ANTENLER,İLETİŞİM HATLARI,BALUNLAR > UHF ANTENLER (UHF ANTENNAS)

70Cm Vertical Anten Yapımı

(1/1)

TA2ICJ:
Selamlar

Radyo Amatörü lisansımı yeni aldım. Telsizim Wouxun KG-UVD1P.
Üzerindeki orjinal anteni ile röleye girmekte zorlandığım için, deneme olarak aşağıda linkte görülen 70cm vertical anten'i yaptım.

Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Konnektör olarak dişi SMA kullandım. Anteni 2,5mm2 Elektrik tesitat kablosundan yaptım. 2 metre RG58 kablosu ile el telsizimin anten girişine bağladım.

Antenimi ölçtüğüm kadarıyla bir kısadevre yok fakat SWR aletim olmadığı için, telsizimin mandalına basıp deneme yapamıyorum. Eğer hatalı bir bağlantı olduysa telsizimin çıkışı yanabilir mi ? Yada telsizime anten takmadan mandala basrsam telsizin çıkışı yanabilir mi ?

SWR metre almak istiyorum. X510 gibi daha karışık bir anten yaptığımda , ve antende bir hata var ise ( örneğin SWR nin 3- 4 olması gibi) . SWR metrem ile ilk test yaptığım sırada SWR de 3- 4 vs gibi bir sayı gördüğümde, aynı zamanda telsizimin çıkışı arızalanır mı yoksa SWR metre telsizimi korur mu ?

Bunlar hakkında beni aydınlatabilir misiniz?


Linkback: https://www.radyoamatorleri.com/uhf+antenler+uhf+antennas/70cm+vertical+anten+yapimi-t4587.0.html

TB3PSU:
Bu antenden bende yapmıştım. Ancak boy ayarlaması için swr metre şart..Eğer iyi ayarlanırsa işe yarıyor, en azından el cihazının anteninden daha kazançlı bir anten. Swr metre ler cihazı korumak için değil giden ve dönen gücleri ölçmek içindir, koruma yapmazlar.Kolay gelsin..73

TA4ASG:
Öncelikle belgen hayırlı olsun. Kullanıcı adını çağrı işaretinle değiştirirsen spesifik konulara giriş yapabilirsin. 73

TA3CY:
Linklerin Görülmesine İzin Verilmiyor. Üye Ol ya da Giriş Yap

Navigasyon

[0] Mesajlar

Tam sürüme git
Seo4Smf 2.0 © Smf | Smf Destek