Gönderen Konu: UI-VIEW32 APRS MODEM OLMADAN BİLGİSAYARDAN KURULUM VE KULLANILMASI  (Okunma sayısı 41770 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TB3CMT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 3
  • İsim Soyisim: Murat TALAZGİL
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Hakan hocam bütün denilenleri bire bir uyguladım ama haritada hiç istasyon göremiyorum.Bunun nedeni nedir? Nerede yanlışlık yapıyorum?

Bende aynı sorunu rapor etmek istiyorum. Nerede hata yapıyoruz acaba?

Çevrimdışı TA3HF

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 6
  • İsim Soyisim: Murat Anlayan
Selamlar;

Özetle can alıcı noktaları belirteyim lütfen kontrol ediniz.

- Setup -> Aprs Server Setup menülerine tıkladığınızda açılan pencere 14580 portlu yani :14580 ile biten sunucular var mı?
 *  Eğer yoksa; menüden File -> Download APRS Server List penceresindeki yazıyı 'Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap' şeklinde değiştirin. tırnak işaretleri olmayacak. Ve download butonuna basın. Yeni liste eklendi yazan bir pencere geldiğinde tamam deyip kapatın. ve aşağıdaki işlemleri kontrol edin.
 * Eğer varsa; (yada yeni yüklemişsek) menüden Setup -> Aprs Server Setup seçeneğini tıklayın ve listeden sonu :14580 (port no) ile biten 1-2 sunucu seçin. (örn. turkiye.aprs2.net:14580 ve/veya euro.aprs2.net:14580 ) seçmek için yanındaki boş kutuya tıkladığınızda seçer ve seçili olan sunucuları listenin en üstüne taşır.

- Yine aynı pencerede (Setup->Aprs Server Setup) validation number yazan bölümde program lisansı ile birlikte verilen 5 haneli Validation Number ile doğru mu kontrol edin. Bu bölüm boş yada farklı ise düzeltin.

- Yine aynı bölümde bulunan Extra Log-on text yazısı altında bulunan kısmın doğruluğunu kontrol edin. Ben sadece Türkiye'ye ait çağrı işaretlilerini (prefix) filtreliyorum.
  Benim kullandığım programda filtre bölümünde 'filter p/TA/TB/TC/YM/' (tırnaklar hariç) yer almaktadır.

- Koordinatları da doğru girdiğinizden eminseniz, yapacak tek bir işlemimiz kalıyor.
Menüden Action->Connect to APRS Server seçimini tıklamak. Bağlansın mı (gibi) soracak Evet butonuna basın.

Eğer Connect to APRS Server seçeneğini seçtikten sonra bağlanılsın mı gibi bir soru dışında bir uyarı da almamışsanız APRS bağlantınız olmuştur. (Eğer zamanlayıcı tanımlamadı iseniz her programı açtığınızda menüden Action->Connect to APRS Server seçeneğini kullanarak APRS sunucusu ile bağlantı kurmanız gerekiyor)

Kolay gelsin.

TA4AMY
  • Ziyaretçi
Aprs programını windows 7 ye kuran var mı?

Çevrimdışı TA2AHW

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 9
  • İsim Soyisim: Hakan Şen
Mesajlarin yeni farkina vardim tatilim sonrasinda tekrar bakacagim ir onceki soruya cevap olarak windows 7de de ayni sekilde kurulum yapip calistirdim
saygilar
Eski:TA9AHS

Çevrimdışı TB3BAK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 15
  • İsim Soyisim: AHMET AK

Bende Windows 7 Ultimate işletim sistemine kurdum, burada denilenleri harfiyen gerçekleştirdim ancak olmadı.Buradan cevap gelmeyince de programı kaldırdım.Benim gibi aynı şekilde sorunu olup -bir şekilde- düzelten var ise buradan bizleri kaydınlatırsa sevinirim.Programı yeniden kuracağım sorun çözülürse.

73,

Çevrimdışı TB3CMT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 3
  • İsim Soyisim: Murat TALAZGİL

Bende aynı sorunu rapor etmek istiyorum. Nerede hata yapıyoruz acaba?

Hiç bir ayar yapmadım ama kendi kendine düzeldi... Şu anda 70 istasyon oldu ve hala artıyor... Teşekkürler...

Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA2AHW

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi

Bende Windows 7 Ultimate işletim sistemine kurdum, burada denilenleri harfiyen gerçekleştirdim ancak olmadı.Buradan cevap gelmeyince de programı kaldırdım.Benim gibi aynı şekilde sorunu olup -bir şekilde- düzelten var ise buradan bizleri kaydınlatırsa sevinirim.Programı yeniden kuracağım sorun çözülürse.

73,

windows 7 nin bütün sürümlerine sorunsuzca kurdum diyebilirim. Bir noktayı atlıyor olabilirmisiniz acaba yada güvenlik duvarından veya virüs programından  program engellenmiş olabilir mi? Kontrol etmekte fayda var.

saygılar

Çevrimdışı TB3BAK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 15
  • İsim Soyisim: AHMET AK
Güvenlik duvarım kapalı. Virüs programım program engellediğinde haber veriyor. Çözemedim bir türlü :S

Çevrimdışı TB1AI

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
herkeze selam aprs ile başım dertte bilgisayarımı formatladım aprs sistemini yeniden kurayım dedim nafile eskiden çalışan sistem şimdi kurulmuyor bi yardım edinde sistemiaktif edelim koordinat bölümünde latitude bölümünü sorunsuz kabul ediyor fakat longitude bölümünde koordinatı girip ok deyince resimde görülen hatayı alıyorum sistemi başka bilgisayardada kurulmuyor
şimdiden teşekkürler  73

TA6HA
  • Ziyaretçi
Merhaba Hakan bey,
Daha önce ki almış olduğum şifremi eski bilgisayarıma format attığım için hatırlayamıyorum,Şifremi tekrardan nasıl öğrenebilirim ?

TA6HA

Çevrimdışı TA2AHW

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
Merhabalar
Ilk kayit olurken girdigimiz yere cagri isareti ve adinizi yazip already registered yazarsaniz tekrar bilgileri alabilirsiniz.

TA4C
  • Ziyaretçi
145.80 filterli Sunucu listesini  turkkonferans.org/aprs.txt   yazarak güncelliyebilirsiniz.
UI-VIEW32 Tüm windows işletim sistemlerinde sorunsuz çalısıyor.73
« Son Düzenleme: 20 Mayıs 2012, 01:03:23 Gönderen: TA4C »

Çevrimdışı TA7AOF

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 4
  • İsim Soyisim: Furkan ÖZEN
Ynt: UI-VIEW32 APRS MODEM OLMADAN BİLGİSAYARDAN KURULUM VE KULLANILMASI
« Yanıtla #42 : 02 Aralık 2012, 16:28:48 »
Bu programın kurulumunu arıyordum. Ayrıntılı bir şekilde anlatmışsınız. Emeğinize sağlık. Çok teşekkür ediyorum.

Çevrimdışı TA1IHE

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 16
  • TA1MT-Eski işaret TA1IHE / Eski işaret TB1CMX
  • İsim Soyisim: Murat KAYGISIZ
« Yanıtla #43 : 07 Aralık 2012, 18:07:06 »
Emeği geçenlere teşekkürler sorunsuz çalışmakta tek prb haritayı yaklaştırma seçeneği olmayışı, ya da ben bulamadım Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
TA1MT - Eski işaret TA1IHE - Eski işaret TB1CMX

Çevrimdışı TA7AOF

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 4
  • İsim Soyisim: Furkan ÖZEN
« Yanıtla #44 : 07 Aralık 2012, 18:11:45 »
Connect to APRS server yazısına tıkladıktan sonra Waiting Two Minutes Before Reconnecting yazısı çıkıyor. Bekledim ama diğer istasyonlar haritada gözükmedi. Sebebi ne olabilir? şimdiden teşekkürler. 73

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

clip
APRS de TinyTrak ve Telsiz olmadan aprs çalıştırma.

Başlatan TA2AWO

6 Yanıt
8492 Gösterim
Son İleti 10 Eylül 2013, 21:18:41
Gönderen: TB1CIG
xx
APRS UI-View32

Başlatan TA2MR

20 Yanıt
19278 Gösterim
Son İleti 28 Temmuz 2011, 20:36:32
Gönderen: TA3V