Gönderen Konu: QRP/TÜRK-1923  (Okunma sayısı 112922 defa)

0 Üye ve 7 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TB2NMR
  • Ziyaretçi
Ynt: QRP/TÜRK-1923
« Yanıtla #60 : 25 Ocak 2012, 00:12:25 »
Fatma Nur hocam hoş geldiniz ekibe.

Çevrimdışı TA3ATA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 6
  • KARANLIĞA KÜFREDECEĞİNE BİR MUM DA SEN YAK!!
  • İsim Soyisim: Mehmet Turgay Nalbant
« Yanıtla #61 : 25 Ocak 2012, 00:14:32 »
TA2AKI  ..Fatma Nur Hocam..Hoş geldiniz. Başarılar dilerim..

TA3ATA..M.TURGAY..
Best Regards
KARANLIĞA KÜFREDECEĞİNE BİR MUM DA SEN YAK!! .....

TA2AKI
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #62 : 25 Ocak 2012, 00:40:33 »

Ruha Bey, Turgay Bey
Teşekkür ederim.

Çevrimdışı TA1AYO

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 1
  • QRP/Türk-1923
  • İsim Soyisim: Orhan YILMAZ
« Yanıtla #63 : 25 Ocak 2012, 01:59:57 »
Fatma Nur Hocam hoşgeldiniz. Lisansınız tekrardan hayırlı olsun.. Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Saygılarımla. TAMSAT/GENÇ - Amatör Uydu Teknolojileri Derneği ve MCU-TURKEY - Editör Ekibi

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 149
  • İsim Soyisim: Yücel KASAP
« Yanıtla #64 : 25 Ocak 2012, 04:34:45 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Son kez soruyorum.
QRP/Türk-1923 çalışmasında listede yer alan veya almayan arkadaşlarımızdan aşağıdaki katların birini tercih edip "kendi bilgimle ben şu katı dizayn ederim, devresini kurar çalıştırırım, hassasiyetini vb. daha sonra hep birlikte test edip tartışırız" diyen arkadaşımız var mı?
Çalışmaya ona göre yön vereceğim. Listede veya özel mesaj ile görev dağılımı yapılan arkadaşlarımızın çalışmaları ise mevcut hali ile devam edecek.

Selamlar
Lütfen bu bölümü pas geçmeyelim...

* RF güç katı,
* Ara frekans katı,
* VCO katı
* Filtreler

TB2NMR
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #65 : 27 Ocak 2012, 14:18:25 »
Yönetici arkadaşlarıma;

Bildiğiniz gibi 13 Kasım 2011'den itibaren defaten yazılan mesajlarda yapılan çağrılarda arkadaşlarımızı birlikte çalışma yönünde telkinlerde bulunduk. Paylaşımda amaç bir kiti üretmekten ziyade birlikte ortak bir çalışmaya imza atmaktı. Ancak ne yazık ki arzu edilen seviyede (o veya bu sebeplerle  yapılabilirliğine inanmak da dahil) 2300 okunma oranına nazaran katılımda çekimser kalındı. İlk kendi cihazımız olması bir yana, 10 binlere varan sayımızı telaffuz ederken, birçok paylaşımda radyo amatörlüğü, kit geliştirme, PCB, elektronik, anten ve yazılımda edinilen arkadaşlarımızın tecrübeleri görmüşken açıkçası böyle bir ilgisizliği ummamıştım.

İnsan ilk defa yürüdüğü bir yolda kendisini taşıyacak birilerini değil, başını çevirdiğinde yanında olduğunu görebileceği az da olsa dostlar istermiş. An gelir o dostuna, an gelir dostu ona destek olurmuş. Tıpkı arkadaş kelimesinin anlamı gibi. Medeni cesaretini kullanıp, hata yapmaktan korkmadan bu çalışmada yanımızda olan (15) arkadaşımıza, ilk günden itibaren gösterdiğiniz yakın ilgi ve sitedeki desteğinizden dolayı sizlere de bu bağlamda özellikle teşekkür etmek isterim. Bunu bittiğinde hazırlanacak Türkçe/İngilizce kullanım dokümanın giriş bölümünde de özellikle ifade edeceğimin bilinmesini isterim. Destek anlamında katılımcı sayımız bu işi tamamlamak için bizim açımızdan yeterlidir, yeni katılıma gerek yoktur.

Mesajın kapatılma sebebini merak eden arkadaşlarımızın da okuması ve bilgi edinmesi adına Pazartesi gününden itibaren sizin uygun göreceğiniz bir saatte bu mesajı sadece grup içi okunacak/paylaşım yapılabilecek şekilde yetki seviyesini düzenlemenizi ve bu başlığı o zamana kadar kilitlemenizi talep ediyorum.

Pazartesiden itibaren bilahare grup içinde işin nevine ve büyüklüğüne göre ayrıca iş/zaman planlaması düzenlenecek, çalışmalara hız verilecek, şema ve bilgiler görev verilen arkadaşlarımızca paylaşılacak, kart dizayn sonrası 15 arkadaşıma test için basılacak PCB'ler TAMSAT tarafından ücretsiz gönderilecektir.

Meraklı veya yapmak isteyen arkadaşlarımız; tüm çalışmalar tamamlandıktan sonra gerekli bilgilere ulaşabilirler, arzu ederlerse TAMSAT'tan bağış karşılığı bu de-monte kite sahip olabilirler, kit ile ilgili yine burada açılacak "geri besleme" mesajında her türlü eleştirileri ile destek olabilirler. Teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 27 Ocak 2012, 14:20:20 Gönderen: TB2NMR »

Çevrimdışı TA2AHW

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 9
  • İsim Soyisim: Hakan Şen
« Yanıtla #66 : 27 Ocak 2012, 14:46:11 »
Merhabalar
Çalışmaları buradan olabildiğince takip ediyorum, güzel bir çalışma herkese başarılar diliyorum. elektronik bilgim olmadığından pek yardımcı olabileceğimi sanmıyorum ama destek verebileceğim bir konu olursa yardımcı olmak isterim.

saygılarımla
Eski:TA9AHS

Çevrimdışı TA2AEC

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 5
  • İsim Soyisim: Erdem Cengiz
« Yanıtla #67 : 27 Ocak 2012, 18:11:34 »
Serzenişlerinizdeki haklı nedenlerden ötürü o kısım için bir şey söylemek istemiyorum, ancak kollektif bir çalışma amacıyla yola çıkıp daha sonra bu başlığın kapalı bir grup haline dönüştürülmesi kısmı bana pek doğru gelmedi. En azından çalışmaları diğer amatörlerin de takip edebilmesi, bu tip tasarımlarda bilgisi olmayan arkadaşlar açısından yararlı olurdu. Sonuçta herkes dds, pa vb katlardan anlamayabilir.   Bu bağlamda belki sizce önemli olmayabilir ama ben şahsen bu yaklaşımınızdan hiç hoşlanmadığımı belirtmek isterim..
İNTRAD BOLU TEMSİLCİSİ (ex: TB2MTK)

TB2NMR
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #68 : 27 Ocak 2012, 19:12:32 »
Erdem bey;
Serzenişler sadece hissedilen paylaşımdır, çalışmamıza etkisi olmaz. Haklı düşüncenizi paylaştığınız için teşekkürler. Bilesiniz ki kullanım kılavuzu bir anlamda "Adım adım" serisi olacağı için, sadece havya tutmayı bilen birinin bile yapabileceği kadar anlaşılır olacaktır. Aynı şekilde sizin de örnek verdiğiniz hususlarla ilgili her katın ya da bölümün detay resimleri, ne işe yaradığına dair açıklamaları da yer alacaktır endişeniz olmasın.

Çevrimdışı TA2AEC

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 5
  • İsim Soyisim: Erdem Cengiz
« Yanıtla #69 : 27 Ocak 2012, 19:45:09 »
Açıklamanız için teşekkür ederim Ruha bey.
Başarılar dilerim..

TB2BBK
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #70 : 28 Ocak 2012, 18:45:21 »
ben kendi adıma bu çalışmaya katılmayı istemiştim. işlerimin yoğunluğundan dolayı sadece destek olduğumu belirttim.  Elektronik bilgim. %80 seviyesinde olup bu konuda daha iyi çalışma yapabilecek arkadaşların olduğu bildiğim için onlara öncelik tanınması daha uygundur ve öyle olmuştur. yapılan çalışma tüm amatörleri bağlamıştır. karşı çıkanlarda olmuştur. bu konu ciddi bir konudur yapıldıktan sonra tüm türk amatörlerini temsilen lanse edileciktir. ve hekez bu çalışmayı bireysel olarak yapacaktır. burada şahsi bir çekişme olmamalıdır. bu ortak çalışmada bizleri temsil eden amatör olan olmayan herkeze şükranlarımı iletirim tekrar kendi adıma yapabileceğim bir durumda örneğin bu konu hakkında çevremde bu işe gönül verenlere en azından havya tutmasını öğretip devreyi kendilerinin yapmasında yardımcı olabilirim zira kitleri alıp hangi katların nereye montajı bazı eksik elektronik bilgilerin açıklamalı ve burada kendi istasyonumda uygulamalı anltımlı yaptırabileceğim gibi her yeni amatör arkadaşa yardımcı olabileceğimi belirtirim. iyi çalışmalar başarılarınız devamını diliyorum QRP TÜRK Ekibi iyiki varsınız iyiki oralardasınız.

73 DE TB2BBK

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #71 : 31 Ocak 2012, 12:48:52 »
QRP Türk Ekibi Mesajlaşma bölümü

Ziyaretçi
Amatör Telsizci
Normal Üye
Örümcek
Okuyamaz ve yazamaz

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #72 : 31 Ocak 2012, 12:52:42 »

Selamlar,
Konu açıktır fakat katılım son bulmuştur.Dönem dönem bu bölümden bilgilendirme maksatlı mesajlar yazılabilir.

Ruha beyin belirttiği gibi projenin daha hızlı ve akıcı işleyebilmesi için
QRP TÜRK EKİBİ mesajlarına Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap devam edebilir.Bu bölüm sadece  ekibe açık olacak şekilde dizayn edilmiştir.

TB2NMR
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #73 : 31 Ocak 2012, 13:23:18 »
Teşekkürler Yücel bey,
Değerli arkadaşlar çalışmamıza paylaşım kısıtlaması olmadan buradan devam edebiliriz.

Çevrimdışı TA2FE

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 3
  • İsim Soyisim: Emin Bora DEMİREL
« Yanıtla #74 : 31 Ocak 2012, 16:38:39 »
Evet Nerede kaldık ?
Yapılabilecekler nelerdir . İsterseniz listeleyelim . Daha sonrasındada paylaşmaya başlayalım .
veya guruplara bölelim beraber çalışalıabilsin .
Selamlar
Emin

Emin Bora DEMİREL   / KN40PT Tuzla /İstanbul   053

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
İLK TÜRK UYDUSU ITUPSAT-1

Başlatan TA3DN

0 Yanıt
3679 Gösterim
Son İleti 09 Ekim 2010, 18:32:41
Gönderen: TA3DN
xx