AMATÖR TELSİZCİLİK,PAYLAŞIMLARIMIZ > GENEL BİLGİ DEPOSU

Telsiz önerisi (WLN KD-C1-C2)

(1/1)

radyoaktif:
İyi günler arkadaşlar.

Bilişim personeli emniyet mensubu olduğumuz için, her ne kadar pek ihtiyacımız olmasa da gene de kenarda dursun diyerek portatif bir telsiz alma ihtiyacı duyduk ve araştırma yaparken bizden baya bir arkadaşın da kullandığı başlıktaki WLN KD-C1 ile C2 modeline rastladım lakin ikisi de aynı model mi karar veremedim zira görselleri aynı gözüküyor diye bir de bu işler ile ilgilenen siz değerli arkadaşlara sormak istedim. Aynı portatiflikte başka bir telsiz de önerebilirsiniz.

Ayrıca telsizi yurt dışından sipariş etmeyi düşünüyorum. İlk defa sipariş edeceğim için sorma gereği duydum. Amazon, AliExpress yada Ebay'dan hangisini tercih etmeliyim? Sipariş ettikten sonra kanal yükleme işini kendim yapabilir miyim? Yardımcı olursanız sevinirim.

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/genel+bilgi+deposu/telsiz+onerisi+wln+kdc1c2-t5938.0.html

TA1LSE:
İyi günler, anladığım kadarı ile PMR frekanslarda kullanım amaçlı alacaksınız. Yani iki adet kendi arasında veya diğer PMR cihazlar ile görüşme sağlayacak.

Benim görüşüm; WLN gibi çin malı bir cihaz yerine 20-30 TL fazla vererek Motorola TLKR-T60 almak daha mantıklı. Hem daha kaliteli hemde daha performanslı bir cihaz WLN'ye göre.

radyoaktif:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yapİyi günler, anladığım kadarı ile PMR frekanslarda kullanım amaçlı alacaksınız. Yani iki adet kendi arasında veya diğer PMR cihazlar ile görüşme sağlayacak.

Benim görüşüm; WLN gibi çin malı bir cihaz yerine 20-30 TL fazla vererek Motorola TLKR-T60 almak daha mantıklı. Hem daha kaliteli hemde daha performanslı bir cihaz WLN'ye göre.

--- Alıntı sonu ---

Cevap için teşekkürler üstadım. Kendi aramızda derken, teşkilat kanallarımız dinlenecek yani İstanbul içindeki polis kanalları diyelim. Pek telsiz ile işim olmayacağı için çok para da vermek istemiyorum doğrusu, sadece bir kenarda dursun diye alıyorum. Bu ihtiyaçlara göre de en mantıklı seçim F/P olarak WLN KD-C1 gözüküyor. 16 kanal yükler kullanırım.

Peki sizce C1 ile C2 model aynı mı bir de onu sorayım?

TA2MVX:
Volkan Bey merhaba ,

Sormuş olduğunuz frekans amatör frekanslara dahil değildir. Adı üstünde 'Emniyet Müdürlüğü' frekansı.

Bu yüzden de ilgili konuyu bağlı bulunduğunuz müdürlüğün muhaberat kısmında görevli memur arkadaşlarımızdan teyit ederek alacağınız cihazın işinizi görüp görmeyeceğini öğrenebilirsiniz.

Buradaki amatör arkadaşlarımızın da alenen X marka model cihazı alın işinizi görür demesi isteyen herkes temin edip polis telsizini dinlesin demesi ile eşdeğer olduğu da şahsi kanaatimdir.

Umarım sorununuzu en kısa sürede çözersiniz. 73.

 

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © Smf | Smf Destek