Üyelik Sözleşmesi

Bu forumu kullanmanız yoluyla, bir kişinin mahremiyetine, yetişkinlere uygun materyaline, sahte, hakaret edici, yanlış, rahatsız edici, kaba, nefret dolu, taciz edici, müstehcen, küstah, cinsel yönelimli, istilacı herhangi bir materyal göndermeyeceğiniz konusunda hemfikirsiniz. Veya herhangi bir Uluslararası veya Amerika Birleşik Devletleri Federal yasasını ihlal ederek. Telif hakkına sahip olmadığınız veya telif hakkıyla korunan materyalin sahibinden yazılı izin almadığınız sürece telif hakkıyla korunan herhangi bir materyali göndermemeyi kabul etmektesiniz. Bu forumda spam, sel, reklamlar, zincir mektuplar, piramit şemaları ve talepler de yasaklanmıştır.

Bu forumun çalışanlarının veya sahiplerinin mesajların geçerliliğini doğrulaması imkansızdır. Unutmayın, gönderilen mesajları aktif olarak izlemediğimizi ve içerdiği içeriklerden sorumlu olmadığını lütfen unutmayın. Sunulan bilgilerin doğruluğunu, eksiksizliğini veya kullanışlılığını garanti etmiyoruz. Gönderilen mesajlar, yazarın görüşlerini ifade eder ve bu forumun, onun çalışanlarının, yan kuruluşlarının veya bu forumun sahibinin görüşlerini değil. Gönderilen bir mesajın sakıncalı olduğunu düşünen herhangi birinin, bu forumun yöneticisine veya yöneticisine derhal haber vermesi önerilir. Bu forumun çalışanları ve sahibi, sakıncalı içeriği, kaldırmanın gerekli olduğunu belirledikleri takdirde, makul bir süre içinde kaldırma hakkını saklı tutar. Bu el ile yapılan bir işlemdir, ancak lütfen belirli iletileri derhal kaldırıp düzenlemeyemeyebileceğinizi fark edin. Bu politika, üye profil bilgileri için de geçerlidir.

Gönderilen mesajlarınızın içeriğinden yalnızca siz sorumlusunuz. Ayrıca, bu forumun sahiplerini, bu forumu, çalışanları ve bağlı kuruluşları ile ilgili tüm web sitelerini tazmin etmeyi ve zararsız kalmayı kabul edersiniz. Bu forumun sahipleri, bu forumu kullanımınızdan kaynaklanan herhangi bir durumdan kaynaklanan resmi bir şikayet veya hukuki işlemin olması durumunda kimliğinizi (veya bu hizmette toplanan diğer ilgili bilgileri) açığa çıkarma hakkını da saklı tutar.

Kayıt olduğunuzda kullanıcı adınızı seçme imkânınız var. Adını uygun tutmanızı öneriyoruz. Kaydolmak üzeresiniz bu kullanıcı hesabı ile, korumanız ve geçerlik nedenlerinden dolayı, asla bir yönetici dışında başka bir kişiye şifrenizi vermemeyi kabul etmiş olursunuz. Aynı zamanda ASLA başka bir kişinin hesabını herhangi bir sebepten dolayı kullanmayı kabul etmiş olursunuz. Ayrıca hesap hırsızlığını önlemek için hesabınız için karmaşık ve benzersiz bir şifre kullanmanızı kesinlikle öneririz.

Kayıt olduktan ve bu foruma giriş yaptıktan sonra ayrıntılı bir profili doldurabileceksin. Temiz ve doğru bilgileri sunmak sizin sorumluluğunuzdadır. Forum sahibi veya çalışanları yanlış veya kaba bir nitelik taşıdıklarını belirten herhangi bir bilgi, önceden haber vermeksizin veya bildirimde bulunmadan kaldırılacaktır. Uygun yaptırımlar uygulanabilir.

Bu yazı veya ISS'nizin bağlantı kurulması yasaklanması gerektiği hallerde, her postayla birlikte IP adresiniz kaydedilir. Bu, yalnızca bu sözleşmeyi büyük bir ihlal durumunda ortaya çıkacaktır.

Ayrıca, yazılımın, kullanıcı bilgilerinin ve şifrenizin olduğu gibi küçük bilgi içeren bir metin dosyası tarayıcınızın önbelleğine bir çerez yerleştirdiğini unutmayın. Bu SADECE giriş yapmaya / dışarıda kalmaya devam etmek için kullanılır. Yazılım, başka herhangi bir bilgi biçimini bilgisayarınıza toplamaz veya göndermez
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1> Kibar, nazik,yardımsever, saygılı ve sevecen olun...Unutmayın ki esprili olmak sululuk yapmak, laubali davranışlarda bulunmak değildir... Alaycı, aşağılayıcı ve küstah mesajlar atmayın, IRC üslubu kullanmayın, TÜRKÇE konuşulduğu gibi YAZILAN bir dil değildir, dolayısıyla TÜRKÇE'mize özen gösterip sahip çıkınız ve DOĞRU yazmaya dikkat ediniz... Diğer bir üyeye özel mesajlarla hakaret, taciz, sürekli, rahatsız edici veya aşağılayıcı mesajlar atılması forumdan ihraç nedeni olacaktır.

Lütfen mesajlarınızın konuları arasında müstehcen ve cinsel içerikli, belirli Kişi veya kesimleri, milletleri aşağılayan, siyasî, dinî veya her türden tartışmaya sebep olabilecek, futbol maçları ve takımlarıyla ilgili, konular olmamasına dikkat ediniz. Bu tür mesajlar uyarısız silinir.

a) Dinî konular tanrı ile kul arasında bir konu olması ve tartışmalara yol açabilecek hassasiyeti nedeniyle bu forumda hiçbir şekilde değinilmemesi gereken konular arasında yer almaktadır.Herhangi bir dinin veya dinsel inancın tanıtımı, propagandası, kuralları, bilmek, öğrenilmek İstenen yönleri, kutsal değerleri, kitapları, söylemleri ve aklınıza gelebilecek her yönü bu forumda yer almaması gereken konulardır. Üzerinde hassasiyetle durmanız önerilir.

b) Keza siyaset ve futbol konuları da benzer nedenlerden ötürü hiçbir nedenle bu forumun hiçbir odasında değinilmemesi gereken konular arasındadır.

2>Size hitap edebilmek için İsim Soyisim,gerektiğinde ulaşabilmek için telefon numarası bölümleri kesinlikle doğru olarak doldurulmak zorundadır.İsim ve soy isminizi forumda herkes görebilir,fakat telefon numaranız sadece yöneticiler tarafından görüntülenecek durumda ayarlanmıştır.
 Profil bilgilerinizdeki gerekli bölümleri güncel tutunuz.
 
3> Forumumuz amatör telsizcilik konusunda bilgilendirme ve özendirme amaçlıdır. Çağrı işaretine sahip amatör arkadaşlarımız,çağrı işaretleri ile üye oldukları takdirde forumun her bölümünü okuyabilir ve mesaj yazabilir durumdadır.Amatör telsizci olmayan üye arkadaşlarımız forumun bazı bölümlerine ulaşamaz ve yazı yazamaz.
    Ana sayfada bulunan online yazışma bölümünü herkezi ilgilendirebilecek sorular sormak için kullanmayınız.Sorularınız için forum bölümünü tercih ediniz.Verdiğiniz bilgiye herkezin ihtiyacı olabilir.

a) TA Röle listesine sadece amatör telsiz çağrı işareti ile üye olan arkadaşlarımız mesaj yazabilirler.Amatör telsizci olmayan arkadaşların mesajlarını o bölgeden bir amatör arkadaşın onaylaması gerekmektedir.Onaylamadan güncelleme yapılmaz.

4> Eğer dosya alış-verişi yapıyorsanız dürüst olun.Trojanlı,virüslü veya çalışmayan dosyaları başkalarına vermeyin.Unutmayın ki "Bugün sizin başkalarına yaptığınızı, yarın bir başkası size yapacaktır".Verdiğiniz sözlerde durun, yerine getiremeyeceğiniz sözler verip karşınızdakileri boş yere umutlandırmayın.

5> Devamlı istemek hoş karşılanmaz.Arada bildiklerinizle, bulduklarınızla katkıda bulunun.Bazı konuları kendiniz araştırın. Uzun uzun mesajlarla, lüzumsuz tekrarlarla milleti sıkıp mesajınızı okunmaz hale getirmeyin.

6> Bir mesajda birden fazla istekte bulunmayın.İsteklerinizi zaman içine dağıtın.
LÜTFEN ESKİ MESAJLARA GÖZATIN.

7>Kendi kimliği ile bir başkasının foruma girmesine yardımcı olan üyeler uyarılarak SUSTURULMUŞ durumuna getirilir.(Forumu mesaj yazamaz,chat bölümünü kullanamaz)Bunu önlemek amacıyla üyelerin gerekli takibi yapılmaktadır.

8> Kişiler ve forum üyeleri hakkında özel bilgiler postalayıp, dedikodu yapıp kişilik haklarına zarar vermeyin.

9> Mesajınıza cevap gelmediyse karşılığı yok demektir.Sürekli tekrarlamayın.

10> Spam (FLOOD) mesaj atmayın, üyelerimize SPAM sayılabilecek "Özel Mesaj" göndermeyin hack konusuyla ilgili bilgi veren veya bilgi isteyen mesaj atmayın, kişileri HACKER'liğe özendirmeyin.Bu gibi konularda bilgi içeren mesajlar üyelerimizce hoş karşılanmamaktadır.

11> Unutmayın. Hiç kimse size birşey vermeye MECBUR Değildir. Alacağınız yardımı takdirle karşılayın.Sorunuza gelen bir cevabı LÜTFEN Olumlu/Olumsuz yanıtlayarak bildirin ki aynı sorunu yaşayan diğerleri faydalansın.

12> Sistem Yöneticileri ve Kontrol Ekibi her türlü forum etiğine aykırı mesajları silme, düzenleme, mesajlara açıklayıcı ilaveler yapma yetkisine sahiptirler.Mesajı herhangi aykırı bir nedenle silinen veya düzenlenen üyenin bu konuda hesap sormak gibi bir AYRICALIĞI YOKTUR.

13> Üyelerimizin foruma sadece SEYiRCi olarak katılması yönetim ve diğer aktif üyeler tarafından hoş karşılanmamaktadır.Sizin bildiğinizi bizler bilemeyebiliriz lütfen bizlerle paylaşın.

14> Forumu firma adı ve reklamı gibi TİCARİ AMAÇLAR İçin KULLANAMAZSINIZ.Reklam vermek istiyorsanız lütfen gazetelere başvurunuz.Bu tür mesajlar yada ünvanlar otomatik olarak silinir.Eğer edit(Mesajınızı düzeltme) yapılmış ise bu; üyemize olan saygıdandır.

15> Her konuda yazılmış mesajlarda POLEMİK KONUSU yaratmak (Aksi fikirlerini hoşgörüsüz ve sert bir üslupla yazıp tartışma konusu başlatmak), diğer bir üyeyi haşlama vb durumlarda  bulunmak tüm üyelere ve yöneticilere yasaktır. Bir uyarı yapmanız gerekiyorsa tahrik ve tahkir içermeyen bir üslup KULLANMAYA ve verdiğiniz cevap size atfen yazıldığında göstereceğiniz TEPKİYİ göz önün de bulundurarak, BİRKAÇ KEZ okuduktan sonra postalamayı ADET haline getiriniz. Aynı şekilde, mesajına sert bir karşılık alan üyenin, yangına körükle gidip tartışmayı daha da ALEVLENDİRMESİ de bu kural kapsamındadır. Bu tarz davranışlara tevessül edenler önce UYARILIR, davranışlarına devam etmeleri durumunda SUSTURULMUŞ konumuna getirilir(Forum ve chat bölümünü kullanamaz). LÜTFEN bu forumun sükûnet ve asayişini KORUMAYA ÖZEN GÖSTERİNİZ.

15 a< Amatör telsizci arkadaşların çeşitli rölelerde ve frekanslardaki tutumları göz önüne alınarak sisteme girişleri kısıtlanabilir hatta yasaklanabilir.
    b< Amatör telsiz lisansı olmayan üyelerimize  amatör telsizler,röle,frekans vb kullanımları hakkında bilgi verilmesi yasaktır.
16> Sitemizde cihaz,anten,vb alım,satım vb ilanı vermek ayrıca cihaz modifikayonu mesajları kesinlikle yasaktır.

17> Forumda yeni bir konu açmadan evvel mutlaka site arama bölümünü kullanınız.Gerçekten konunuz ile ilgili bir bölüm yok ise yeni konuyu uygun kategori başlığı altına açınız.

18>Yeni konu açarken konu başlıklarının BÜYÜK HARF olmasına ve başlığın detaylı yazılmasına özen gösteriniz.( Örn:ASELSAN KANALLARI yerine ASELSAN KANAL AYARI NASIL YAPILIR vb gibi)

19> Mesajınızı yazdığınız kategoride bulamıyor iseniz diğer kategoriler altına taşınmış olabilir lütfen kontrol ediniz.

20> Foruma yazmış olduğunuz mesajlarda düzeltme yapar iken sizden sonra cevap yazmış olan üyelerin vermiş olduğu cevapları göz önünde bulundurarak düzenleme yapınız.Mesajlarınızı sildirmek istiyor iseniz Kontrol Ekibine özel mesaj ile bilgi veriniz.

21> Bu FORUM kendi özgün kuralları olan ve AMME HİZMETİ gibi bir amacı olmayan radyo amatörlerine ve adaylarına özel bir alandır.Her isteyenin istediği gibi davranamayacağını, istediği mesajı atamayacağını ve aklına her geleni söyleyemeyeceğini bilmesi gerekir. Yukarıdaki kurallara uyulmayan durumlarda üyenin mesajı gönderme yetkisi elinden alınabilir veya siteden ihraç edilebilir.Dolayısı ile "ÖZGÜR" olmanın sınırlarını zorlamadan bizimle beraber olacaksanız kapımız her zaman size açıktır.

PAYLAŞIM kavramını, karşılıksız ve sadece kendilerinin zahmetsizce elde edecekleri bireysel çıkar amacı olarak algılayanların, bu zihniyetleri FORUM'umuzda kabul edilebilir DEĞİLDİR.

Sitemiz; hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. 5651 sayılı yasaya göre, site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur.

Site içerisinde bulunan mesajlardan,kullandığı resimler,media vb unsurlardan site yönetimi sorumlu tutulamaz.Her mesajdan,eklentisinden  üyenin KENDİSİ SORUMLUDUR.

Bu sitenin yayın hakları Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap ' yöneticilerine  aittir.Site ismi kaynak gösterilerek dağıtım,link vb verilebilir.
Ek Bilgi talebi için yucelkas@gmail.com mail adresini kullanabilirsiniz.

HOŞ GELDİNİZ...