Gönderen Konu: Lütfen sizlerde Yardımlarınızı Esirgemeyin  (Okunma sayısı 4972 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TB2PMH

• Master of Comp. Analyst
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 14
  • Temeli Adalet olan Devletimiz Varola. MASTER
  • İsim Soyisim: Mehmet KİREÇOĞLU
Lütfen sizlerde Yardımlarınızı Esirgemeyin
« : 03 Ağustos 2011, 14:07:37 »
Açlığın pençesindeki Uganda'da Ramazan sevinci

Savaş, açlık, yoksulluk ve kıtlığın pençesinde kıvranan Uganda'ya Kimse Yok Mu Derneği Ramazan yardımlarını ulaştırdı.
İlk etapta 3000 aileye temel gıda yardımı; 1500 aileye et yardımı
Kimse Yok Mu Derneği zor durumdaki halkın Ramazan’ı rahat geçirebilmesi için ilk etapta ihtiyaç sahibi 3000 aileye gıda paketi ve 1500 aileye de adak kurban eti dağıttı.

Kimse Yok Mu gönüllüleri, Uganda'nın başkenti Kampala’ya 500 km uzaklıktaki Karamoja kentine yer yer kendi yollarını açarak 18 saat süren zorlu yolculuktan sonra ulaştı. Öncesinde pirinç, yağ, hurma, un, şeker, çorbalık ve makarnadan oluşan gıda paketleri temin eden gönüllüler yardımların Ugandalı ihtiyaç sahibi ailelere dağıtımını gerçekleştirdi.
Yardım alan aileler adına konuşma yapan Ugandalı bir bayan ise; "Bu yardımları özellikle Türkiye'den geldiği için severek ve isteyerek kabul ediyoruz. Ramazan ayında bizi unutmayan kardeşlerimize teşekkür ediyoruz.” diyerek duygularını ifade etti.
Uganda’da insanlık dramı yaşanıyor
Bir bölümü halen kabileler halinde yaşayan Uganda halkı, okul, hastane, elektrik ve suyun olmadığı, çamurdan yapılmış evlerde yaşam mücadelesi veriyor.

İçler acısı manzaralarla karşılaşan gönüllüler, halkın erzak dağıtımı sırasında çuvallardan dökülen taneleri toprak arasından toplamaya çalıştığını gördüklerinde çok etkilendiklerini, bölgede bir insanlık dramının yaşandığına şahit olduklarını dile getirdi.

Bir yardımda siz yapın, (yapmıyorsun demiyorum yanlış anlamayınız) ücret, miktar vs.Hiç önemi yok 1 lirada olsa insanlık için faydanız olsun.
kimseyokmu derneği adına birçok bağış yapılmış olup son bağışımı da (şahsım adına)  radyoamatörleri.com için kimse yokmu derneği, afrika gıda kampanyası için yaptım.İlgili dekont aşağıdadır.

Belirli bir miktarı yok radyoamatörleri.com adına kimse yokmu derneği ile görüşülmüş olup ilk bağışı yapmanın heyecanını sizlerle paylaştım.Gördüğünüz üzere miktar az ama damlaya damlaya göl olur diye düşündüm.Lütfen bu mesaj ramazan bitimine kadar dursun, ramazandan sonra silebilirsiniz.Yapılan bağışın gizli olması gerekir doğru olanıda budur fakat, sizlerden biri olarak bu yazıyı yazarken ve resimleri paylaşırken ne kdar güven duyuğunuzu, gerçekten paranın nereye gittiğini görün diye attım resimleri.Gözteriş için değil sizlerinde ne kadar iyi insanlar olduğunuzu bildiğim için sizlerinde bağışta bulunacağından eminim.Bu konudaki hassasiyetiniz için şimdiden çok teşekkürler.Allah kabul etsin

Saygılarımla  73

Master

Düzeltme : Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

[eklenti yönetici tarafından silindi]

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=1774.0
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2011, 17:18:02 Gönderen: Master »
Telsiz Radyo Amatörleri Cemiyeti - TRAC Ankara Şube Başkanlığı

Çevrimdışı TA2ANS

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 8
  • NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE
  • İsim Soyisim: Nihat
Ynt: Lütfen sizlerde Yardımlarınızı Esirgemeyin
« Yanıtla #1 : 03 Ağustos 2011, 16:12:06 »
Mehmet hocam  yardım edenlere ve bu yardımları ta  Uganda lara ulaştıran dernek ve kuruluşlara teşekkür ediyorum ama ben ilk önce  memleketimizdeki öksüz yetim muhtaç olan kişi veya ailelere yardımlarımızı yapsak diye düşünüyorum (tabiri caizse hepimiz kuluz ama önce can sonra canan)benim yardıma muhtaç bir sürü vatandaşım varken ha buna politika de streteji de uluslar arsındaki sosyal paylaşım de ne dersen de de yanlış tabi onlarda lazım ama benim  muhtaç vatandaşım  muhtaçken kalkıp oralara yardımın biraz saygısızlık gibi olacağını inanıyorum bu benim şahsi fikrim kusura bakmayın  kimseyi üzmek ve kırmak maksatlı yazmadım.
Allah elinden geldiğince yardım etmeyi ve edenlerinde  selameti üzerine olması dileğiyle.
TA2ANS NİHAT SEBİT BOSTANCI/İSTANBUL

Çevrimdışı TA1TD

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 12
  • TA1ATD
  • İsim Soyisim: Tezcan Delibay
« Yanıtla #2 : 03 Ağustos 2011, 16:46:41 »

Mehmet bu tavrin ve duyarliligindan dolayi seni kutlarim ve tesekkur ederim.
Nihat hocam seninle ayni fikirde degilim. İnsan heryerde insan. Yurdumda olsun baska yerde olsun. Egerki yurdumdaki yardima muhtac kimselere yardim edebilecek guce sahip bir hukumet ve devlete sahipsekki brn sahip oldugumuza inaniyorum. Baktigin zaman ekonomimiz dunyadaki bir cok ulkeden daha iyidir. Ki ozellikle uganda dan cok daha iyi. Bu durumda devlet asli gorevini zaten yerine getiriyor veya getirecektir. Ancak uganda gibi bir yerde kendi devletinin bile yardim edemedigi bu insanlara bizim yardim etmemiz insanlik namina olmasi gerekli bir sey gibi geliyor bana. Kaldiki zaten bu guclu ekonomi icinde bile ozellikle ramazanda sayilari bir anda artan onlarca yerel yardim kurulusu vr dernek var. Benim vatandasima hem devlet hemde bu kuruluslar bakarken uzaklarda bir yerlerde birilerinin acliktan olmesi beni rahatsiz eder. Burada vatandasim ekmek yerine yemek yesin diye ugrasirken diger taraftakilerin ekmek kirintisi bile bulamadan olmesi insanlik ayibi olur.
Telefondan yazarken yanlislik yapmis olabilirim affola.
TA1ATD

Çevrimdışı TB2PMH

• Master of Comp. Analyst
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 14
  • Temeli Adalet olan Devletimiz Varola. MASTER
  • İsim Soyisim: Mehmet KİREÇOĞLU
« Yanıtla #3 : 03 Ağustos 2011, 16:55:42 »
Nihat abi merhaba;

Sanırım mesajımda yanlıs bır yer varkı oyle yazdın, tabııkı kendı vatandaşlarımıza da yardım edıyoruz, Ankara Buyuksehır beledıyesı olarak elımızden gelen tum yardımları yapmaya devam edıyoruz.Bank asya kımse yokmu dernegı, samanyolu tv.Surat kargo albaraka turk çeşitli yardım kurulusları ve gonulluler olarak her sekılde yurdum ınsanlarına yardımlarımız gıdıyor, sanırım konunun ne kadar cıddı olduğunu anlatamadım, oradakı ınsanlarda bızım ınsanlarımız, Musluman ınsanlar dıyoruz, Afrıkada bır cok Turk doktor gonullu olarak calısıyor, bır cok muhendısımız, bır cok gonullu yardımsever ordalar,burada sunu dıyemeyız, "muhtaç vatandaşım  muhtaçken kalkıp oralara yardımın biraz saygısızlık gibi olacağını inanıyorum " dıyemem ben.Sizi bılmem baskasınıda bılmem, ınsan benım ıcın heryerde ınsandır.Inanın kı sadece bu sıtede yayınlamadım, kendı sıtelerımızde de yayınlandı, canımızın ıstedıgı sıtelerde yayınlamıyoruz, ozel olan bızım ıcın onemlı olan sıtelerde ve bızım ıcın ozel olan ınsanlara yazıyoruz.Ben herhangı bır dernge uye deılım yardım kurulusuna da uye degılım.Sızı de severım, tum ınsanları sevdıgım gıbı.Kazıkta atsalar severım, bazı gunlerde mutlu olurum, nasıl bırısı oldugumu bılen bılır, Herkes bılmez benı.Neyse yınede yorumun ıcın tesekkurler
Sn: TA2ANS Nihat abi.

Saygılarımla

Mehmet KİREÇOĞLU

Tezcan abi yazdıkların için ayrıca TEŞEKKÜR EDERİM.Dediğim gibi insan heryerde insandır.Oradakileri es geçmek bana göre değil abi, bu olayı duyduğumdan beri (2 Gündür) gecem gündüzüme ters geldi.Paylaşılan resimler ve videolara bakan herkes ağladı gözyaşlarını tutamadılar.Yurdumun insanları öyle değil, açız ama açıkta değiliz, su içmek için barajlarımız var, para verecek insanlarımız var, ordakiler öyle değiller gerçekten kötü durumdalar.Bize atılan resimleri sizlerle paylaşıcam dışarı çıkması yasak ama belki durumun ciddiyetini anlarsınız.

Not: 15 yaşında 8 kilo ağırlığında çocuk varsa bizim ülkemizde birşey demiyorum.
Düzeltme : Yukarıda sadece Ankara Büyükşehir Belediyesi  vermiştim şu an tüm illeri kapsayan bir yardım mevcutmuş.

Saygılarımla

Master

[eklenti yönetici tarafından silindi]
« Son Düzenleme: 03 Ağustos 2011, 17:22:03 Gönderen: Master »

Çevrimdışı TA2ANS

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 8
  • NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE
  • İsim Soyisim: Nihat
« Yanıtla #4 : 03 Ağustos 2011, 18:53:46 »
Yazdıklarım iyi okunmadı  heralde benim nacizane fikrim böle ha  eğer muhtaç yok refah içinde ise benim ülkem zaten sorun yok tabiki herkese yardım edelim.Bu Uganda daki sorun bu sene çıkan bir  sorunda değil yani 3 sene yağmur yağmadı da kıtlık oldu değil orda herzaman kıtlık var götürülen yardımların yine kendi halkı tarafından çalınıp başka yerlere satıldığı var gibi neyse  konumuz bu değil ben kendi fikrimi söyledim yardım edendende allah razı olsun  dedim.

Çevrimdışı TB3BAK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 15
  • İsim Soyisim: AHMET AK
« Yanıtla #5 : 03 Ağustos 2011, 21:19:35 »
Mehmet Bey bilgilendirme ve konu için teşekkürler.
Nihat Bey tabi ki herkes aynı fikirde değildir, saygı duymak gerekir.Ancak Türkiyemiz'de şükür ki ölüm derecesinde aç olan insanımız yok.
Hayırlı ramazanlar cümleten.
73

Çevrimdışı TA2AOG (SK)

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 37
  • İsim Soyisim: Osman Güler
« Yanıtla #6 : 03 Ağustos 2011, 22:57:36 »
Evet Önce Can Sonra Canan.

Orada şu anda "Can" ile uğraşılıyor. Birleşmiş mİLLETLER bir an önce ölsün diye bakıyorlar, neden mi, 10 ton yardım yaptık diye övünüyorlar. Sanki 1 köy kadar insan zorda..

Hangi kanal (kızılay, diyanet, dernekler vs) ile olursa olsun bir an önce yardım eli uzatılmalı. O insanlığın ızdırabının ateşi tüm dünyayı sarar. Belasını herkes görür.

Biz elimizden geleni yapalım, inşaallah.

Çevrimdışı TA3CB

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 18
  • İsim Soyisim: Mehmet Gültekin
« Yanıtla #7 : 03 Ağustos 2011, 23:08:22 »
Arkadaşlar.Böyle bir konuyu dile getirdiğiniz için sizlere çok teşekkür ediyorum.Osman hocam da çok güzel özetlemiş.Konuyu uzatmak yerine yardımı düşünelim.Bir çok dernek bu işe gönül vermiş, bizede yardım etmek düşer.Selamlar.73.
KORSAN

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
YENİ ANTEN ALICAM YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM

Başlatan TA3IHP

9 Yanıt
8438 Gösterim
Son İleti 09 Kasım 2014, 21:33:48
Gönderen: TA3IHP
xx
Ankara Echolink Hakkında Yardımlarınızı Bekliyorum

Başlatan mgm.mgm

3 Yanıt
3805 Gösterim
Son İleti 25 Kasım 2014, 23:29:50
Gönderen: TA2IKY
xx
Yunus Emre Anadolu Lisesi Amatör Telsiz İstasyonu Yardımlarınızı Bekliyor...

Başlatan TA2UUO

1 Yanıt
978 Gösterim
Son İleti 29 Ocak 2020, 19:27:49
Gönderen: TA2UUO
xx
LÜTFEN BANA ANLATIRMISINIZ..

Başlatan emredipi

5 Yanıt
3037 Gösterim
Son İleti 12 Şubat 2014, 23:18:37
Gönderen: TA4ACV