ANTENLER,İLETİŞİM HATLARI,BALUNLAR > DİĞER ANTENLER

YAGİ UDA ANTEN TASARIMI HAKKINDA (ELEKTRONİK HESAPLAMALAR)

(1/1)

akıncıbeyi:
Çanakkale Assos'tan  73 !!!!

Daha önce bu form adı altında bir konu başlığı açmış,sizlerden bilgi almıştım..

Öncelikle kendimi tanıtmak istiyorum.Yıldız Teknik Üniversitesi Makina Fakültesi Makine Dinamiği alanında master öğrencisiyim.Aile bireylerimin telsizciliğe olan merakı ve çocukken benim anten yapımına olan hevesimden dolayı aranıza katılmaya karar verdim ve A sınıfı belge almaya hak kazandım...

Dediğim gibi Assos civarında ikamet etmekte ve mesleğimi icra etmekteyim..Sizlerle Kazdağ Rölesi aracılığı ile iletişim kurmayı umut ediyorum.150-300 Tl arası Wouxun yahut  Baofeng bir cihaz almayı düşünüyorum,umarım en yakın röleye bağlanır.

Antenlerdeki  temel elektronik bilgilerine sahibim..Çanakkale'de, zamanında tüm Türkiye'ye ''Feza Elektronik'' markasıyla  çatı anteni pazarlamış, firma sahibi Cihan Usta ile görüşmüş ve telsiz için bir anten tasarımı yapmaya karar vermiş bulunmaktayım..Kazdağı da dahil karşı sahilde bulunan midilliye de bağlanarak Kuzeyege yöresini dinlemek istiyorum..

Tasarlayacağım anten ile telsiz arasında herhangi bir aracı cihaz veya ünite olmayacak..Direkt antenden aldığım (Rg ...ohm) kabloyu telsiz anten girişine bağlayacağım.Hangi kanal ve frekanslara uygun bir dalga boyu tayin edip ona göre reflektör dipol ve direktör tasarımı yapmalıyım ve bunların boyu ve ara mesafelerinin hesaplanması nasıl olacaktır..Hnagi cins kabloda daha fazla verim alabilirim ??

Ayrıca ekte göndermiş olduğum .jpeg uzantılı resimdeki Yagi Design programı hakkında bilgisi olan var mı ??

Ayrıca şu link adresini de inceler misiniz lütfen
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Konuya vakıf olan siz değerli  telsizci ve bu işe gönül vermiş arkadaşların detaylı cevaplarını istirham ediyorum..

İşlerinizde muaffakiyetler ve başarılar dilerim..

Göklerde buluşmak dileğiyle (telsiz ve çağrı kodu aldıktan sonra ;) )

73 !!!!!

Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/diger+antenler/yagi+uda+anten+tasarimi+hakkinda+elektronik+hesaplamalar-t4786.0.html

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © Smf | Smf Destek