Gönderen Konu: FM VERİCİ  (Okunma sayısı 40917 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TB3BAK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 15
  • İsim Soyisim: AHMET AK
Ynt: Fm verici
« Yanıtla #15 : 27 Ekim 2011, 17:29:24 »
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap
ahmet kardes senin sorununa cozum kolay istersen 5-6 watt istersen daa fazla gucte cikis yapabilirim sana.msn den yada telden irtibat kur benimle adım murat 05386498568 msn  scorpion_196622@hotmail.com
 ben fm vericileri gectim simdi tv vericisi yapiyorum

Murat bey mail attım.
73,

Çevrimdışı strange100

• Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 0
  • İsim Soyisim: murat kosar
« Yanıtla #16 : 02 Kasım 2011, 23:38:53 »
ahmet sende gözden cıkaracagın ibrelı bır fm radyo varmı varsa  ozaman sana frekansı kaymayan bı verıcı yapma fıkrı söyleyebılırım radyoyu fm verıcı yaparsın hende harıka olur osilatör transıstörunu bulman lazım elıne bır tel al dokun transıstörun bacaklarına yada ölcu aletıyle ölç. yok ölçmeden yapim dıyosan radyo çalışırken bı radyoda dınlemek ıçın olucak. yani birini dönuşturucez bırıyle dınlıyceksın
 iki radyoda fm de acık olucak dönuşturecegın  radyonun sesını kıs dıgerınınkını ac 94mhz lerde olsun sesı acık olan dönusturecegın radyoyla fm de gezın yavas yavas . göreceksınkı dıger radyonun hişirtısı kesılecektır. yada dıger radyo bır ıs
tasyon cekerken bırden bu istasyon yok olucaktır  ozaman dönuşturecegımız radyonun osilatör transistörunu bulucaksın
 eyer radyo entegrelıyse bıle  orda 3-4 sarım bır bobın vardır hava aralıklı  işte o bobının bır ucu varyabıla gıder oraya anten baglıycan 1-15 pf kondansator lazım mercımek bu kondansatörun bır ayagı varyabılın o ucuna bır ayagı antene antende 75 cm fılan bır tel olsun  .  transıstörun beyzını bul  ve 100 k.om bır dırenc ve bu dirence seri 100 nf mercımek bagla mercımegın boştakı ucuna dırek bır cd calar yada mp4 muzık calar bagla
 gör bakalım senın o devredekı gıbı frekans kayması varmı:))) saygılar   bunu kuçukken kesfetmıştım ta 80 lı yıllarda

Çevrimdışı TB3BAK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #17 : 03 Kasım 2011, 20:52:27 »
Boş bi vaktimde bununda denemesini yapacağım Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap Bu şekilde max. kaç watt çıkış yapabilirim ?

Çevrimdışı strange100

• Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #18 : 03 Kasım 2011, 22:40:25 »
sende 2 watlıktan düşük çıkışı ama frekans asla kaymaz 50_100 miliwattır belkı ama zordur sabır ister. yapmak

Çevrimdışı TB5X

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • Bu Mesajı : 19
  • Mehmet DİVİLİ | www.tb5x.com
  • İsim Soyisim: Mehmet DİVİLİ
« Yanıtla #19 : 18 Aralık 2011, 23:35:46 »
Bir zamanlar benim yaptığım bir devre..  fikir verir diye yayınlayayım dedim..
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap#
Bu devre ile yaklaşık 30 watt a kadar güç alabilirsiniz.
Ancak arkadaşların da belirttiği gibi fm bandında daha doğrusu  amatörlere ayrılan frekansların dışında gönderim yapmak kanunen yasaktır bilginize.
73 ler..
Mehmet DİVİLİ | Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Çevrimdışı TB3BAK

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
« Yanıtla #20 : 29 Ocak 2012, 23:07:19 »
   Geçenlerde elektronikçiler çarşısından malzeme alırken gözüme bir devre çarptı ve almadan edemedim.Minik bir fm verici devresi. Fotoğrafları sizlerle paylaşıyorum.Ortam dinleme cihazı tarzında oldu biraz Resimlerin Görüntülenmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap  Yayın alanı antenden dolayı çok düşük. 3-4 Metrelik bir çapta verimli yayın yapıyor.Kısmet olursa yaz tatilinde çok daha gelişmişini yapmayı hedefliyorum.

Çevrimdışı TA3ALS

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • *
  • Bu Mesajı : 1
  • İsim Soyisim: Ali Şahin KUZUCU
« Yanıtla #21 : 21 Şubat 2012, 10:21:11 »
Elektronik ile ilgilenen herkes veya birçok amator radyocu bu uğraşının başlarında böyle küçük güçlü vericilerle mutlaka karşılaşmıştır ve merakını kamçılamıştır. Tabi ki kanunen yasak olacak ama öğrencinin veya amatörün deney hakkı da vardır. Zaten bu cihazların güçlü vericileri bastırması da imkansızdır.
Uzun süreli yayın yapılmazsa denemeye kimsenin bir şey diyeceğini sanmıyorum.

paradox219
  • Ziyaretçi
Ynt: FM VERİCİ
« Yanıtla #22 : 26 Temmuz 2012, 17:35:05 »
Arkadaşlar bana bu konuda yardımcı olabilecek varmı ilçemde doğru düzgün radyo yayını yapan yok araştırmalarıma göre 5W'tan yüksek olmayan devreler yasalmış bu çapta 1 2 km'lik yayın yapan bir devre nasıl yaparım malzemeler sorun değil tek gereken yardımınız ve beni yönlendirmeniz. Bana fb.com/abdullahozat adresinden ve ya burdan ö.m atarak ulaşabilirsiniz.İyi günler.(Bu arada Elektrik - Elektronik bölümü okuyorum)

Çevrimdışı strange100

• Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #23 : 26 Temmuz 2012, 17:39:18 »
15 watt işini görurmu kardes anteni yuksek kurarsan 10 kılometre yayın yapar

Çevrimdışı TA4AHE

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 28
  • Herşey Amatörlük için...
  • İsim Soyisim: Hüseyin Erol ÜNAL
« Yanıtla #24 : 18 Ağustos 2012, 20:02:08 »
BENDE CİHAZIN 60 WATTLIĞI VAR RESİMDE GÖRÜLEN 30 WATTLIK CİHAZ GİBİ KARMAŞIK DEĞİL SADECE SMPS GÜÇ KAYNAĞI+MODÜLATÖR+ÇIKIŞ KATIYLA YAPTIM. İYİ BİR ANTENLE NORMAL DAĞLIK ARAZİDE 35 KM GİDİYOR...
Dünyada yeteneksiz insan yoktur. Sadece iyi eğitilmemiş ve iyi yönlendirilmemiş insanlar vardır.

Çevrimdışı TA1OZH

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • **
  • İsim Soyisim: hüseyin özdemir
« Yanıtla #25 : 20 Ağustos 2012, 21:07:54 »
selam forum sakinleri benim bi düşüncem var ama olurmu olmazmı diye sizlere danışayım dedim. yukardaki yasızında  abimizin dediği pll katı olarak şu arabalarda kullanılan fm transmitterlerden kullana bilirmiyiz acaba onun çıkışına bir tane 15 watlık çıkış katı yaptıkmı olmazmı acaba siz değerli abilerimize bir sorayım dedim illa bir pll katı almamız şartmı acaba.....

Çevrimdışı TB3PSU

• Amatör Telsizci
  • Sitenin Sahibi
  • Bu Mesajı : 29
  • Tecrübe: herkesin kendi hatalarına verdiği addır..
  • İsim Soyisim: Soner UÇAR
« Yanıtla #26 : 20 Ağustos 2012, 22:03:42 »
maalesef olmaz çünkü: bahsettiğiniz transmitterlerin çıkış gücü mikrovat seviyelerinde olması lazım ve bu güç ile hiç bir çıkış katını süremezsin.  modülatör katından en azından 1watt  çıkması gerekiyor ki çıkış katını sürsün. aşagıda ilave etmen gereken linear devre var..ayrıca bu adrese bak..Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap   iyi bayramlar...73

[eklenti yönetici tarafından silindi]
« Son Düzenleme: 20 Ağustos 2012, 22:24:37 Gönderen: TB3PSU »
Baskalarinin bilgisi ile bilgin olsak bile , ancak kendi aklimizla akilli olabiliriz...

Çevrimdışı strange100

• Sitenin Sahibi
  • *
« Yanıtla #27 : 29 Ekim 2012, 20:46:38 »
slm kardesler yunanistandan yazıyorum. fm araba modulatorunu 1 watt a yukelttım 4 transistor ile ve simdi buna diger eklemeler yapılabılır stereo ve kart okuyucuda var uzerinde uan gemide denıyorum onu harika calısıyor.  27 mhz telsizci arkadslarada selamlar onları dinliyorum el telizi ile yunanistandan. burdanda italyaya geciyoruz. yalovadan teknomerkeze selam

Paylaş facebook Paylaş linkedin Paylaş reddit Paylaş twitter

question
FM VERİCİ

Başlatan TA4AHE

1 Yanıt
2249 Gösterim
Son İleti 01 Ağustos 2012, 23:59:29
Gönderen: TA3CB
clip
tv verici whf

Başlatan strange100

14 Yanıt