Gönderen Konu: CB Kullanımı  (Okunma sayısı 17877 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA3TT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 4
  • İsim Soyisim: OrhanCengizK
Ynt: CB Kullanımı
« Yanıtla #15 : 09 Mart 2012, 12:21:37 »
Merhabalar,
bende CB konusunda meraklı ama neredeyse hiçbirşey bilmeyen bir acemiyim,
Evimde ve arabamda kullanmak üzere bir telsiz edinmek istiyorum ama araca ve eve nasıl montaj yapılacağı,
ne tür anten alınması gerektiği gibi konular hakkın hiçbir şey bilmiyorum ve bunlarla ilgili birkaç sorum var,
İzmir de cb ile ilgilenen arkadaşlar varsa şahsen tanışmak ve bilgi alış-verişinde bulunmak isterim,

selamlar
« Son Düzenleme: 09 Mart 2012, 12:24:26 Gönderen: Pars »

Çevrimdışı TB2PMH

• Master of Comp. Analyst
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 14
  • Temeli Adalet olan Devletimiz Varola. MASTER
  • İsim Soyisim: Mehmet KİREÇOĞLU
« Yanıtla #16 : 09 Mart 2012, 12:32:40 »
Merhabalar Orhan bey, merakınıza hayran kaldım, CB telsiz kullanımının yanı sıra AMATÖR telsizciliğe de merak salmanızı öneririm.Mayıs ayında yapılacak olan AMATÖR TELSİZCİLİK sınavına girerek lisansınızı alabilirsiniz.Konu gereği açıklamaları ve AMATÖR telsizcilik yazılarına ulaşabilirsiniz.CB telsiz kullanan bir çok abimiz mevcut konu ile ilgili yazınıza cevap vereceklerdir.

AMATÖR telsiz lisansınız varmı yokmu bilemediğim için, yazınıza istinaden Amatör telsizcilik alanına da katılmanızı çok isterim.

Tekrar hayırlara vesile olsun, Ankara'dan sevgiler selamlar.

Telsiz Radyo Amatörleri Cemiyeti - TRAC Ankara Şube Başkanlığı

Çevrimdışı TA3TT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 4
  • İsim Soyisim: OrhanCengizK
« Yanıtla #17 : 09 Mart 2012, 12:43:16 »
Merhaba Mehmet bey, hızlı yanıtınız için teşekkür ederim, Amatörlük için sınav tarihinin belirlenmesini bekliyorum,
Mart ayında denilmişti ama turkiye.gov.tr den başvuru henüz açılmadı diyor, aslında geçen yıl sınavlara girmek için kayıt yaptırdım, fakat sınav ücretinin ne zamana kadar ve nereye yatacağı konularında net bir bilgi edinemediğimden ve o dönem çalıştığım şirkette zorunlu mesai uygulaması olması sebebi ile bu konu ile ilgii yeterli zaman ayıramadığımdan sınavları kaçırmıştım, bu yıl sınava girmeye kararlıyım Allah nasip ederse.

Aslında henüz hiçbir cihaz almadan bu işi bilen arkadaşlar ile yüzyüze tanışıp konuşmak istiyorum,
* mesela CB telsiz aldığımızda (aklımda president lincoln var) bu cihazı amatör belgesi alınca da kullanabilecekmiyim? yoksa ayrı bir cihaz mı almak gerekiyor?
* Alacağım cihazı gündüz arabamda, akşam da eve çıkarken yanıma alıp evde kurmak istediğim anten e bağlayınca evden de kullanabilirmyim (malum, akşam saatlerinde bu işe zaman ayırmak daha kolay olacaktır, en azından benim için)
* Almanyada yaşayan bir abimiz var, gelirken bana telsiz getirecek, orada çok uygun fiyata 2.el temiz telsiz cihazı temin edebiliyormuş, bende hangi marka ve model sipariş edeyim bilmiyorum hem amatör hemde cb bandında çalışan, uygun fiyatlı ama güçlü bir marka ve model tavsiye almak istiyorum işi bilen arkadaşlardan

bunların dışında başka sorularım da var böyle yazarak sormak bana daha zor geliyor, direk konuşarak sorabilsem çok daha memnun olacağım...

73'ler (bunu da öğrendim bu arada Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap )
« Son Düzenleme: 09 Mart 2012, 12:49:29 Gönderen: Pars »

Çevrimdışı TB2PMH

• Master of Comp. Analyst
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 14
  • Temeli Adalet olan Devletimiz Varola. MASTER
  • İsim Soyisim: Mehmet KİREÇOĞLU
« Yanıtla #18 : 09 Mart 2012, 14:51:14 »
Asıl ben teşekkür ederim, bu derece öğrenme isteğinizden dolayı sizin bu isteğinizi nşALLAH hayırlı sonuçlara yol açar.Amatörlerle veya diğer CB cilerle gerek yüzyüze olsun gerekse telden görüşebilirseniz farklı sonuçlarla karşılaşabilirsiniz (Olumlu).Yüzyüze görüşmeler her zaman daha pozitif olmuştur, akla daha iyi girmesi açısından.

İşin açığı benimde henüz fazla bilgim yok, işimden dolayo fazla giriş çıkış yapamıyorum, ilgilenemiyorum.Herşeyden önce sağlık sonunda herşey çorap söküğü gibi gelir.Ama siz tabiki bu arzu ve isteklerinizden vaz geçmeyin.Şu an herkes çalışıyor çok yoğunlar, bende nerde kalırsam orda uyuyorum  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

ALLAH bu isteklerinizi ve başarınızı daim etsin.Bu konu ile ilgili okuyan abilerimiz veya arkadaşlarımız olursa konuya el atarlarsa sevinirim.

Ankara dan slmlar.

TB3BCS
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #19 : 09 Mart 2012, 17:30:05 »
Izmirdeyim ve CBciyim aynı zamanda amatörümde, her zaman beklerim karadan görüşmek isterseniz mavişehirdeyim... saygılar

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
40 ve 80m kullanımı hk.

Başlatan TA1HZ

5 Yanıt
5341 Gösterim
Son İleti 14 Ocak 2014, 20:04:09
Gönderen: TA2VW
xx
B sınıfı ile HF kullanımı

Başlatan TB1DPY

1 Yanıt