Gönderen Konu: En Uygun Nerden Telsiz Alınır? Hangi telsiz Alınmalı Neden?  (Okunma sayısı 7563 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi TA5OD

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 3
  • İsim Soyisim: Osman Doruk
Ynt: En Uygun Nerden Telsiz Alınır? Hangi telsiz Alınmalı Neden?
« Yanıtla #30 : 22 Haziran 2011, 13:22:28 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
Merhaba arkadaşlar pazartesi akşamı 409shop tan wouxun kg uvd 1p siparişi verdim ve ayrıyetten programlama kablosuda bugün oldu halen postaya vermediler mail gelmedi, bende çat pat ingilizcemle  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap mail attım 15-20 dakika içinde cevap geldi stoklarında yokmuş  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap kısa sürede göndericez dediler. bu cihazdan ya da başka cihaz alıcak arkadaşlar varsa bilgileri olsun. inş. sorunsuz gelir 73.......

Sorunsuz gelir arkadaşım merak etme ben geçen haftalarda 2 tane getirttim bi sorun olmadı. Yeterki adresini koli üzerine tam yazsınlar. Şimdiden hayırlı olsun.

Çevrimdışı TA3AGT

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • İsim Soyisim: Onur GÜVEN
« Yanıtla #31 : 22 Haziran 2011, 13:26:48 »
Merhaba arkadaşlar pazartesi akşamı 409shop tan wouxun kg uvd 1p siparişi verdim ve ayrıyetten programlama kablosuda bugün oldu halen postaya vermediler mail gelmedi, bende çat pat ingilizcemle  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap mail attım 15-20 dakika içinde cevap geldi stoklarında yokmuş  Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap kısa sürede göndericez dediler. bu cihazdan ya da başka cihaz alıcak arkadaşlar varsa bilgileri olsun. inş. sorunsuz gelir 73.......

Sorunsuz gelir arkadaşım merak etme ben geçen haftalarda 2 tane getirttim bi sorun olmadı. Yeterki adresini koli üzerine tam yazsınlar. Şimdiden hayırlı olsun.

sağolun osman bey inş. internet üstünden alışveriş yapmayı sevmem ama fiyatlar malum Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap belgemizde gelmedi beklemeye devam

Çevrimdışı TA2ANA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 6
  • İsim Soyisim: Nejat ARGADAL
« Yanıtla #32 : 22 Haziran 2011, 17:29:14 »
Northwolf lisansım bir türlü cebime giremiyor çünkü bir türlü gelmiyor Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Bende güzel günlerimi güzel geçiriyorum, 145,750 rölesini dinleyip üstad larımızın görüşmelerini dinliyorum aslında çok iyi oluyor. Bu arada cihaz temin etmek çok zor yaa napcam bilemiyorum nedendir bilinmez yaesu dan vazgeçemiyorum... sanki başka marka yok. Singapur da cihaz pahalı imiş... japonyaya giden birilerini bulsak belki...

Bende yaesu peşindeyim ekipmanlarım için, ancak bir handikabım oluştu.

El cihazından lisans alana kadar vaz geçtim, keza taşımak için erken. Bu aralar hem evde, -ehliyet sonrası da-hemde arabamda kullanabileceğim, başta HF bandını dinlemek üzere bir anten kurup hem swl, hem de diğer amatör bandları dinlemek amaçlı bir ekipman istiyorum. Tabi bu ekipman malesef lisanssız almak imkansız. İkinci el de de hem güvenmiyorum, hemde 1700-1900 gibi rakkamlar var. Ayrıca müstakil evime ne tür bir anten sistemi kuracağımıda bilmemekteyim.

Şu an sadece okuyorum...

ÖzgürAK
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #33 : 22 Haziran 2011, 17:43:43 »
Çok haklısın yeni bir amatör için herşeyi öğrenmeden harekete geçmek hata yapma olasılığını arttırır. Ben sabit istasyonu kurup biraz tecrübe kazanmadan el cihazı düşünmüyorum, senin de dediğin gibi en iyisi hf sistem ama onun için yolum uzun diye düşünüyorum. Evinin müstakil olması büyük avantaj benim evim en üst kat çatı bize ait ve yüksek konumdayım. belgem olmadığı için alım yapamıyorum ama bugün swıchmode u nereden alacağımı buldum 13,8v 29A 65TL. Bu arada nerede oturuyorsun?

Çevrimdışı TA2ANA

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 6
  • İsim Soyisim: Nejat ARGADAL
« Yanıtla #34 : 22 Haziran 2011, 19:33:26 »
Perpa... dilediğiniz amperde ucuz güç kaynakları ile dolu üstelik çoğuda yerli. Tabi, akü de düşündüğümden ona göre bir sistem de kuracağım.

İst.Beykozdayım ama telsiz için çok alakasız ve zor bir dairede oturuyorum. Yalova'daki müstakil evime düşünüyorum sistemi, zaten yüksek... pmr cihazımla  bile dinlenebiliyor benden 20-30 km ötedeki tersane pmrları... Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap artık nasıl oluyorda oluyor fikrim yok Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Anten konusunda gerçekten HF için nasıl olacağını düşünüyorum. Makaleler bölümünde bazı metre dalgaları için ihtisas antenleri yapımları var. Bu tür antenler ile birlikte dezavantajlar varmı yokmu henüz bilgimde yok.

Küçüklüğümde en sevdiğim zaman geçirme yönetmi blaupunkt radyonun sw ve mw lerinde mini tuner gezileri yapmak, yabanc lisanlar duymaktı. Antenini dışarıya alıp uzatıp kaldırıp yükseltirdim.  Ah beslemesi gitti diye bozuldu ilan edip attığımı, katlı müzik setlerine daldığımı düşündükçe...

"Ham radio is something you DO and LEARN. NOT something you BUY!"

Bu tam oturdu...
« Son Düzenleme: 22 Haziran 2011, 19:42:02 Gönderen: northwolf »

ÖzgürAK
  • Ziyaretçi
« Yanıtla #35 : 22 Haziran 2011, 19:48:07 »
Perpaya 200m mesafede oturuyorum boş bir günümde araştıracağım ben daha önce telsiz bulma umuduyla gittim ama nafile elektrokent de bulamadım hep PMR var.

Çevrimdışı TA5AEK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 0
  • İsim Soyisim: ertuğrul kıraner
« Yanıtla #36 : 25 Haziran 2011, 12:25:51 »
WOUXUN KG UVD 1P 136-174 / 400- 480 cihazım bu gün elime geçti  siparişle elime geçme zaman aralığı 8 gün sürdü 409 shop ii çalışıyor bu arada dikkatimi çeken bir şey oldu gelen pakette ingilizce olarak ürünün cinsi oyuncak amacı hediye fiyatı 10 dolar yazıyordu adamlar uyanmış galiba gümrükte sorun olmasın diye bunları yazmışlar
« Son Düzenleme: 26 Haziran 2011, 21:40:32 Gönderen: asikan »

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

xx
Uygun Fiyatlı Telsiz

Başlatan TA2OXC

12 Yanıt
4458 Gösterim
Son İleti 15 Mayıs 2018, 11:36:09
Gönderen: TA2UAP
xx
Programlamaya En Uygun Telsiz Hangisidir?

Başlatan TA2MDB

1 Yanıt
1232 Gösterim
Son İleti 15 Haziran 2018, 22:43:42
Gönderen: TA1CX
xx
DİAMOND SG-7900 ANTENE HANGİ MARKA VE MODEL DİPLİK ALINMALI

Başlatan TA3LLL

1 Yanıt
3218 Gösterim
Son İleti 24 Kasım 2015, 12:00:06
Gönderen: TA4ZG