Gönderen Konu: TRAC BOLU ŞUBESİNDEN İHRACIMLA İLGİLİ  (Okunma sayısı 5444 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TA2AEC

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 5
  • İsim Soyisim: Erdem Cengiz
TRAC BOLU ŞUBESİNDEN İHRACIMLA İLGİLİ
« : 13 Haziran 2011, 02:26:21 »
Geçenlerde TRAC BOLU Şubesi üyeliğinden ihraç edildiğimi öğrendim. Beyler 6 sene gecikmelide olsa beni ihraç ettiğiniz için sizlere minnettarım. Ha keza istifa dilekçesi verecek bir muhattap bulamıyordum. Onur duyarım aranızdan ihraç edilmekten dolayı...

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/index.php?topic=1527.0
İNTRAD BOLU TEMSİLCİSİ (ex: TB2MTK)

Çevrimiçi TA3DN

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 57
  • İsim Soyisim: Bülent Yalçın
Ynt: TRAC BOLU ŞUBESİNDEN İHRACIMLA İLGİLİ
« Yanıtla #1 : 13 Haziran 2011, 12:35:03 »

Mahsuru yoksa ihraç sebebini öğrenebilirmiyiz??

Çevrimdışı TA2AEC

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #2 : 13 Haziran 2011, 14:11:50 »
Bülent abi elime bir yazı geçmedi, fakat ihraç edilen üyeye göndermek mecburiyetindeler bekliyoruz bakalım. 72. maddeden bahsediliyor ancak  dernekler kanununda yada dernek tüzüğünde ben  bu maddeyi göremedim. Guya bu madde başka bir dernek üyesi iken dernek kuranlarla ilgiliymiş. Dernek kurmadık ama evet ben bir derneğin temsilciliğini aldım. Alırım, çünkü demokrasi var ve ben bir şekilde kişisel sorunları nedeniyle beni engelleyen bir oluşuma karşı gerekeni yapmakla yükümlü olduğuma inanıyorum. Aslında kağıt üzerindeki gerekçeleri çokta önemli değil, minareyi çalan kılıfını hazırlamış konu bu kadar açık. Asıl gerekçe benim faaliyetlerimden ve benim amatör telsizcilik yapmamdan rahatsız olan iki radyo amatörünün çalışmalarımı engellemeye yönelik şahsi  çabalarıdır.  Buna role frekanslarından tarafıma hakaret, burası Trac rolesi senin burda konuşmaya hakkın yok gibi söylemler, kurduğumuz aktarıcı sistemlerine müzik yayını vermeye kadar giden karalamalar dahildir. Bunlar yıllardır olan şeyler ancak bunları şimdiye kadar lanse etmedik fazla. Benim hayat felsefeme ters geldi. Ama ihraç gibi güzel bir haberi alınca artık yazayım dedim. Zaten 6 yıl önce ben istifa dilekçemi hazırlamıştım ancak bunu sunacak bir muhattap bulamıyordum. Nasıl olduysa toplanmayı becerip bunu gündeme almışlar, iyide olmuş. İlk yazımda da bahsettiğim gibi ben ihraç edilmekten dolayı onur duyuyorum. Benim sorumluluğum yasalar önünde BTK ve KEGM ye dir. Trac'ın beni ihraç etmesi çokta elzem bir durum değildir. Ben yine Radyo Amatörlüğünü sürdürüyorum ve tanrı izin verdiği sürece sürdüreceğim. Ne zaman toprak altına gireriz o zaman biter benim amatörlüğüm.
Sevgilerimle...

Erdem

Çevrimiçi TA3DN

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 57
  • İsim Soyisim: Bülent Yalçın
« Yanıtla #3 : 13 Haziran 2011, 14:46:21 »

Anladım Erdem. Hayırlısı olsun. Hep dediğimiz gibi kazananın demokratik şartlarda  radyoamatörlüğü olması en büyük dileğimiz.
Kolay gelsin.. Görüşürüz.

Çevrimdışı TA2AEC

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #4 : 13 Haziran 2011, 17:05:25 »
Teşekkür ederim Bülent abi..

73

Çevrimdışı TA2FE

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 3
  • İsim Soyisim: Emin Bora DEMİREL
« Yanıtla #5 : 13 Haziran 2011, 17:15:49 »
Selamlar,

TRAC tüzüğü 56 maddeden oluşur. Sizin söylediğiniz 7 ci maddenin 2 ci bendi (b bend) olabilir.

Emin
Emin Bora DEMİREL   / KN40PT Tuzla /İstanbul   053

Çevrimdışı TA2AEC

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #6 : 13 Haziran 2011, 17:28:16 »
Muhtemelen öyle görünüyor. Yoğunluktan detaylı bakmadım. Gerekte yok zaten, ihraç etmeleri yeterli oldu. Teşekkür ederim Emin bey..

Çevrimdışı ismail28

• Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • İsim Soyisim: ismail Aydın
« Yanıtla #7 : 25 Haziran 2011, 09:57:51 »
Amatör telsizcilik ve dernekler, dernekler... Önyargılar, çalışmalarda öne çıkanların kıskanılması, egoist ve ben düşünceleri... Kültür seviyemiz bu arkadaş ne yapacaksınız. TRAC Genel merkezi ve tüzüğü ile, yönetiminin davranışları ile bir adım yol almak mümkün değil. Ben herkese şunu tavsiye ediyorum, kızmayın üzülmeyin çalışmalarınızı hızla sürdürün. Amatör telsizcilik ancak böyle büyür ve zamanla parazitler ortadan kalkar, yok olur. Bizlerde aynı duygularla ilerlersek amacımıza ulaşamayız. Üzülme kardeşim, çalışmalarına devam et, kaybeden sen olmazsın.
Herkese 73   TA7EA
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

TA3FB
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 25 Haziran 2011, 18:07:39 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Ha keza istifa dilekçesi verecek bir muhattap bulamıyordum.
Sen istifa dilekçesi verecek muhatap bulamıyorsun. Bende derneğin cihazı var. 2007 den bu yana teslim edecek muhatap bulamıyorum!!! Sonra bu tür durumları dile getirdiğimde "sorunlu, TRAC düşmanı" vs vs gibi ithamlarla karşı karşıya kalıyorum. Önce herkes şapkasını önüne koysun ve düşünsün. Sadece şapkayı öne koymaklada olmuyor.   
Allah kurtarmış ne diyim, hayırlısı olsun.......

Lütfen bu yazdıklarımdan çıkarımda bulunup konuyu saptırmayalım. Ben eski TRAC Çanakkale şube başkanıyım. Kimseye düşman değilim, kimseninde adamı değilim.
Tek ve hür radyo amatörü
73..
Barış

Çevrimdışı TA2AEC

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #9 : 25 Haziran 2011, 21:24:13 »
İsmail bey ve Barış bey...
Sizleri çok iyi anlıyorum ve hak veriyorum.  Ayrıca teşekkür ediyorum. Açıkçası bu konuda ne bir kırgınlığım, üzgünlüğüm ne de kimseye düşmanlığım var. Aksine bu konunun bu hale gelmesi ve resmen ihraç edilmemden dolayı mutluyum. Madem hobi olarak amatör telsizciliği seçtim, bunun gereğine göre hareket edip strese girmeden zevk almaya bakmalı insan. Bu bağlamda yerinde bir karar olmuş. Ancak karşınızdaki insan, insanlar bunu abartıp, kişisel kavga meselesi yaptığında, size yalan yanlış ithamlarda bulunduğunda,çirkin sözler sarfettiğinde  ister istemez geriliyor, bir noktadan sonra bazı şeyleri konuşmak durumunda kalıyorsunuz. Yıllardır sustum ve kendi işime baktım. Ama susmakta bir yere kadar. Ağzımızı bozmadan yeri geldiğinde konuşmakta gerekiyor. Konuşmadıkça birileri eline kamçıyı alıp fütursuzca sallamaya başlıyor.
Bu bağlamda kişisel saldırılara sözlü cevap vermekten ziyade bundan sonra mahkemeye başvuracağım. İsterse 10 yıl sürsün isterse 5 yıl umrum da değil.
Ben şahsen kimsenin bana biçeceği bir emrivaki misyon üzerinden bu faaliyetlerimi sürdürmek mecburiyetinde değilim. Zararlı amatör olduğum dile getirilmeye başlandı, yahu adama sorarlar roleden adam kovan, işine gelmeyenleri havada duyduğunda işi gücü bırakıp mandal atan, gittikleri yerlerde yalan yanlış ithamlarla insanları birbirine kışkırtanlar yararlı amatör de, bunları yapmayan, rahatsız olup ses çıkarmadan kendine bir yol çizen, yeni bir aktarıcıyı finanse edip havaya çıkaran, stand kurup telsizciliği tanıtmaya çalışan Erdem'mi zararlı amatör?  Ben bu yaptığım şeyleri popüler olmak anlamında ya da ben bunu yaparım sen neyi yaparsın sorusunu sormak için yapmadım yapmıyorum. İmkanım yettiği kadar zevk aldığım için bu çalışmaları yapıyorum. Keyifli oluyor. Kimseye de şimdiye kadar sen niye birşeyler yapmıyorsun demedim, yargılamadım. Bu benim ne hayat felsefeme ne de aldığım terbiyeye sığmaz. Eğer buna rağmen ben zararlı radyo amatörüysem bu ünvanıda şerefle taşırım. Hatta hiç giymeyi sevmediğim ve şimdiye kadar yaptırmadığım bol cepli bir yelek yaptırıp arkasına da zararlı radyo amatörü diye yazdırırım.
Bu kadar açık konuşuyorum. Erdem Cengiz'in bu yazılanlar dışında farklı bir davranışını bulabilen ve kanıtlayabilenler varsa aralarında buyursun gelsin. Hodri meydan!

Çevrimdışı ismail28

• Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • İsim Soyisim: ismail Aydın
« Yanıtla #10 : 26 Haziran 2011, 01:10:59 »
Cengiz Bey duygularını anlamamak mümkün değil. Neler olduğunun ben farkındayım, bizde o evrelerden geçiyoruz. Roleleri kısıtlayanları veya konuşma diyenleri şahitlerle ispat et ve amatörlüğe uymayan davranışlar başlığı altında Kıyı Emniyeti G. Müdürlüğüne şikayet et. Her şeye katlanırım ama bu hareketler oldukça çirkin ve insanlık dışı hareketler. Belgeleri iptal olsun. Hiç kimse bir amatör telsizciyi hak ettiği amatör frekanslardan kovamaz, konuşmasını engelleyemez. Bu direkt en büyük suçtur. Hiç bir amatör role kişi ve derneklerin olamaz, kamu malıdır, hak edenler kullanırlar. Engelleyenler suç işlerler, bunun da ilk cezası Devlet nasıl verdiyse öyle geri alır, belgelerinin iptali olur. Sonra sana hakaretten hukuk yolu açılır ki devam edersin. Hakkınınzı kullanmayı ve aramayı bilmek lazım. Türkiye de bu suçtan bir belge iptal olsun herkes ses çıkarmadan yerine oturur. Biraz bizler sessiz kaldığımızdan bu hareketler oluyor. Derneklerle ilgili şu an 4 sayfa oldu yazı hazırlıyorum. Tam metni oluşturduğumda Cumhurbaşkanlığı ve Başbakanlığa göndereceğim. TRAC artık miyadını doldurmuştur, kamu yararına dernek olamaz. Amatörleri hain vs. başlıklar altında bölmek ve parçalamaktadırlar. Bu güne kadar 30 a yakın farklı dernek açılmış ise bunun sebebi TRAC kötü yönetildiğindendir.
Herkese 73      TA7EA       Herkes zamanı gelince hesabını Devletimize verecektir.

Çevrimdışı TA2AEC

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #11 : 26 Haziran 2011, 16:29:16 »
Çok teşekkürler İsmail hocam. Benzeri sorunları yaşadığınızı biliyorum. Zaten yaşamayan, şahit olmayanlar bu tür konulara yan gözle bakıyor bunun da farkındayım.
Yıllardır radyo amatörüyüm ve bu süre zarfında kimseyi şikayet etmedim. Kişisel problemleri sebep gösterip, bir arada olmasam da bu arkadaşların tesis ettiği sistemlerden başkalarının yararlanmasına engel olmamak, ilimizi sessiz ve aktarıcısız bırakmamak adına. Bir açıdan doğrusu da buydu. Ancak karşınızda bunun farkına varabilecek kapasitede birileri olmayıp, daha da saldırgan olan insanlar olunca, haliyle kolları sıvayıp gereken yasal işlemleri yapmak kaçınılmaz oldu. Dediğiniz gibi bundan sonra yaklaşımım bu olacaktır. Gerekli bilgileri toparlayıp gerekli mercilere kayıtlarıyla birlikte iletmeyi düşünüyorum.
Ayrıca şahsıma yönelik hakaret ve ithamlar konusunda da suç duyurusunda bulunmak en doğru çözüm olacak.
İsteyen beni yine zararlı amatör olarak lanse etsin. Kanun herkes için vardır ve benim bir hatamı bulabiliyorlarsa ve zararlı bir birey olduğumu düşünüyorlarsa onlarda beni şikayet etsinler. Benim alnım açık, veremeyeceğim hiç bir hesabım yok.
Kamu yararı kısmına gelecek olursak bu konu hakikaten önemli. Benim, yaşadığım problemlerden sıyrılarak bağımsız, objektif bir gözle baktığımızda sonuç yine değişmiyor. Eğer kamu yararına bir hizmet yürütüyorlarsa, o zaman bana ve benim gibi farklı bölgelerde sorun yaşayan insanlara karşı genel merkez gereken tedbirleri almakla yükümlüdür. Ama bakıyoruz ki böyle bir yaklaşım söz konusu değil, aksine taraflı yaklaşımlar söz konusu. Hal böyle olunca yarardan bahsetmek zor.  Şu soruyu sormak lazım. Madem kamu yararına çalışıyorsun, o zaman haberin olduğu halde neden beni roleden kovan, haberleşmemi engelleyen, haraç ister gibi para talep eden üyelerine karşı gereken tedbirleri almıyor, aksine üşenmeden Bolu'ya kadar gelip şube genel kuruluna katılarak, oradaki bir iki kişinin "Biz bu adamı istemiyoruz, ihraç edin" tarzındaki söylemlerine ayak uyduruyorsun? Minareyi çalan bu soruya da eminim bir kılıf uyduracaktır. Olsun biz yine de soralım..
İsmail hocam, bu konuyla ilgili eğer konuşulması gereken şeyler var ise ki bir yazı hazırladığınızdan bahsetmişiniz, ben bu konuda her yerde görüş bildirmeye hazırım. Yasalar çerçevesinde, hukuki boyutun dışına çıkmadan her konuda konuşurum. Yeter artık bu ben merkezli yaklaşımlar. Bir yerlerden başlanmazsa benim endişem camiaya yeni katılan amatörleri de soğutacaklar bu hobiden.
Urcun Canel gibi beyefendi bir kişiliğe sahip arkadaşa bile 3 5 arkadaş toplanıp istasyon kurdun diye zararlı amatör ilan eden bir zihniyetin benim gözümde zerre kadar değeri yoktur.
Bu konuda daha fazla yorum yapmayı düşünmüyorum, ancak şahsımdan rahatsız olanlar bilsinler ki, bu güne kadar kimsenin uşağı, ve argo tabirle şakşakçısı olmadım, olmaya da hiç niyetim yok.
Sağlıcakla kalın

Erdem..

Çevrimiçi TB3BAK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 15
  • İsim Soyisim: AHMET AK
« Yanıtla #12 : 11 Ekim 2011, 17:30:09 »
Bu tarz davranışta bulunanların amacı "Amatör Telsizcilik" mi yoksa dernekcilik-cemiyetcilik mi ? Böyle saçma bir şey olabilir mi ? Oldu olacak o derneğe üye olanların diğer derneklerde ki arkadaşlarıyla görüşmeside yasaklansın.Kınıyorum.
73

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
Bolu 439.400 Rolesi Echolink Bağlantısı

Başlatan TA2AEC

0 Yanıt
3260 Gösterim
Son İleti 24 Şubat 2014, 23:04:10
Gönderen: TA2AEC
xx
JOTA 2011 aktivitesi 15-16 Ekim 'de Bolu Aladağ'larda olacağız.

Başlatan TA1HZ

3 Yanıt
4256 Gösterim
Son İleti 14 Ekim 2011, 12:23:40
Gönderen: TB2BMA
xx
İNEGÖL İNTRAD VE BOLU İNTRAD ÇAĞRI İŞARETİ DEĞİŞİKLİĞİ:

Başlatan TA3DN

4 Yanıt
6943 Gösterim
Son İleti 09 Ekim 2010, 17:50:49
Gönderen: TA3HS