ELEKTRONİK / ELEKTRİK DEVRELER > DİGİTAL AMATÖR DÜNYA

Sdr ile Uydulardan Veri Almak

(1/3) > >>

mustafaaslank:
Herkese merhaba, ben Tokattan lisanssız bir amatörüm. Tam 3 yıldır ilgiliym fakat ilimizde sınav açılmadığı için lisans alamadım. Bu sene almayı planlıyorum.
Öncelikle Sdr ile okulumuzda bilim fuarında antenlerin çekme, alım güçlerini etkileyen unsurları gözlemlerimle grafiğe dökeceğim bir sunum yapmayı planlıyorum. Yerli kaynaklardan epeyce bi araştırma yaptım fakat aklıma takılan sorular var.

1.  Uydudan veriler nasıl alınır?
2. Uydulardan veri almak yasal mıdır?

Bu sorular çerçevesinde bana kıymetli bilgilerinizi aktarırsanız çok memnun olurum.

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/digital+amator+dunya/sdr+ile+uydulardan+veri+almak-t5481.0.html

TA3CY:
Veri derken..? Uydunun göndermiş olduğu standart tanıtım sinyali gibi bir şey mi ?Biz buna becon diyoruz yani uydunun göndermiş olduğu bir sinyal.
Yasalmıdır? Evet yasalıdır.

mustafaaslank:
Şöyle ki uydulardan fotoğraf ve havadurumu bilgisi gibi bilgiler ayrıva uçak gemi sinyalleri yerleri bilgileri gibi bilgiler

TA3CY:
Selam,
Uydudan hava durumu bilgilerini alabiliyorsunuz fakat uçak,gemi sinyalleri beni aşan bir konudur.

Tabi bu verileri  alabilmeniz için bazı ekipmanlara ihtiyacınız olacaktır. en azından uygun bir anten

Örnek olarak bu bölümü inceleyebilirsiniz.
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Bu ve buna benzer videoları net üzerinden araştırabilirsiniz.

mustafaaslank:
Teşekkür ederim, çok sağolun.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Kullanıcıların aradığı sayfalar:

google
Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © Smf | Smf Destek