Gönderen Konu: OLAĞANÜSTÜ HALLERDE RESMİ MAKAMLARLA İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE KULLANILABİL.....  (Okunma sayısı 13230 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA2ANA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 6
  • İsim Soyisim: Nejat ARGADAL
Ben orman müdürlüklerinin antenlerine dikkat ettim bugün. Altyapıları bayağı iyiye benziyor... O frekanslar ve roleler bence senaryolastirdigim acil durumda gayet iyi olacaklardır. Umarım bir dernek kontrolünde ilgili frekanslar derlenip toplanır ve gercek amatörlerin hizmetine sunulur...
Saygılar.

Çevrimdışı TA3ALP

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 8
  • İsim Soyisim: EMRE ALPASLAN
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Ben orman müdürlüklerinin antenlerine dikkat ettim bugün. Altyapıları bayağı iyiye benziyor... O frekanslar ve roleler bence senaryolastirdigim acil durumda gayet iyi olacaklardır. Umarım bir dernek kontrolünde ilgili frekanslar derlenip toplanır ve gercek amatörlerin hizmetine sunulur...
Saygılar.

Orman işletme Türkiye'de genellikle 30 Mhz civarında çalışıyor. O frekansta çalışan el cihazlarına da pek sahip olmadığımızdan bence bize yararı olur gibi gelmiyor.
Temeli Adalet Olan Devletimiz Varola...

Çevrimdışı TA2ANA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
30 mhz...? HF bandına mı sarkmışlar yoksa?

Çevrimdışı TA3CB

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 18
  • İsim Soyisim: Mehmet Gültekin
Arkadaşlar.Orman işletmesi telsiz sistemi kurduğundan beri 30-35 mhz arasını kullanmaktadır.İlk kuruluşunda motorola AM telsizler vardı.Sonradan FM modulasyona geçilmiştir.
KORSAN

Çevrimdışı TA2ANA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
30MHz civarında gezinmesinin biz amatörler için ulaşılması zor olduğu açık. O kadar geniş yatay antenlerin geniş bir alanda işe yarayacaktı...

Lisans aldığımda Yaesu vx8'deki 50MHz üçüncü bandının bile işe yaramayacak olması can sıkıcı.

Saygılar.

Çevrimdışı TA3CB

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 18
  • İsim Soyisim: Mehmet Gültekin
Arkadaşlar.Ben hiç ormanda yatay anten görmedim.Özel durumlar hariç.Tüm merkez mobil ve rule istasyonları dahil vertikaldir.

Çevrimdışı TA2ANA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
Önünden geçerken fotoğraflama yapar, paylaşır  burada sizlerden öğrenirim. Zannedersem yatay antenden benim anladığım ile amatörlerin bildikleri farklı.

Saygılar.

Çevrimdışı TA3DP

• Mevzuat Uzmanı
  • Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 97
  • ta3dp@hotmail.com
  • İsim Soyisim: Ramazan KURTÇU
Değerli Arkadaşlar,

Adında da anlaşıldığı üzere, sitemizde öncelikle amatör telsizcilikle ilgili teknik, işletim, kanun ve yönetmelikler konularında yazışmalar yapılacağı ve yapılması gerektiğini tekrar bilgilerinize sunuyorum.

Acil yardım ve afet konularında da olsa, kamu kurum ve kuruluşlarının frekanslarının amatör telsizcilerle ve amatör telsiz dernekleriyle direkt olarak ilgisi ve ilişkisi bulunmamaktadır.
Ancak kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde, Yönetmelik'ler gereği "Acil Durum ve Afet Haberleşmesi" için kurulmuş  ve çağrı işareti almış "amatör afet ve acil durum istasyonunda" bu konuyla ilgili kamu frekanslarının dinlenmesi gibi bir uygulama mümkün gözükmektedir.

Çeşitli cep telefonu (GSM) operatörü firmalarının sinyallerinin olmadığı alan ve yerlerde bile "Sadece 112" şeklinde acil amblulans hizmetlerinin sinyali alınmaktadır.
Diğer taraftan ulaşılabilen bir amatör simpleks kanalı veya role frekansı ile bir başka amatör telsizciye ulaştığınız anda her türlü yardım bilgilisi iletme imkanına da sahip olunmaktadır.

Selamlar ...

İLGİ BİLGİ, KÜLTÜRLÜ BİLGİ GÜÇTÜR.

Çevrimdışı TA2ANA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Foto çekmeye gerek kalmdı... Telsiz teminolojisindeki Radyal lere yatay anten demişim... Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Birşey daha öğrenmiş oldum teşekkür ederim.

Saygılar

Çevrimdışı TA2VW

• Sitenin Babası
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 61
  • Hayati YAZDIRAN KM69KW ANKARA
  • İsim Soyisim: Hayati YAZDIRAN
HENÜZ O SEVİYEYE GELDİĞİMİZİ ZANDETMİYORUM  ETMİYORUM KEŞKE SENİN DEDİĞİN OLSA AMATÖR BİLİNCE TAM ULAŞILSA HAYIRLI ÇALIŞMALAR
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA2VW

• Sitenin Babası
  • Sitenin Sahibi
  • *
bildiğimiz kadarıyla amatörlere yönelik bu sayılan yerlerin çalışması yok ancak şu olabilir bahse konu yerlerde belki lisansını almış amatör arkadaşlarımız var ise onların yardımı ile ve kendi merkezlerinde çalıştıkları esnada tesadüfen amatör lisanslı arkadaşımız amatör frekansları dinliyorsa ve sizde acil konu ile ilgili olarak ona çağrı yapıyoysanız belki ulaşabilirsiniz tabiki amatör frekanslardan olması gerekir.73

Çevrimdışı TA2VW

• Sitenin Babası
  • Sitenin Sahibi
  • *
bilgilendirme için teşekkürler,

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
Oda İçinde Enterferanstan Kurtulma

Başlatan TB2GNI

4 Yanıt
784 Gösterim
Son İleti 16 Kasım 2019, 23:24:50
Gönderen: TA2NC
xx
PMR'LER İÇİNDE RÖLE VARMIDIR AYRICA YASALMIDIR.

Başlatan TA1ISW

1 Yanıt
2340 Gösterim
Son İleti 11 Ağustos 2012, 10:51:06
Gönderen: TA5AO
xx
RAMAD RESMİ WEB SİTESİ AÇILDI

Başlatan TA3DP

16 Yanıt
14617 Gösterim
Son İleti 26 Haziran 2012, 15:24:23
Gönderen: TA1HZ
xx
Yakın Zaman İçinde Geçilecek Yayın Sistemi Ve Biz Amatörler....

Başlatan TB3PSU

7 Yanıt
7398 Gösterim
Son İleti 07 Mart 2013, 00:04:33
Gönderen: TA1CH
xx
SÜRESİ İÇİNDE YENİLENMEYEN ve İPTAL EDİLEN AMATÖR EHLİYETLER GERİ VERİLİYOR

Başlatan TA2AOG (SK)

0 Yanıt
3201 Gösterim
Son İleti 29 Haziran 2015, 01:52:15
Gönderen: TA2AOG (SK)