Gönderen Konu: FORUM DIŞI BİLGİLENDİRMELER HAKKINDA UYARILAR  (Okunma sayısı 3674 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA2AHW

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 9
  • İsim Soyisim: Hakan Şen
FORUM DIŞI BİLGİLENDİRMELER HAKKINDA UYARILAR
« : 13 Ekim 2011, 20:15:14 »
Merhabalar;

Son zamanlarda isim vermeden birkaç kişi tarafından değişik sorulara maruz kalıyorum, genel olarak kendini kurum personeli olarak tanıtan olsun yada farklı iş grupları olsun değişik değişik konularda sorular geliyor.

Biraz bakındıktan sonra bakıyorumki mailde gelen isim farklı, kendi söylediği çağrı işaretindeki isim farklı, konuşurken kullandığımız isim farklı.

Sayın abilerim ve arkadaşlarım,  genel olarak birbirimiz ile mesafelerden ötürü yüzyüze görüşemiyoruz yada tanımadan cevap veriyoruz, bazı arkadaşlar kendilerini akıllı zannederek gereksiz uğraşlar içine girebiliyorlar. Her zaman diyoruz biz amatör telsizciyiz, meraklı bakkal değiliz, ama sebep nedir halen anlayamıyorum.

Bu şekilde sizlere gelen mesajlarda lütfen arkadaşlara cevap vermeyelim yada foruma yönlendirelim. Çok masumane olarak yardımcı olmaya çalışacağınız kişiler yanlış kişiler olabilirler bu tarz bilgiler en azından sizden çıkmasın yada sorunca muhattab bulamasınlar.

*** Ayrıca en son bildiğim üzere gazetecilerinde kurum telsizi dinlemeleri yasaklandı (bir değişiklik varsa buradan bilinirse iyi olur)***

Saygılarımla.

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=2032.0
Eski:TA9AHS

Çevrimdışı TA3V

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 147
  • İsim Soyisim: Yücel KASAP
Ynt: FORUM DIŞI BİLGİLENDİRMELER HAKKINDA UYARILAR
« Yanıtla #1 : 13 Ekim 2011, 20:22:49 »
Dikkat edilmesi gereken konulardan bir tanesidir.Bu sebeple her zaman foruma yönlendirme yapmaya çalışıyoruz.
İnsanlarla özel mesajlaşmıyacakmıyız alaksı bile tabikide mesajlaşacağız.Ama niyetlere dikkat etmek lazım
Her doğru dostdoğru olmuyor
Selamlar

Çevrimdışı TA2AHW

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #2 : 14 Ekim 2011, 09:21:05 »
Daha önce böyle bir konu açmadım sanıyorum ama açtıysamda kulağa küpe olsun Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA1RS

• Radyo Amatörü
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 1
  • İsim Soyisim: Y. Kemal Karaca
« Yanıtla #3 : 14 Ekim 2011, 10:46:23 »
Geçenlerde banada yardım talepli yazılar geldi. Bir tanesine masumca cevap verdikçe istemeye devam etti ama  meslek ve yer sorunca adam kayboldu. Bir diğerinede belgesiz cihaz kullanmanın suç olduğunu söyleyince teşekkür etti ve konu kapandı.

Çevrimdışı TA2UKC

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 7
  • İsim Soyisim: Cem Burak KOCAK
« Yanıtla #4 : 14 Ekim 2011, 21:42:25 »
Oncelikle herkese iyi aksamlar. Foruma uzun suredir uyeyim ama cok gerekli olmadikca yazmam. O kadar cok forumda yoneticilik yaptim ki artik yorgunluk vermeye basladi bundan dolayi pek ytazmiyorum bir de bu aralar islerim cok yogun cihazlarim durdugu yerde pilleri bitiyor degil cikis dinleme bile yapmaya vakit bulamiyorum bir tek sehirler arasi giderken cihazim acik olur onda da bulundugum yerde bir QRV derim rolede dinleyen varmi diye bakarim.

Taniyanlar zaten biliyor ama RF konusunda eski profesyonel yeni amator birisiyim.

Simdi gelelim esas konuya

Kizanlar olacak; ama merdivende bir kac basamak daha yukari cikip daha yuksekten bakmaya calisalim ki resmin tamami ortaya ciksin. Dar alanda kisa paslasmalardan kacinalim diyerek soze basladiktan sonra diger yarismaci arkadaslara basarilar dilerim Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bulmak isteyen duzgun aradigi zaman herseyi bulur.

Google adinda bir gercek var ortada. Cogu insan bunu home page olarak ayarlar ve ordan site ismini yazar pesinden gelen ilk linke tiklar.

Ben ise cok daha degisik sekilde kullanirim. Arama motoru olarak. Hadi birazcik da ukalalik edeyim iyi de kullanirim.

Gecen gunlerde gene ufak munazara olmustu forumda bende actim malum arama motorunu ve bir iki arama yaptim. Cok onemli bir devlet kurulusunun X sehrindeki subesinin sitesinde yayinlanmis olan bir pdf dosyaya ulastim.

Bu dosya da ne mi var.

Ilgili kurumun araclarinin plakalari, araclarda ki telsizlerin seri numaralari, ROLE FREKANSLARI, Shiftleri hatta ve hatta cagri isaretleri ile kodlarin aciklamalari bir liste halinde yazilmis.Bu da yetmemis telsiz muhaberesi naisl yapilir o bile anlatilmis.Art niyetli birisi cok rahat sisteme dalar ve istedigi gibi oyun oynar.Bu aramayi da ortalikda dolasan malum excel dosyasi hakkinda bir mesaj vardi tartisma yapilan konuda o yuzden yapmistim.

Simdi ne alaka diyebilirsiniz ayni sekilde bizden ozel bilgi isteyen yada uye veya amator olmadan teknik konulari okuyan kotu niyetli birisi zaten azicik kafasini kullanirsa ayni bilgilere cok daha rahat ulasir.

Onun icin kendimizi hic kasmayalim orayimi kapatsak burayi mi acsak diye birbirimizi uzecek tartismalar yapmayalim dusuncesindeyim. Cunku artik eskisi gibi degil arayan bulmak istedigi bilgiye o veya bu sekilde ulasiyor. Bu bilgi bizimi sitemizde de olabilir baska bir sitede de. 

Haaa benim yukarida ki fikirlerime katilmayanlar tabi ki olacaktir cunku mutlak dogru diye bir sey maalesef yok. Onlara da saygi duyarim. Yunus Emre`nin de dedigi gibi "Yaradilani severim, Yaradandan oturu" . Her birey ayni sekilde dusunmek zorunda degil.

Simdilik aklima gelenler bunlar.

Herkese 73 (ler degil  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap )

Çevrimdışı TA2FE

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 3
  • İsim Soyisim: Emin Bora DEMİREL
« Yanıtla #5 : 16 Ekim 2011, 10:42:47 »
Selamlar,

Ben her bu konuyu gördüğüm zaman yorum yapıyorum . Arkadaşlar beni tutu bir insan olarak adlandıracak ama ;

Esas söylemek istediğim bizim üzerimizden kolay bilgiye ulaşılmasını engellemek .
Bu konu ile ilgili kesinlikle Burak arkadaşıma katılıyorum . Profesyonel telsiz işi ile uğraşan yerlere Emniyetten gelen yazıyı hatırlıyorum . Kendi mensuplarına bile ilgisiz ve yetkisiz kanalların yüklenmesini istemiyorlardı.
Bu demek ki görev ve sorumluklarının dışına çıkılmasını istemiyorlar.
Bence bizim üzerimize düşen bu bilgiye ve ulaşılmaya knedimizi kullandırmamak .
Çünkü bizde know how var bunu salğlayanda araştırmacı tarafımız. Çünkü merakımız bu yönde . Ama bizden istenen bu bilgiyi kolayca paylaşmamız. Bence bunu paylaşmaz isek bu insanlar bilgiye kolay ulaşamaz dolayısı ile bizi kullanamaz .
Eve katılıyorum  bilgiye ulaşmak artık saint GOGLE ile çok mümkün ama araç biz ve bizim bilgilerimiz olmamalı diye düşünüyorum.

Saygı Ve Sevgilerimle

Emin
Emin Bora DEMİREL   / KN40PT Tuzla /İstanbul   053

Çevrimdışı TA2AHW

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #6 : 16 Ekim 2011, 18:01:04 »
Aynen Emin abiye katiliyorum tam olarak soylemek istediklerimi ozetlemis, internette her bilgi var diye buradan yada bizlerden en azindan bizim tarafimizdan bu konulara kolayca buna ulasamasinlar , cok basit olarak gecen gun bir ornegini gordum, bazi konularda bana soru soran bir arkadasi foruma yonlendirdim kendisi cikip yine sohbet bolumunden kendisiyle ozel mesajlasacak birini acik olarak aradi TA3CY Yucel abi kendisini forumda ilgili kategoriyr konu acin diye yonlendirdiginde arkadastan hala bir ses seda cikmadi
« Son Düzenleme: 16 Ekim 2011, 18:04:35 Gönderen: TA9AHS »

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
Yurt dışı Ürün sınırı hakkında

Başlatan TA1RA

3 Yanıt
910 Gösterim
Son İleti 14 Kasım 2019, 12:56:53
Gönderen: TA5ALX
xx
FORUM KURALLARIMIZ

Başlatan TA3DP