ELEKTRONİK / ELEKTRİK DEVRELER > DİGİTAL AMATÖR DÜNYA

EchoLink ve Bazı Sorular.

(1/1)

TB4DEC:
Amatör telsizcilikte yeniyim ve şuan daha bir telsize sahip değilim. Google playstore'da EchoLink adlı bu uygulamayı gördüm. Anladığım kadarıyla internet tabanlı görüşme yapmamızı sağlıyor. Bu uygulama güvenilir midir, tavsiye eder misiniz ? Telsiz görüşmeleri hakkında da çok tecrübeli değilim, nasıl başlamam gerek ve bu uygulamada da normal telsiz de olduğu gibi mi kullanmam gerek ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/digital+amator+dunya/echolink+ve+bazi+sorular-t5726.0.html

TB5HSN:
Öncelikle merhaba evet güvenli ve aynı normal telsiz gibi internet üzerinden görüşme yapıyorsunuz tavsiye ederim ama önce üye olmanız gerekmektedir ve amatör kimliği ile doğrulama gerekmektedir 73 ler

General Mobile 4G cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TA3OLC:
İyi günler.el cıhazına echolink frekansları girerken shiftt ve offset ayarı yapılıyo mu? Mesela 144.950 üzerinden muhabere yapmak için mandala basıldığında frekansın -600 mhz aşağı çekilmesi gerekli mi? ya da uhf echolink te -7.600? echolink roleler dublex mantığına göre mi, simplex mantığına göre mi çalışır? (RX ve TX tonları ayarlanmış şekilde 144.950 De mandala bastığımda ekranda 144.350 gösteriyo.ancak çıkış yapamıyorum.lakin bu frekans üzerindeki muhabereleri duyabiliyorum)

TA1USA:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yapİyi günler.el cıhazına echolink frekansları girerken shiftt ve offset ayarı yapılıyo mu? Mesela 144.950 üzerinden muhabere yapmak için mandala basıldığında frekansın -600 mhz aşağı çekilmesi gerekli mi? ya da uhf echolink te -7.600? echolink roleler dublex mantığına göre mi, simplex mantığına göre mi çalışır? (RX ve TX tonları ayarlanmış şekilde 144.950 De mandala bastığımda ekranda 144.350 gösteriyo.ancak çıkış yapamıyorum.lakin bu frekans üzerindeki muhabereleri duyabiliyorum)

--- Alıntı sonu ---

Simplex mantikila calistigini biliyorum ancak RF in cok aktif olacagini vede kapsaminin fazla olacagini sanmiyorum genelde Internet bazindadir cogu EchoLink link baglantilari. En saglikli olanlari Röleleri Repeater modunda olan echolink istayonlarıdır bunlar direkt röleye baglandıgından daha işlevseldir.

Ayrıca echolink frekansları sanalda olabiliyor eger bi cihaza baglamadıysa istasyonun sahibi.

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © Smf | Smf Destek