ELEKTRONİK / ELEKTRİK DEVRELER > ELEKTRONİK DEVRE VE BASKI ŞEMALARI

GM RADYO ALICI ŞEMASI

(1/1)

turker:
Öncelikle bu işe gönül vermiş ve bu işi bir değer olarak görüp icra eden herkese yürekten selamlar.
Ben eski tip sadece transistörler ile yapılmış bir genlik modülasyonlu radyo alıcısı yapmak istiyorum. Gerekli malzemelerim mevcut. Her renkten muayyen bobinim geniş bir transistör yelpazem, osiloskobum ve güç kaynağım mevcut. Amacım Orta dalga yayınları dinleme özelliğine sahip sadece transistörlerle yapılmış entegresiz bir alıcı yapmak. Daha sonra bunu kısa dalgaya göre ayarlayıp bir adet BFO takacağım. bunun için bana şema lazım. Eski üstadlardan elinde bu şekilde şema bulunan değerli abilerimizin olduğuna inanıyorum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Devreyi eski tip uzay montajla yapacağım tahta üzerine plaket kullanmadan buna uygun sadece transistörlerle yapılmış bir şema lazım özellikle RF katı MIXER, IF ve LOCAL OSC katı ses çıkış katını ben hallederim. Amacım kademe kademe yaparak teorik bilgimi tatbik ederek kendimi pratikte geliştirmek. Şimdiden çok teşekkür eder saygılarımı sunarım.

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/elektronik+devre+ve+baski+semalari/gm+radyo+alici+semasi-t5071.0.html

TA2AOG:
ZN414 ile başlamanız kolay olur.

ZN414 and its equivalents (MK484,YS414,TA7642,UTC7642,LMF501T,LA1050) or it derivates (ZN415 and ZN416 which incorporates a small audio amplifier).

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

TA5ARU:
Sayın turker, email inize 2 tane transistörlü alıcı şeması gönderdim. Fotokopi şeklinde olanı 1980 senesinde denemiştim, çok basit ama çok kaliteli bir devredir.

Arkadaşlar, bu sayfaya nasıl resim koyuluyor bir bilen varsa Allah rızası için anlatsın da gelecek sefere özelden göndermeyeyim.
 TA5ARU  Rüştü Kaya

turker:
Çok teşekkür ederim Rüştü Bey. Çok sağolun. Benim açımdan çok eğitici ve öğretici bir devre :) local osilatör katında kristal kullanılmış sanırım tek frekansa ayarlı bir alıcı

turker:
sayın Rüştü Bey yalnızca bir adet şema geldi bilginize sunmak istedim sanırım fotokopi olarak nitelendirdiğiniz devre bana ulaşmadı.

Navigasyon

[0] Mesajlar


Kullanıcıların aradığı sayfalar:

google
Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © Smf | Smf Destek