Gönderen Konu: AMATÖR TELSİZCİLİK KURSU  (Okunma sayısı 5563 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cobra34
  • Ziyaretçi
AMATÖR TELSİZCİLİK KURSU
« : 21 Temmuz 2011, 22:07:00 »
amatör telsizcilik ehliyeti almak veya belge sınıfını yükseltmek isteyenler için amatör telsizcilik sınavına hazırlık kursu düzenlene bilirmi acaba büyük şehirlerde başta istanbul olmak üzere yorumlarınızı beklıyorum yardımcı olurmusunuz

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=1724.0

Çevrimdışı TA2ANS

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 8
  • NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE
  • İsim Soyisim: Nihat
Ynt: AMATÖR TELSİZCİLİK KURSU
« Yanıtla #1 : 22 Temmuz 2011, 11:39:27 »
Selam arkadaşım,aslında düzlenmesi çok güzel olur ama bunun için belli bir talebin olması lazım bu talebi karşılayacak mekan lazım bir şekildede bu mekanda amatör adaylarına bilgi verecek  öğretmen ebabında arkadaşların müsait olması lazım.Bunlar bir kombine olay bunu tedarik edebilirsek neden olmasın.Burda amatörün en azından belirli ve önemli  kanun-yönetmelik kural ve bir istasyonda gerekli malzemelerin en azından  yapılması veya  elde edilmesi açısındanda önemi olduğu kadar,amatör telsizcinin belgesi geldiğinde yetiri kadar bilgili olması esasında önemli bir olay ama;günümüz şartlarında zaten KEGM nün sınava hazırlanmak için sunmuş olduğu sorular dahilinde sınavda bu sorulardan çıkarak sınav yapılacağı için kendinizin kendi kendinize çalışarakta sınavda başarılı olunacağı düşüncesinde böyle bir uygulama pek olmamaktadır.
Bu kurs adı altındaki avtivite ağırlıklı yeri ve zamanı konumunda derneklerin daha müsait olması nedeniyle yapılması gerekir ama  yukarıda bahsettiğim gibi  arza karşılık talebin bir türlü oluşamaması ebabında çok az derneklerimizde bu gibi faaliyetler yapılmaktadır.
Belki biraz edebi anlatım oldu ama gerek sitemizde gerekse KEGM nün sayfasındaki  soruları iyi  irdeleyip öğrenmeye çalışırsanız Amatörlük sınavında başarılı olacağınızdan eminim.Yardımcı olabildiysem ne mutlu.73's.
TA2ANS NİHAT SEBİT BOSTANCI/İSTANBUL

Çevrimdışı TA2ANA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 6
  • İsim Soyisim: Nejat ARGADAL
« Yanıtla #2 : 22 Temmuz 2011, 11:46:44 »
Talep : 1. benim... Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA2KB

• Site Teknik Destek
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 17
  • eski işaret TA2ABD
  • İsim Soyisim: Abdülkadir Bozkurt
« Yanıtla #3 : 22 Temmuz 2011, 13:46:29 »
İstanbulda gecen sinav doneminde Umraniye İzci Kampı TA2KN lokasyonunda TCSWAT ekibi TA1HZ Tevfik Aydın Kazancıoglu onderliginde egitim tertip etmiş ve diger illerde de bildigim kadarıyla il radyo amatör dernekleri kendi bünyelerinde benzer egitimler tertip etmektedirler.

Konuya istinaden  ilinizdeki benzer organizasyonları takip ederseniz sınava hazırlanacaklara faydası olacaktır. Bu arada bu forum uzerindede cozumlu Soru cevaplarini bulabilirsiniz.

Bunun haricinde yeni doneme ait egitim calismalarindan bizimde haberdar olduklarimizi yine burada aktaririz.

Sinava hazirlananlara simdiden basarilar...
Sen doğru yolda ol da, varsın sanan eğri sansın.

Çevrimdışı TB2PMH

• Master of Comp. Analyst
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 14
  • Temeli Adalet olan Devletimiz Varola. MASTER
  • İsim Soyisim: Mehmet KİREÇOĞLU
« Yanıtla #4 : 22 Temmuz 2011, 15:20:03 »
Ankaradaki amatörlerde bana versınler uygulamalı olarak ogretırlerse memnun kalırım Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap bende bılgısayar dersı verırım bılmeyene, shop dersı vereyım yeterkı ıyıce ogreneyım.

Master
Telsiz Radyo Amatörleri Cemiyeti - TRAC Ankara Şube Başkanlığı

floshroyale
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : 09 Ağustos 2011, 02:32:35 »
kurs   yok  yeterli  bilgi   kaynağı   yok  biz  bu    sınava  nerde   girecez  nasıl   hazırlanacaz   .s  ben  daha  yeniyim  help me  plz Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA2KB

• Site Teknik Destek
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 17
  • eski işaret TA2ABD
  • İsim Soyisim: Abdülkadir Bozkurt
« Yanıtla #6 : 09 Ağustos 2011, 09:59:01 »
sinava hazirlik icin , forum bolumunden Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap linkini kullanarak sinava esas 3 bolume calisabilirsiniz. Kanun , isletme ve teknik. Sorular buradaki soru bankasindan gelmekte olup yukaridaki forum linkinde cevaplari da cozumlu olarak bulabilirsiniz. Sİmdiden basarilar. 73..

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVINA HAZIRLIK KURSU:

Başlatan TA3DN

13 Yanıt
13300 Gösterim
Son İleti 23 Kasım 2011, 21:27:26
Gönderen: TA3DN
question
Amatör Telsizci Kursu Var mı?

Başlatan TA2AWV

11 Yanıt