Gönderen Konu: BİR RADYO AMATÖRÜNÜN İKAMET EDEBİLECEĞİ YERLER  (Okunma sayısı 2917 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TB9COP
  • Ziyaretçi
Bu durum çalışılan bandla ilgili olarak değişebilir. Eğer bir Radyo Amatörü kısa ve uzun dalga'lar da çalışmak istiyorsa, şehir içinde, hele hele bir apartman dairesinde oturuyorsa böyle bir ikamet yeri asla bu iş için uygun bir yer değildir. Ben böyle apartmanlar gördüğüm olmuştur ama kastırmamamk lazım. Örneğin hem koca bir yagi antenin görüntüsü komiktir, hem Türkiye gibi bir ülkede yaşadığınız için birileriyle başınızın belaya girmesi her zaman olasıdır.

Türkiye'de radyo amatörlüğü zaten geçmişten bastırılmış bir kavramdır ve Türkiyede radyo amatörü de yetişmemiştir.

Her şeye rağmen yine de bir şeyler yapmak için çırpınan bir çılgın iseniz, Sevgili ülkemizin pek sevgili çatı mimarisi kiremitçi hukukçuları, apartmanlar üzerinde "Kiremitli çatı" şartı getirdiği için bu iş iyiden iyiye zora girecek demektir.

Özet olarak radyo amatörlüğü daha çok şehir dışlarında, çiftlik v.b yerlerde yaşayan insanların en rahat şekilde yapabileceği bir uğraşıdır.

Ben bir iki yıl öncesine kadar böyle bir imkanın olduğu bir yerdeydim de ikamet ettiğim üniversite lojmanının bahçesine böyle bir anten diregi dikelüm deyü yetkililerden bir izin talep etmiştük! Ama tahmin edebileceğim gibi reddedildi!

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=2139.0
« Son Düzenleme: 09 Kasım 2011, 21:18:28 Gönderen: TB9COP »

Çevrimdışı TB3PSU

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 29
  • Tecrübe: herkesin kendi hatalarına verdiği addır..
  • İsim Soyisim: Soner UÇAR
Ynt: BİR RADYO AMATÖRÜNÜN İKAMET EDEBİLECEĞİ YERLER
« Yanıtla #1 : 09 Kasım 2011, 23:17:31 »
Keşke karşımıza çıkan sorunlar sadece ikamet yeri olsa. yardımcı,olumlu yönde hiçbir şey çıkmıyor karşınıza.bu kadar olumsuzluğa rağmen gerçekten bu hobiye gönül verip, birşeyler yapmaya çalışan arkadaşlarımızı kutlarım. ve bu hobi kendilerinin sayesinde ayakta durmaktadır. Hele birde sorulan şu soru yokmu..bu işten kazancın ne? herşeyi bitiriyor değilmi? kolay gelsin,73
Baskalarinin bilgisi ile bilgin olsak bile , ancak kendi aklimizla akilli olabiliriz...

Çevrimdışı TA2NL

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 13
  • Bilgiyi Paylaşmayacaksan, ÖĞRENME !
  • İsim Soyisim: Murat DEMİRTAŞ
« Yanıtla #2 : 10 Kasım 2011, 11:46:44 »
Merhaba,

Kazancım, manevi hazzım, zevkim, keyfim...

Selamlar
Eski:TA1ADM Yeni:TA2NL
www.muratdemirtas.net.tr

TA1HZ
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 14 Kasım 2011, 11:24:43 »
Amatör bir balıkçı ile "Oltanın bir ucunda ara sıra bir balık, ama öteki ucunda her zaman bir alık!" veya bir avcı ile "Kırk gün taban eti, bir gün av eti!" diye dalga geçen bir topluma bu işten kazancımızın ne olduğunu anlatmak biraz zor. Ben bu iki sözü kullanıp ama biz taban tepmeden-genelde sıcak bir ortamda-hemen hemen her zaman karşımızda birini bularak eğleniyoruz, hem de bir şeyler öğreniyoruz diyorum.
73 de TA1HZ

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
BİR RADYO AMATÖRÜNÜN İSTASYONU

Başlatan TA2VW

1 Yanıt
2383 Gösterim
Son İleti 30 Ağustos 2014, 04:02:54
Gönderen: TA2VW
xx
Bu Bir Radyo Amatörünün Çatısı Olabilir mi?

Başlatan TA5MET

2 Yanıt
2785 Gösterim
Son İleti 29 Mart 2015, 14:49:42
Gönderen: TA5MET
xx
PROGRAM DOSYALARIMIZIN YÜKLENEBİLECEĞİ YERLER

Başlatan TA2VW

2 Yanıt
2482 Gösterim
Son İleti 29 Mayıs 2013, 23:05:39
Gönderen: TA2IKY