Gönderen Konu: TÜRK TELEKOMÜNİKASYON KURUMU  (Okunma sayısı 4552 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA5AEK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 0
  • İsim Soyisim: ertuğrul kıraner
TÜRK TELEKOMÜNİKASYON KURUMU
« : 18 Aralık 2011, 20:54:34 »
Türkiye de ilan yolu ile  satış yapabildiğimiz ismini vermek istemediğim  sitelerde  verdiğimiz telsizler satıştan kaldırılmaktadır gerekçe olarakta sitenin yazısını aynen kopyalıyorum buraya
İlanını vermiş olduğunuz ürün Türk Telekomünikasyon Kurumu tarafından onaylı olmadığı için satışı yasaktır.

satmak istediğim telsiz motorola gm 300

sormak ve öğrenmek istediğim 2 konu var

1. motorola gm 300 nasıl türk telekomdan onaylı olmayabilir türkiyede bir çok firma satmaktadır
2.  Türk Telekomünikasyon Kurumunun onayladığı cihazların listesini nereden bulabiliriz.

73

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=2281.0
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2011, 20:57:21 Gönderen: TA5AEK »

Çevrimdışı TB3BAK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 15
  • İsim Soyisim: AHMET AK
Ynt: TÜRK TELEKOMÜNİKASYON KURUMU
« Yanıtla #1 : 18 Aralık 2011, 21:15:30 »
Dediğiniz site tahmin ettiğim site ise  o sitede lisanslı telsiz satışı yasak.Bizler bir ilan açacağımız zaman mecburen lisanssız telsiz kategorisine açıyoruz. Onaylı olmamasının sebebi bu.Lisanssız telsizler arasında adı geçmiyor.
73,

TA2BKT
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : 18 Aralık 2011, 21:26:12 »
Bence telsiz satışları bu sitelerde yapılmalıdır.Birçok amatör arkadaşımızın bu güne kadar bu tarz sitelerde alış-veriş yapmışlığı kesinlikle olmuştur.Amacımız burda kötü niyetli,amatör olmayan kişilere satışı engellemekse bunun çok daha mantıklı bir şekilde önüne geçilebilir.Yabancı bir sitede gördüğüm örnek burada da uygulanabilir.Şöyle ki;
Bu tarz telsizlerin satışı yapılırken Çağrı İşaretimiz istenir,TA Callbook üzerinden site yöneticileri kontrollerini yaparlar ve satışa onay veya red verebilirler.Zaten bu sitelerde alış veriş yaparken TC numaramız istenir,kredi kartı bile üzerimize olması istenir.
Bu tarz bir sistem site yöneticilerine sunulursa bence tüm amatör camia için uygun olabilir düşüncesindeyim.Sizlerinde farklı düşünceleri varsa lütfen paylaşın birşeyler üretip site yöneticilerine sunalım.

Çevrimdışı TB3CMT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 3
  • İsim Soyisim: Murat TALAZGİL
« Yanıtla #3 : 18 Aralık 2011, 21:50:45 »
BTK tarafından izin verilmiş cihazlar listesi için:

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TB3BAK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 15
  • İsim Soyisim: AHMET AK
« Yanıtla #4 : 18 Aralık 2011, 22:02:10 »
Çağrı İşaretimiz istenir,TA Callbook üzerinden site yöneticileri kontrollerini yaparlar ve satışa onay veya red verebilirler.Zaten bu sitelerde alış veriş yaparken TC numaramız istenir,kredi kartı bile üzerimize olması istenir.

TC numara istenilerek kontrol yapılması olabilir ancak tüm amatörler TA Callbook'lara kayıtlı değil.

TA2BKT
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 18 Aralık 2011, 22:04:38 »
Çağrı İşaretimiz istenir,TA Callbook üzerinden site yöneticileri kontrollerini yaparlar ve satışa onay veya red verebilirler.Zaten bu sitelerde alış veriş yaparken TC numaramız istenir,kredi kartı bile üzerimize olması istenir.

TC numara istenilerek kontrol yapılması olabilir ancak tüm amatörler TA Callbook'lara kayıtlı değil.
Artık alışveris yapmak isteyende kaydını yaptıracak,başka makul bir yol görünmüyor.

Çevrimdışı TA5AEK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #6 : 18 Aralık 2011, 22:41:08 »
alışveriş sitesi ile yaptığım yazışmanın tam metni

sitenizde  telsiz ilanları kaldırılmaktadır bizler amatör telsizciiler olarak alanlar ve satanlar mağdur duruma düşeceğiz burada en azından güvenilir bir ortamda alışveriş yapabiliyorduk ama maalesef bundan sonra yapamayacağız. bunu yapmak yerine bizlere fikir sorsanız yada çözüm önerisi sorsanız bir fikir birliği yapabilirdik. şöyle ki b telsizlerde satışlarda alıcılara amatör telsizci belgelerini sitenize fotokopisini jpeg. olarak dosya yüklemesi şeklinde yaparak, mail yada fax yolu ile belge  size ulaştıktan sonra alıcı profil bilgisi ile belgenin birbiri ile aynı olduğunu teyit ettikten sonra satışa onay vererek işlemi bitirebilirdiniz. böylece telsizler yetkisiz kişilerin eline geçmesi engellenirdi. ayrıca neden bu satışı kaldırdınız bilgide almam mümkünmü. teşekkürler

Sayın Üyemiz,Talebinizde yer alan ilana ait ilan numarasını tarafımıza iletmeniz halinde gerekli kontroller sağlanacaktır.Saygılarımızla,XXXXXXX.com Destek Ekibi

ilan numarasına gerek varmı siz anlamadınız benim mesajımı ben diyorum ki neden telsiz ilanlarını kaldırıyorsunuz sebebi nedir? ayrıca bunları kaldırmak yerine çözüm yolu bulmalıydınız. bu telsizler belge ile kullanımaktadır. örnek ilan olarak 6028 - 65553 size iki örnek bunlar bana ait değil ama neden bu ilanlar kaldırılıyor onu öğrenmek istedim. bunları kaldırmak yerine belge kontrolu ile satışa ve alışa izin verebilirdiniz

ayrıca örnek olarak beni alıcı olarak varsayın bir telsiz almak istediğimde aşağıda olan belge yükleme gibi bir sayfa açarsınız ben belgenim fotokopisini buraya yüklerim sizde profilleri kontrol eder ve alışa ve satışa izin verirsiniz olay bu kadar basit bu yaptığınızla hem alıcıları hem satıcıları mağdur etmektesiniz.

Sayın Üyemiz,Öneri ve düşünceleriniz bizim için önemlidir. Tarafımıza iletmiş olduğunuz öneriniz, değerlendirmeye alınmak üzere departman yöneticilerimize iletilmiştir.Sizlerden gelen her türlü eleştiri, yeni fikir, öneri ve projeler daha iyiye ulaşmamıza yardım etmektedir. Gösterdiğiniz ilgi ve ayırdığınız zaman için teşekkür ederiz.Saygılarımızla,

XXXXXX.com Destek Ekibi

yazımda belirttiğim gibi belgelerimizi ibraz ederek alış yaparsak sorun kalmaz bu konu üzerine çalışma yapmanız yeterli bu durumda ne satıcı nede alıcı mağdur olur

Sayın Üyemiz,Tarafımıza iletmiş olduğunuz öneriniz, değerlendirmeye alınmak üzere departman yöneticilerimize iletilmiştir.Saygılarımızla,

XXXXXXX.com Destek Ekibi

TA2BKT
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #7 : 18 Aralık 2011, 22:45:35 »
Ertuğrul bey selamlar,yazışmanız çok iyi olmuş.Umarım olumlu yönde istediğimiz gibi bir sonuca ulaşacağızdır.Site ismini burdan yazmak istemiyorsunuz galiba,özel mesaj yoluyla sitenin ismini banada atarsanız bende bu yönde bir talepte bulunayım,sayımız artarsa daha kısa sürede çözüme ulaşırız.Saygılar

Çevrimdışı TA5AEK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #8 : 18 Aralık 2011, 22:47:58 »
reklam olmaması amacı ile atmadım site adını ve ilan numarasını eksik yazdım yanlış anlaşılma ve reklam mahiyeti taşımaması amacıyla isteyene özelden verebilirim birlikten kuvvet doğar

TA2AOF
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #9 : 18 Aralık 2011, 23:48:26 »
bende bir ilan vermiştim bahsettiginiz siteye ama yukarıdaki arkadaşa gönderilen mail  gibi bana göndermişler ben defat la kendimi tanıttım belgem oldugunu yazmama ragmen geri dönüşlerişnde  yazdıkları iki satır araştırıyoruz

amatör arkadaşların vermiş oldugu ilanlar birileri tarafından ispiyonlanıyor gibi geliyor .sitede ilanların bir çogunda isim ler var calbook da aratın bakalım ne çıkıyor,  tabiki hiç site onların yapacak bir şey yok
« Son Düzenleme: 18 Aralık 2011, 23:50:25 Gönderen: TA2AOF »

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
BİLGİ TEKNOLOJİLERİ ve İLETİŞİM KURUMU ADRES DEĞİŞİKLİĞİ.

Başlatan TA3DN

0 Yanıt
759 Gösterim
Son İleti 20 Haziran 2019, 10:58:04
Gönderen: TA3DN
exclamation
QRP/TÜRK-1923

Başlatan TB2NMR

151 Yanıt
112098 Gösterim
Son İleti 18 Mart 2012, 02:12:20
Gönderen: TB2NMR