Gönderen Konu: ARACA TELSİZ ANTENİ MONTAJI  (Okunma sayısı 17969 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TB2PMH

• Master of Comp. Analyst
  • Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 14
  • Temeli Adalet olan Devletimiz Varola. MASTER
  • İsim Soyisim: Mehmet KİREÇOĞLU
Ynt: Araç Telsiz Resimleri
« Yanıtla #15 : 10 Ocak 2012, 16:51:34 »
       Bülent abi merhaba yanıt için ayrıca teşekkür ederim başka bir abimizin tavsiyesi üzerine dual band araç anteni temin ettim, 45 cm iken uhf 82 cm açıkken vhf de çalışıyormuş siparişini verdim yarın göndercekler ama uçları yok aşağıdaki resimlerde mevcut, mıknatıslı dual denildi.Fiyat olarak da çok uygun geldi 45 liraya aldım abi.Yukardaki resimdeki antende uhf ve vhf bandlarda çalışmaktadır.Öyle söylendi ne kadar doğru bilmiyorum gelince göreceğiz çünkü siparişi verildi  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  antene gerçekten ihtiyacım var burdaki arkadaşların çoğu biliyor benim ev konum olarak çekmiyor sadece banyoda çekiyor Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap oda biraz garip işin açığı.Çok teşekkürler.

[eklenti yönetici tarafından silindi]
Telsiz Radyo Amatörleri Cemiyeti - TRAC Ankara Şube Başkanlığı

Çevrimiçi TA3DN

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 57
  • İsim Soyisim: Bülent Yalçın
« Yanıtla #16 : 10 Ocak 2012, 16:59:12 »
Bu resimlerdeki tamam Mehmet. Eski veya yeni anteni ilk denemesinde bence mutlaka bir swr metreye bağlayarak test et Mehmet.Anten kolay ama cihazların yerine gelmesi daha zor.

Çevrimdışı TB2PMH

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #17 : 10 Ocak 2012, 17:02:32 »
Abi güzel dedinde bende swr metre yok  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  nasıl yaptırcam onuda bilmiyorum abi sizler yardımcı olursunuz sanırım..Olurmusunuz Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimiçi TA3DN

• Sistem Yöneticisi
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 57
  • İsim Soyisim: Bülent Yalçın
« Yanıtla #18 : 10 Ocak 2012, 17:05:03 »
Mehmet Ankarada hiç tanıdığın amatör arkadaş yokmu? Elinde swr metre olan her amatör yardımcı olur. Bir araştır bakalım.

Çevrimdışı TB2PMH

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #19 : 10 Ocak 2012, 17:11:15 »
Tamam abi bakarım ben burdan wouxun için kullanıcam ben bu anteni abi. Burda da var baya bir amatör abimiz 2 genç kaldık hepsi bizden büyük Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

bu anten iyi değilmi abi sıfır ambalajında, parasıda uygun geldi sanki.İlerde geliştiğimizde daha iyisini alırız.Şimdi buna swr ayarımı yapılacak abi öylemi dicez biz abilerimize?

Çevrimdışı TB2PMH

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #20 : 18 Ocak 2012, 14:14:34 »
Yukarıdakı resim1 ve 2 deki örneklerde verilen mıknatıslı antende yaşadığım bir takım olayları sizinle paylaşmak ıstedım.
Öncelikle wouxun cihazımı hem el hemde araç telsizi olarak kullanmak istediğimden başıma gelmeyen kalmadı Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap kısa kısa geçip mevzuya gelicem.Anten geldi konnekörleri takıldı, hazır hale geldi ama mıknatıslı olduğu için arabanın üzerine tak çıkar tak çıkar bi hal oldum.Kablosunu camdan versem sıkışıyor başka bir yerden sallandırsam, ulaşmıyor.Devamlı üzerinde bıraksam elliyorlar ve çalınma ihtimali var Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Anten + Cihaz + Mayk son durum bu şekilde oldu.Soldan anten kablosu geliyor Ortada cihaz sağda mayk Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

O yüzden çok karıştı elinde kullanan varsa arabasının neresine taktığı konusunda bana yardımcı olabilecek olan birisi varsa lütfen yazsın.Mıknatıslı mobil telsiz için.

Çevrimdışı TA2ANA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 6
  • İsim Soyisim: Nejat ARGADAL
« Yanıtla #21 : 18 Ocak 2012, 14:32:34 »
Benim Diamon SR775 mobil antenim ve baofeng uv3r ekipmanımı Ford connect aracımda kullanıyorum. İlk olarak mobil anten aldıktan sonra özellikle Yalova deniz seviyesinden istanbul rölelerine girişim çok rahatladı.

Tavanın ortaya yakın bir yerine duruyor antenim radyo anteninin tam arkasında. Ustalar araçların tavan orta noktasını en az kayıplı yer olarak kavsiye etmişlerdi, uyguladım. Kablo kapının hizzasından fitil arasına girip, sol aynanın yanına kadar fitil içinde devam edip oradan kapı arasından içeriye giriyor. Tabi kablo gayet ince.  Telsizde gösterge panelinin içinde konnektörü ile buluşuyor. Ortalama bir mike'dan büyük olmayan Baofeng için kablonun duruşu pek göze hoş görülmese de kısa muhaberelerimde gayet verimli.

Tavsiyem, küçük telsiz küçük dert. Büyük telsiz büyük dert.

Saygılar.

Çevrimdışı TB2PMH

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #22 : 18 Ocak 2012, 14:43:49 »
Anlaşıldı ki dert büyük olsa gerek benim bu işe acil çare bulmam lazım, 4 bölümden oluşuyor Emre abinin arabasındaki anten iyi olmuş kaporta delinmiş ama olsun hiç değilse sabit Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap benim buna başka bir çare bulmam lazım ya satayım bunu geri Emre abinin anteninden alıp deldireyim yada bu şekilde kullanayım.En kısa zamanda nasıl göründüğünü size resim olarak gösteririm biraz gülersiniz Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA2ANA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #23 : 18 Ocak 2012, 14:49:31 »
Deldirmeyi tavsiye etmiyorum...

O saç ne olursa olsun, ne yaparsanız yapın elinde sonunda pas kusacak dışarı. İkinci eldede o deliğin gönlünüzde yaratacağı etkiyi tavsiye etmiyorum.

Çevrimdışı TB2PMH

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #24 : 18 Ocak 2012, 15:04:26 »
O zaman deldirme yapmayın diyorsunuz Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap o zaman bu anteni nasıl yapıcaz mıknatıslı anteni ?
Tak çıkar camdan ıcerı at, olmadı geri tak hem millet tuhaf bakıyor hemde full zahmet Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TA2ANA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #25 : 18 Ocak 2012, 15:18:19 »
Ben sökmüyorum üzerinde bırakıyorum. Sizin aracınızın marka ve model yılını alabilirmiyim?

Çevrimdışı TB2PMH

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #26 : 18 Ocak 2012, 15:24:08 »
2006 clio alize üstü yumurta gibi Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap bu anten 4 parça olduğu için çalınma ihtimali çok yüksek.

Çevrimdışı TA2ANA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #27 : 18 Ocak 2012, 16:38:39 »
Tavsiyem, delmek yerine arka bagaj kapağınızın üzerine 4 mini alyan vida ile sıkıştıran bir montaj elemanı almanız. Delik yerine megeste mini mini 4 ezik fark edilmeyecektir bile.

Çevrimdışı TB2PMH

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #28 : 18 Ocak 2012, 16:51:05 »
Zaten dolu göçükleri vardı nerden alıcaz peki o minikleri ve mıknatısdan dönüşüm olurmu ?

Çevrimdışı TA2ANA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #29 : 18 Ocak 2012, 17:08:48 »
Bildiğim kadarı ile o diplik ve  montaj kiti ayrı satılıyor. Anteninizin üzerini doğrudan oraya takıyorsunuz.  Nasıl bulursunuz?...?  Bana Ft8900r ile birlikte geldi... Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

topicsolved
cb telsiz ve ekipmanların araca montajı nasıl olmalı

Başlatan TA2IHU

9 Yanıt
17372 Gösterim
Son İleti 23 Nisan 2012, 00:05:17
Gönderen: TA1HF
xx
motor kaskına telsiz için kulaklık mikrofon montajı

Başlatan TB2PJJ

5 Yanıt