gönderme/alma (APRS'nin diğer özellikleri)

Başlatan TA1CLR

1 Yanıt
1017 Gösterim
Son İleti 18 Eylül 2020, 20:07:49
Gönderen: TA2UBW