Gönderen Konu: KEGM'in Yeni Sınav Politikaları  (Okunma sayısı 3091 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

TB9COP
  • Ziyaretçi
KEGM'in Yeni Sınav Politikaları
« : 30 Ekim 2011, 21:41:54 »
Herkese Merhaba, Herkese Selam;

Amatörlük sınavı KEGM sorumluluğuna verildi verileli çok acaib şeyler olmaya mı başladı, yoksa acaib olan ben miyim bilemiyorum. Yakınen bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi bir zahmet?

- Anladığım kadarıyla sınav süresi, 1 Saate indirilmiş! Radyo amatörlüğü gibi geniş ölçekte yapılması gereken bir sınavın böyle kuşa çevrilmesinin gerekçesi nedir? Mantığı nedir? Bu değişiklikleri kim ne ye göre yapıyor?

- Sınav ücreti 40 milyon lira! Sınav kazanılırsa ayrıca bir ücret daha ödemek gerekiyor mu?

- Eski yönetmelikle, Amatörlük sınavını A sınıfı kazanıp Mors ikmale kalan ve yeni çıkan yönetmelikle B sınıfında kalan bildiğiniz ve tanıdığınız bir arkadaşınız var mı? Eski belgeler yenilenmez ise ne oluyor?

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=2093.0
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2011, 21:46:25 Gönderen: TB9COP »

amd45
  • Ziyaretçi
Ynt: KEGM'in Yeni Sınav Politikaları
« Yanıtla #1 : 30 Ekim 2011, 23:30:40 »
hayırlı geceler sormuş oldugunuz sorulara cevap vermeye çalşıyım bildigim ve gördüğüm kadarı.
sınav süresi sorulan soru kadar en son benim sınava girdigimde öyle idi(mayıs 2010). zaten soruları 20 dk cevaplıyorsunuz sonrası oraya buraya bakmaya başlıyorsunuz ki bu da salon görevlisiyle yüzyüze gelmen demek zaten gereken tolaransı gösteriyorlar haberiniz olsun.
sınav ücreti 40 tl sınavı kazanıca belge için 50 tl yatırmanız gerekir.
ben  A ikmale kalmıştım YENİ YÖNETMELİK  çıkınca  tekrar sınava girdim  A aldım
eski belgeni yeniletmezseniz AMATÖRLÜKLE İLGİLİ HİÇ BİR İŞLEM YAPAMAZSINIZ  haberiniz olsun
tekrar yazıyorum belgenin yenilenmememsi sizin hiç belgeniz yok hükmündedir.
kolay gelsin inş. istediginiz cevapları yazmışımdır.

Çevrimdışı TA2T (sk)

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 37
  • İsim Soyisim: A.Tahir DENGİZ
« Yanıtla #2 : 31 Ekim 2011, 01:53:29 »
Eskiden 100 soru sorulmakta iken şimdi soru sayısı 50 oldu.
O sebeple de süre kısaldı.

Belgelerinin süresi dolan arkadaşlarımız ve
çağrı işaretleri yönetmelik hükümlerine uymayan kişiler
ve organizasyonlar
engeç 1/MART/2012 tarihine kadar
belgelerini yeniletmeliler ve çağrı işaretlerini değiştirtmeliler.

Aksi takdirde yönetmelik hükümlerine göre, belgeleri
resen iptal edilir.

Yönetmelik değişikliklerinin daha yakından takip edilmesini
öneririm.

A.Tahir DENGİZ, TA2T
TAMSAT - ANKARA
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2011, 02:04:23 Gönderen: TA2T »
A.Tahir DENGİZ, TA2T, ANKARA, KM69JS

TB9COP
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 31 Ekim 2011, 22:16:30 »
Sayın amd4;

Sanıyorum T.C vatandaşı olmamız paralelliğinde beni sizden ayırd eden özelliğim budur! (Siz müracaatta bulunmadınız ama, kesin haklı olduğum düşüncesiyle, ben bulunmuştum da başka türlü teknik bir kazaya kurban gitti)
Kıtı Emniyeti genel müdürlüğüne ilk telefon ettiğimde, bu durumda olan kişiler için bir çalışma yapılıyor demişlerdi. Bu talebi dilekçe ile yaptığımızda hakkınız yok dediler, işi pişkinliğe vurdular.
Bunun dışında, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, yeni çıkan yönetmelikte, bu durumda olan kişiler hakkında hiç bir beyanatta bulunmamış, yasaları açıkça ihlal ederek suç işlemiş, A sınıfı Mors ikmal şeklinde sınav kazananların kazanılmış haklarını gasp etmiştir. Bu da yetmemiş, 2009 yılından sonra çıkan yeni yasadan sonra gerekli olan periyodik zamanda da sınavı yapmamış ve bir çok kişiyi mağdur etmiştir. Ben de 6 ay boyunca Mors çalışmıştım. Siz zati aliniz de herhangi bir yasal girişimde bulunmamış olmakla devletimizin çok sevgili bir birimine saygıda kusur etmek istememişsiniz galiba? İletişim kurabilsetdik, kazara birbirimize yardımcı olurduk.

T.C devleti, kapitalist bir devlet olma yolunda ilerliyor ve her şey artık para! Yine de onların parayla satıl alınmayacak şeyler olduklarını bilmelidirler. Bu mücadele sadece benimle olmaz. Herkesle olur, birlikte olur.

Sevgili devletimiz, Radyo amatörlüğünü Lüx karegorisinde değerlendiriyor galiba! 40 T. L sınav ücreti yanında bir de +50 T. ödememiz gerekiyor. 90 Milyon lira + 40 Milyon da sınav yerine gidip dönmeniz gerekiyor! 130 Milyon Lira. Türkiyede hangi sınav için bu kadar para ödeniyor? Yapılan iş nedir? Gerektiği yerde svil kurtarma kapsamına giren kamuyararına bir faaliyet yanılmıyorsam!  Dürücü belgesini değiştirmek için ne kadarv ödeniyor? Her neyse, belgeyi aldıktan sonra, Golf oynamaya devam ederiz!

2 TL gibi bir rakamdan 90 TL ye çıkan lüx bir tüketim için benim verebileceğim para yok! Ben Amatör telsizci değil, Radyo Amatörü'yüm. evimin balkonundan uzaya CW göndermem için, 50 milyon TL bir masrafım olur.

« Son Düzenleme: 31 Ekim 2011, 22:36:29 Gönderen: TB9COP »

amd45
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : 31 Ekim 2011, 22:47:03 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Sayın amd4;

Sanıyorum T.C vatandaşı olmamız paralelliğinde beni sizden ayırd eden özelliğim budur! (Siz müracaatta bulunmadınız ama, kesin haklı olduğum düşüncesiyle, ben bulunmuştum da başka türlü teknik bir kazaya kurban gitti)
Kıtı Emniyeti genel müdürlüğüne ilk telefon ettiğimde, bu durumda olan kişiler için bir çalışma yapılıyor demişlerdi. Bu talebi dilekçe ile yaptığımızda hakkınız yok dediler, işi pişkinliğe vurdular.
Bunun dışında, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, yeni çıkan yönetmelikte, bu durumda olan kişiler hakkında hiç bir beyanatta bulunmamış, yasaları açıkça ihlal ederek suç işlemiş, A sınıfı Mors ikmal şeklinde sınav kazananların kazanılmış haklarını gasp etmiştir. Bu da yetmemiş, 2009 yılından sonra çıkan yeni yasadan sonra gerekli olan periyodik zamanda da sınavı yapmamış ve bir çok kişiyi mağdur etmiştir. Ben de 6 ay boyunca Mors çalışmıştım. Siz zati aliniz de herhangi bir yasal girişimde bulunmamış olmakla devletimizin çok sevgili bir birimine saygıda kusur etmek istememişsiniz galiba? İletişim kurabilsetdik, kazara birbirimize yardımcı olurduk.

T.C devleti, kapitalist bir devlet olma yolunda ilerliyor ve her şey artık para! Yine de onların parayla satıl alınmayacak şeyler olduklarını bilmelidirler. Bu mücadele sadece benimle olmaz. Herkesle olur, birlikte olur.

Sevgili devletimiz, Radyo amatörlüğünü Lüx karegorisinde değerlendiriyor galiba! 40 T. L sınav ücreti yanında bir de +50 T. ödememiz gerekiyor. 90 Milyon lira + 40 Milyon da sınav yerine gidip dönmeniz gerekiyor! 130 Milyon Lira. Türkiyede hangi sınav için bu kadar para ödeniyor? Yapılan iş nedir? Gerektiği yerde svil kurtarma kapsamına giren kamuyararına bir faaliyet yanılmıyorsam!  Dürücü belgesini değiştirmek için ne kadarv ödeniyor? Her neyse, belgeyi aldıktan sonra, Golf oynamaya devam ederiz!

2 TL gibi bir rakamdan 90 TL ye çıkan lüx bir tüketim için benim verebileceğim para yok! Ben Amatör telsizci değil, Radyo Amatörü'yüm. evimin balkonundan uzaya CW göndermem için, 50 milyon TL bir masrafım olur.

BEN DEVLETİN YASALARINI  SORGULAMA LÜKSÜNDE DEGİLİM.SORU SORMUŞSUNUZ BENDE BİLDİGİM KADARI İLE SİZE CEVAP YAZDIM .GERİSİ SİZİN BİLECEGİNİZ BİR ŞEY ; KİMSE KİMSEYİ AMATÖR OL DİYE ZORLAMIYOR.ADI ÜZERİNDE AMATÖR
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2011, 22:48:59 Gönderen: amd45 »

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
KEGM SINAV SORULARI BANKASI AÇIKLANMIŞTIR - ÖRNEK SINAV SORULARI (BİRLEŞTİRİLMİŞ KONU)

Başlatan TA3HS

25 Yanıt
17467 Gösterim
Son İleti 04 Mart 2012, 14:27:21
Gönderen: TA4AKA
xx
Kıyı Emn.Gn.Md.den (KEGM) verilen yeni Amatör Belgenin resmi.

Başlatan TA3AAA

7 Yanıt
7580 Gösterim
Son İleti 16 Ağustos 2011, 00:25:16
Gönderen: TA2AOG (SK)
xx
KEGM Amatör Telsiz İşlemleri Servisi Yeni Numaraları

Başlatan TA4KME

1 Yanıt
3297 Gösterim
Son İleti 01 Aralık 2019, 13:33:47
Gönderen: TA2KRS